Valkoinen mies yksin matkalle

LahtiJuuso

Kehtaako mennä? Olen käynyt ympärimaailman monissa paikoissa paitsi aasialaisisa valtioissa (Japania lukuun ottamatta) ja leimautumisen pelossa en ole tuolle alueelle oikein uskaltanut. Tiedän kyllä että jos yksin valkoinen mies menee noihin paikkoihin (Laos, Vietnam jne) niin muut turistit ja (jotkut)paikallisetkin katsovat kieroon, kun luulevat että "siinä taas menee yksi perverssi" kun Keski-Euroopplaiset pedot ovat pilanneet kaikkien maineen.

Ystäväni mukaan jo koneessa monet turistit kyttäilivät yksin matkaavaa miestä.

6

899

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lol lol lol

      Vaikka nukuin huonosti niin kyllä jaksan heti aamusta provosoitua ja laittelen lisää kun saan itseni kunnolla käyntiin.

    • Ei huolia..

      Eli sinun kättäytymistä ohjaa muiden uskomukset.

      Mitä vitun väliä sillä on mitä sinun kaverisi luulee ihmisten ajattelevan. Uskot hänen paranoidisiin ihmisten kasvojen ilmeiden tulkintoihin. Itse olin siellä yli kolme vuotta eikä koskaan tullut mieleen mitä muut minusta ajattelevat. Oma mieleni oli puhdas. Nyt vasta kirjoituksestasi tulee mieleen, että jotkut kyselivät joskus matkustatko yksin. Eipä tullut mieleenkään, mitä heillä saattoi olla mielessä.

      Unohda noijat ja matkusta Aasiaan.

      • dfs<f<s

        "Eipä tullut mieleenkään, mitä heillä saattoi olla mielessä."

        Minua ainkain häiritsee jos tuollaisia ajatellaan.


    • paljon sielläkin

      Eli kyllä se miten käyttäytyy, pukeutuu jne vaikuttaa paljon. Ei siellä leimata kaikkia ihmisiä perversseiksi, jos ovat vaaleita miehiä yksin matkalla.
      Onhan siellä joissain maissa rajoituksia (esim. länsimainen mies ei saa kirjoittautua hotelliin paikallisen naisen kanssa ilman vihkitodistusta), mutta käyttäytymällä asiallisesti saat kyllä asiallista palvelua.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      395
      5853
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      18
      1786
    3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      46
      1224
    4. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      121
      1043
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      97
      938
    6. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      47
      933
    7. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      133
      919
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      56
      914
    9. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      46
      897
    10. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      861
    Aihe