muksumassi

Onko kokemusta, jos ostaa muksumassista lastenvaunut,saako ne heti mukaan vai tilataanko ne jostakin? onko yhtään tinkimisvaraa?
155289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

en suosittele sitä muksumassia

Äänestä
  • Itse en k.o kaupasta tykkää, mutta se on ainut joka myy emmaljungan vaunuja.

    Äänestä

ihan ilmaseks mukaan, kun ottaa vaan :D

Äänestä

Ei kannata ostaa muksumassista, jos tulee takuuaikana vaikka joku vika niin.......
Osta jostain muualta vaikka Oralta(orasel) tai Lilliputista(pyörä-pori). Muualta saat jopa palvelua samaan rahaan.
Uskomatonta touhua Muksumassissa, punaisia ale tarroja tuotteissa ja silti ale tuotteet kalliimpia kuin lelu kuvastossa ja lelukaupoissa yleensä.

Äänestä
  • Takuukorjausten suhteen on ollut ongelmia.

    Äänestä

Itse ostin rattaat muksumassista ja kysyin siltä lihavalta miesmyyijältä(OMISTAJA), että onko siinä takuuta ja kuinka kauan.....vaistaus oli tympeä ei siinä nyt varsinaisesti....tyyliin, että kun tuosta ovesta lähden niin takuuta ei ole! En myöskään erityisemmin tykkä käydä kyseisessä kaupassa, mutta Porissa, kun ei muita ole..

Äänestä
  • juu, siltä mieheltä ei kannata kysellä yhtään mitään... itse ostin rattaat aikoinaan sieltä, ja niitä esitteli sellainen keski-ikäistä inan nuorempi nainen. Hyvin tiesi asiansa ja ei "ottanut itseensä", vaikka en heti ekalla kerralla päätöstä tehnytkään.

    Äänestä

  • Graco kirjoitti:

    juu, siltä mieheltä ei kannata kysellä yhtään mitään... itse ostin rattaat aikoinaan sieltä, ja niitä esitteli sellainen keski-ikäistä inan nuorempi nainen. Hyvin tiesi asiansa ja ei "ottanut itseensä", vaikka en heti ekalla kerralla päätöstä tehnytkään.

    Ei se liike mitään takuuta anna, kyllä se on valmistaja tai maahantuoja! Ihme porukkaa, miksei aloittaja kysy itse liikkestä? Vai onko taas kerran kilpailija mainostamassa itseään?

    Äänestä

  • Ma.tula kirjoitti:

    Ei se liike mitään takuuta anna, kyllä se on valmistaja tai maahantuoja! Ihme porukkaa, miksei aloittaja kysy itse liikkestä? Vai onko taas kerran kilpailija mainostamassa itseään?

    tuovan maahan sitä mm:n kamaa?

    Äänestä

Oran tehtaanmyymälästä ostimme Taigat saimme hyvää ja asiantuntevaa palvelua. Takuu on ja varaosat tarvittaessa samasta paikasta. Suosittelen!

Äänestä

Kannattaa tosiaan miettiä mitä ja minkä hintaista tuotetta haluaa. Parhaan päätöksen teet, kun käyt paikan päällä eri liikkeissä ja kyselet tuotteesta ja huollon toiminnasta.
Itse en ole ostanut MM:sta vaunuja, rattaita tai tarvikkeita, koska ovat tosiaan hintavia ja palvelu jää usein heikon tasoiseksi.
Porilaisista jälleenmyyjistä suosittelen Lilliputtia = Pyöräporia. Itse olen päätynyt hankkimaan tarvikkeita sieltä. Vaunut kylläkin muualta Suomesta, koska rahoituskin tuli kyseiseltä suunnalta. Nyt tilasin rattaat Hobby Hallista, sillä kuluvan vuoden värit ilmeisesti myytiin pois seuraavan malliston alta ja hinta oli huomattavasti edullisempi kuin täkäläisillä jälleenmyyjillä.
Oran myymälästä Noormarkusta saa palvelua ja tavaraakin suhteellisen edullisesti, jos sen tyyppisestä pitää. Kävin siellä katselemassa ja tutustumassa, mutta Oran laatu ei ihan vastannut tavoitteitani. Ora - vaikka merkki vaikuttaakin suomalaiselta - on kokonaan aasialaista tuotantoa.

Äänestä
  • Lähes kaikkien merkkien tuotanto on siirretty Kiinaan. Oran Saaga-mallisto on ainoa jossa kotimaisuusaste vaunukorin osalta on 100 %: tia, eli valmistettu kotimaassa Noormarkussa. Arvostakaa siis Suomessa tehtyä!

    Äänestä

miten noin uusavuton henkilö on saanut lapsen aikaiseksi?

pitikö kysellä ensin kavereilta että miten se seksi oikein suoritetaan ja miltä se tuntuu?

ennenkuin syöt. pirautatko äidilles ja kysyt milllaista on syödä?

opetelkaa nyt helvetissä edes jotain omatoimisuutta.laiskat pullukat kirjoittelee nettiin joka asiasta ja juorukellot jauhaa paskaa.

2 minuuttia ja puhelinsoitolla olisi selvinnyt nopeasti mutta kun ei.varmaan liian vaikeaa.

kysele puhelinpalstalta mitä operaattoria ihmiset suosii kun ne soittaa muksumassiin hei?
´

Äänestä

Myyjät vittuilevat yritimme katsoa tuotteita kaverin kanssa ja myyjä alkoi sanomaan että tuotteita ei muka saisi koskea ja seurasi meitä ja väitti että
Riehuimme vaikka olimme ihan rauhallisesti muutenkin yli hintainen

Äänestä
  • Olitko juuri vetänyt pössikset?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostaja. kirjoitti:

Onko kokemusta, jos ostaa muksumassista lastenvaunut,saako ne heti mukaan vai tilataanko ne jostakin? onko yhtään tinkimisvaraa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu