Mv Agusta myynnissä.http://www.tekniikkatalous.fi/duuniauto/article337847.ece?v=t
buellin valmistus loppu
hd man.......
6796
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nousukautena tahtoo tehtaille kasvaa kaiken maailman rönsyjä, kun laajentumishalu on kova.
Buellin karu kohtalo oli olla jonkinlainen puoli-Harrikka. Sen vuoksi tehdas ei saanut pyörästä yhtä kovaa hintaa kuin vastaavasta Harleysta olisi saanut.
Mielenkiinnolla odotan, syntyvätkö nyt Buellin jotkut mallit uudelleen Harleyn emblemmi tankissaan? Ainakin tämä Buellin uusi vesijäähdytteinen moottori olisi sopiva urheilu-Harrikkaankin.
Harrikan pitää vatkata siten että tuntuu, no, muutenhan tuo tuntoaisti alkaa jo historiaa, ja moni muukin juttu mennyttä kalua, jotta tuskin tuosta buellin lainakoneesta mitään iloa meille olisi.
Rauha Buellin muistolle....
hei hei rotaxi romulle, ei tuu ikävä!
Hyvä että paskan valmistus loppuu, Buellit pois H-D ralleista, tarkoitan nää Rotaxin romut, niillä ei oo mitään tekemistä V-kone ralleissa, johonka vanha perinne perustuu.
kylä näi o, Rotax koneiset Bulun-paskat pois HooDee ralleista, adressi vetämään, prkle.