Töpseli apua ?!?!?!

aginorz

Hei.

Olen menossa meksikoon 3kk ja mietin että mistä voisin ostaa sen virran vaihtaja töpselin liitännän että pystyn ladatwa tietokoneen, kameran ja kännykän akkuja?

olen tässä pikkaisen yrittänyt etsiä mutta ei ole tullut yhtään eteen. olisiko kenelläkään paikkaa mielessä missä näitä "travel adaptereitä" myydään ?

5

671

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaikkapa

      Vaikkapa lentokentällä. Tai lentokoneen taxfree-kärryissä, joskin ne voivat olla juuri silloin tilapäisesti lopussa.

    • löytyy

      kuten tuossa jo todettiin, varmistan vaan tiedon.

    • nelekas

      Aleksanderinkadun Aleksi13 myydään niitä Heti alakerrassa, siellä missä matkalaukut ja muut. pari päivää sitten näin.

    • Kubal

      Meksikossahan on 110 v jännite. Tarvitset erityisen muuntajan jos aiot käyttää kotimaisia 220 v laitteita. Nuo muuntajat on aika kalliita.

      • Kokeillut

        Kannattaa tarkistaa, että mukaan tulevat laitteet toimivat tuolla 110 V jännitteellä. Suurin osa akkulatureista ja tietokoneista kyllä toimii. Jännitetarve näkyy laturin tai verkkolaitteen tyyppitiedoissa. Myös 220 V jännitteelle tarkoitetut laitteet, kuten parranajokoneet ja hiustenkuivaimet toimivat, mutta teho jää pieneksi. Niitä töpseliadaptereita on lähes joka tavaratalossa, elleivät satu hetkellisesti olemaan lopussa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      126
      2668
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      56
      2137
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      24
      1721
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1528
    5. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      364
      1288
    6. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1283
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      71
      1210
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1055
    9. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      90
      979
    10. 128
      931
    Aihe