Krookukset ym. kukkii!

Aamu

Apua! Vai tarviiko? Krookukset kukkii jo ja ympärillä paksut hanget ja räntää/lunta sataa. Samoin on isot ' nuput' jo ilmeisesti hyasinteissa.
Kestääkö nämä, jos tulee vielä kovia yöpakkasia? Pitäisikö niitä peitellä, jos niin millä ja missä pakkaslukemissa?

2

767

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksi

      lumen alta, upeeta tulee kevät. Enpä ole kuullut että krookuksia peitettäs, kuvissakin ne usein on juuri lumen välistä kukkimassa.

    • Paula

      Joo, kävin tänä aamuna kattoon ja puput oli järsineet meiltä melkein kaikki sipulikukat nurmen rajaan asti. Jäniksenpapanoita oli vain muutama kasa siinä, mihin syksyllä laitoin sipulit. Millähän saisi ensi yöksi suojattua loput? Auttaisiko, jos laittaa niihin yöksi vaikka ämpärin päälle ylösalaisin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      170
      2798
    2. 86
      1216
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      241
      1054
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      1006
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      83
      908
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      89
      732
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      104
      647
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      54
      616
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      562
    10. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      100
      545
    Aihe