buellin valmistus loppu

6796
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nousukautena tahtoo tehtaille kasvaa kaiken maailman rönsyjä, kun laajentumishalu on kova.
Buellin karu kohtalo oli olla jonkinlainen puoli-Harrikka. Sen vuoksi tehdas ei saanut pyörästä yhtä kovaa hintaa kuin vastaavasta Harleysta olisi saanut.

Mielenkiinnolla odotan, syntyvätkö nyt Buellin jotkut mallit uudelleen Harleyn emblemmi tankissaan? Ainakin tämä Buellin uusi vesijäähdytteinen moottori olisi sopiva urheilu-Harrikkaankin.

Äänestä
  • Harrikan pitää vatkata siten että tuntuu, no, muutenhan tuo tuntoaisti alkaa jo historiaa, ja moni muukin juttu mennyttä kalua, jotta tuskin tuosta buellin lainakoneesta mitään iloa meille olisi.

    Äänestä

  • Rauha Buellin muistolle....

    Äänestä

  • hei hei rotaxi romulle, ei tuu ikävä!

    Äänestä

  • rotax=tildo kirjoitti:

    hei hei rotaxi romulle, ei tuu ikävä!

    Hyvä että paskan valmistus loppuu, Buellit pois H-D ralleista, tarkoitan nää Rotaxin romut, niillä ei oo mitään tekemistä V-kone ralleissa, johonka vanha perinne perustuu.

    Äänestä

  • Shit=Rotax kirjoitti:

    Hyvä että paskan valmistus loppuu, Buellit pois H-D ralleista, tarkoitan nää Rotaxin romut, niillä ei oo mitään tekemistä V-kone ralleissa, johonka vanha perinne perustuu.

    kylä näi o, Rotax koneiset Bulun-paskat pois HooDee ralleista, adressi vetämään, prkle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hd man....... kirjoitti:

Mv Agusta myynnissä.http://www.tekniikkatalous.fi/duuniauto/article337847.ece?v=t

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu