"Huippumyyjä" Jethro

Diilin "huippumyyjä" Jethron vuoden 2008 ansit huimat 9 561e.....
ei kovin vakuuttavaa pisnesmiäs.
8866
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

oikeat huiput koskaan lähdekkään.
Ihan sama kuin kaikenmaailma idolisit ja talentit, ne jotka oikeasti osaavat
laulaa ja tehdä musaa eivät niihin osallistu.
Ihan sama myyntialalla, tuolla on paljon kovempia ja oikeita myyntialan ammattilaisia
jotka eivät todellakaan lähtisi tv:n pelleilemään.

Äänestä

Näkyy olevan Jethron firma osakeyhtiö, eli pääomaosinkona ulos nostetut tulot ei näy verotilastoissa.

Äänestä
  • Mistä lähtien pääomatulot eivät olisi näkynyt verotuksessa?
    Kyllä ne näkyvä.

    Äänestä

  • ei ihan noinkaan kirjoitti:

    Mistä lähtien pääomatulot eivät olisi näkynyt verotuksessa?
    Kyllä ne näkyvä.

    Googleta jälkimmäinen, jos käsite on epäselvä.

    Lyhyesti: yrityksestä voi nettovarallisuudesta riippuen mahdollista nostaa max 90.000€ verovapaata pääomaosinkoa vuosittain.

    Äänestä

En koskaan lähtisi noin surkeaan seuraan pelleilemään. Diilissä ei ole yhtään joka kykenisi mihinkään normaalitasoiseen myyntityöhön.

Äänestä
  • No itse en myöskään lähtisi Diiliin sillä nämäkin kaikki (tai ainakin melkein kaikki) ovat pilanneet tulevaisuuden mahdollisuude menestyä sillä ohjelma tosiaan ei anna kilpailijoista hyvää kuvaa. Uskon, että osa näistä on ihan päteviä tekjiöitä sillä nyt vain kamerat kuvaavat ja näyttävät meille sen mitä myös normaalissa työyhteisössä tapahtuu jatkuvasti.

    Äänestä

No kai se nyt on selvä, ettei valehtelulla ja paskan puhumisella tulla huippumyyjäksi. Siihen tarvitaan myös osaamista.

Äänestä
  • juuri valheita ja paskanpuhumista huippumyyjä käyttää, pitää vaan osata valehdella nii hyvin ettei itekään enää huomaa. ja kertomatta jättäminen on kans valehtelua.

    Ostettaessa tuotetta moititaan ja myydessä kehutaan...johan se raamatussakin sanotaan :)
    http://raamattu.uskonkirjat.net/servlet/biblesite.Bible?ref=Sananl. 20:14&rnd=1257369005821

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sallikaan mun nauraa kirjoitti:

Diilin "huippumyyjä" Jethron vuoden 2008 ansit huimat 9 561e.....
ei kovin vakuuttavaa pisnesmiäs.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu