muksumassi

ostaja.

Onko kokemusta, jos ostaa muksumassista lastenvaunut,saako ne heti mukaan vai tilataanko ne jostakin? onko yhtään tinkimisvaraa?

15

4561

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kartoita ensin

      en suosittele sitä muksumassia

      • alkup.

        Itse en k.o kaupasta tykkää, mutta se on ainut joka myy emmaljungan vaunuja.


    • Kyösti 7.65

      ihan ilmaseks mukaan, kun ottaa vaan :D

    • hintatietoinen

      Ei kannata ostaa muksumassista, jos tulee takuuaikana vaikka joku vika niin.......
      Osta jostain muualta vaikka Oralta(orasel) tai Lilliputista(pyörä-pori). Muualta saat jopa palvelua samaan rahaan.
      Uskomatonta touhua Muksumassissa, punaisia ale tarroja tuotteissa ja silti ale tuotteet kalliimpia kuin lelu kuvastossa ja lelukaupoissa yleensä.

      • .......

        Takuukorjausten suhteen on ollut ongelmia.


    • fjaö

      Itse ostin rattaat muksumassista ja kysyin siltä lihavalta miesmyyijältä(OMISTAJA), että onko siinä takuuta ja kuinka kauan.....vaistaus oli tympeä ei siinä nyt varsinaisesti....tyyliin, että kun tuosta ovesta lähden niin takuuta ei ole! En myöskään erityisemmin tykkä käydä kyseisessä kaupassa, mutta Porissa, kun ei muita ole..

      • Graco

        juu, siltä mieheltä ei kannata kysellä yhtään mitään... itse ostin rattaat aikoinaan sieltä, ja niitä esitteli sellainen keski-ikäistä inan nuorempi nainen. Hyvin tiesi asiansa ja ei "ottanut itseensä", vaikka en heti ekalla kerralla päätöstä tehnytkään.


      • Ma.tula
        Graco kirjoitti:

        juu, siltä mieheltä ei kannata kysellä yhtään mitään... itse ostin rattaat aikoinaan sieltä, ja niitä esitteli sellainen keski-ikäistä inan nuorempi nainen. Hyvin tiesi asiansa ja ei "ottanut itseensä", vaikka en heti ekalla kerralla päätöstä tehnytkään.

        Ei se liike mitään takuuta anna, kyllä se on valmistaja tai maahantuoja! Ihme porukkaa, miksei aloittaja kysy itse liikkestä? Vai onko taas kerran kilpailija mainostamassa itseään?


      • luulet
        Ma.tula kirjoitti:

        Ei se liike mitään takuuta anna, kyllä se on valmistaja tai maahantuoja! Ihme porukkaa, miksei aloittaja kysy itse liikkestä? Vai onko taas kerran kilpailija mainostamassa itseään?

        tuovan maahan sitä mm:n kamaa?


    • Jaana&Juha

      Oran tehtaanmyymälästä ostimme Taigat saimme hyvää ja asiantuntevaa palvelua. Takuu on ja varaosat tarvittaessa samasta paikasta. Suosittelen!

    • Pikkunuppu

      Kannattaa tosiaan miettiä mitä ja minkä hintaista tuotetta haluaa. Parhaan päätöksen teet, kun käyt paikan päällä eri liikkeissä ja kyselet tuotteesta ja huollon toiminnasta.
      Itse en ole ostanut MM:sta vaunuja, rattaita tai tarvikkeita, koska ovat tosiaan hintavia ja palvelu jää usein heikon tasoiseksi.
      Porilaisista jälleenmyyjistä suosittelen Lilliputtia = Pyöräporia. Itse olen päätynyt hankkimaan tarvikkeita sieltä. Vaunut kylläkin muualta Suomesta, koska rahoituskin tuli kyseiseltä suunnalta. Nyt tilasin rattaat Hobby Hallista, sillä kuluvan vuoden värit ilmeisesti myytiin pois seuraavan malliston alta ja hinta oli huomattavasti edullisempi kuin täkäläisillä jälleenmyyjillä.
      Oran myymälästä Noormarkusta saa palvelua ja tavaraakin suhteellisen edullisesti, jos sen tyyppisestä pitää. Kävin siellä katselemassa ja tutustumassa, mutta Oran laatu ei ihan vastannut tavoitteitani. Ora - vaikka merkki vaikuttaakin suomalaiselta - on kokonaan aasialaista tuotantoa.

      • Ohyes!

        Lähes kaikkien merkkien tuotanto on siirretty Kiinaan. Oran Saaga-mallisto on ainoa jossa kotimaisuusaste vaunukorin osalta on 100 %: tia, eli valmistettu kotimaassa Noormarkussa. Arvostakaa siis Suomessa tehtyä!


    • mitänimimkäyttäsin?

      miten noin uusavuton henkilö on saanut lapsen aikaiseksi?

      pitikö kysellä ensin kavereilta että miten se seksi oikein suoritetaan ja miltä se tuntuu?

      ennenkuin syöt. pirautatko äidilles ja kysyt milllaista on syödä?

      opetelkaa nyt helvetissä edes jotain omatoimisuutta.laiskat pullukat kirjoittelee nettiin joka asiasta ja juorukellot jauhaa paskaa.

      2 minuuttia ja puhelinsoitolla olisi selvinnyt nopeasti mutta kun ei.varmaan liian vaikeaa.

      kysele puhelinpalstalta mitä operaattoria ihmiset suosii kun ne soittaa muksumassiin hei?
      ´

    • Anonyymi

      Myyjät vittuilevat yritimme katsoa tuotteita kaverin kanssa ja myyjä alkoi sanomaan että tuotteita ei muka saisi koskea ja seurasi meitä ja väitti että
      Riehuimme vaikka olimme ihan rauhallisesti muutenkin yli hintainen

      • Anonyymi

        Olitko juuri vetänyt pössikset?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet toisen kanssa

      ...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain
      Ikävä
      224
      1546
    2. Näytit taas lihoneen.

      Tynnyri se vaan kasvaa.
      Ikävä
      29
      1393
    3. Kuka teistä on paras nainen

      A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊
      Ikävä
      61
      1269
    4. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      1217
    5. Onko jotain mistä

      Olet huolissasi kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      78
      1194
    6. Osaako joku selittää tätä

      Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?
      Ikävä
      75
      1172
    7. Jos me joskus nähtäisiin

      niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi
      Ikävä
      103
      1163
    8. Koska vietät

      Yhteisen yön kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      54
      998
    9. Lesken uusi

      Onko totta että puolangan kunnalla töissä ollut mies joka kuoli niin sen vaimolla jo uusi lohduttaja. Pitäneekö paikkans
      Puolanka
      18
      952
    10. Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"

      Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per
      Lieksa
      175
      855
    Aihe