Vierailin pitkästä aikaa (n.1,2v )kotikaupungin "omilla" sivuilla, ajatellen sieltä löytyvän mielenkiintoisia juttuja. Tämähän on mennyt ihan vitusti alaspäin. Eihän täällä enää puhuta muuta kuin paskaa isolla p:llä. Naapurit kiistelee keskenään?? kiistelkää ihan kasvokkain, niin asiatkin voisi selvitä nopeammin. YM muuta paskaa ettei kehtaa edes mainita.Lupaan, että en tule näille sivuille enää koskaan, en vaikka kiinnostaisi lukea joidenkin OIKEIN VIISAIDEN tulevat kommentit. Toivottavasti suomi24:n sheriffi tai kuka vittu sitten onkaan, poistaisi tämän helvetin typerän pieksämäki sivun. Luulisi nykypäivän ihmisen osaavan hakea apua ongelmiinsa muualta kuin PIEKSÄMÄKI sivuilta. Mutta moniongelmainen kylä/kansa ei osaa etsiä nenäänsä pidemmältä. Oikein hyvin menee ja viihdyn kotikunnassa, siitä ei ole kyse. Osaan hakea tarvitsemaani palvelua ilman 24-sivuja, toivottavasti valittajatkin oppivat ja löytävät tarvittaessa TAPPARAKADUN. Hyvää joulua vaan kaikille silti.
Ei voi olla näin ernoa porukkaa?
TERVE IHAN OIKEASTI
11464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eihän täällä juuri muita olekaan. Samaan asiaan kiinnittänyt huom. Ilmeisesti työttömät ja vähäosaiset tietokoneen omistajat siellä purkavat itseään, kun on aikaaaaaaaaaa, vaan ei rahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Ja Hakan vuokra-asukit taistelevat p.mäki sivuilla ilman miekkoja. Kohtahan joku sitten valittaa saaneensa turpaan.
tuo että joku valittaa saaneensa turpaan... hmm...
että ainakin voisi muistuttaa sääntöjä mieleen,kun täällä on kirjoiteltu toisten nimiä,perättömiä ym.
ja ei se elämä muutu sen kummemmaksi toisia mollaamalla.oma lehmä ojassa jokaikisellä ihmisellä ja omat
ongelmansa ja surunsa ja murheensa ja tulevasta kun ei tiedä,niin kannattaisi jokaisen vaan rentoutua ja elää rauhassa sekä hoitaa omat asiat. me ei nähdä toisten kotiin eikä pään sisälle,mitä kaikkea taakkaa siellä on jo.ei lisätä enää kenenkään tuskaa .
niin leveesti näinkin sairasta ihmistä vaikka lääkityskin kohdallaan vaikka eihän mulla ainakaan vielä lääkitystä ole. niin ne vaan hakan asukit uhoo ja kalistelevat sapeleitaan koli,,, koli,,, koli,,, pieksämäellä,,, mihin tämäkin palsta on menossa,,? sellaisia kiukuttelijoita ne ettei päältäpäin uskois
Mie aina sanonkii et mie se vejän joka päivä kirkasta suoraan pullosta,tässä tapauksessa ihan alkoholitonta vissyä.Miulla onkii vissy-addiktio,ei maistu vesi eikä mehu mut harmi vaan et vissyssä oli joku aines osa joka on hampaiden kiilteelle haitaks..
Täällähän ei kukaan selvitenpäin kestä. joka toinen juo itsensä hengiltä-
mistä saisi perunasäkin halvalla:(
Tarkoitatko lääkkeet vai ryypyt? Vai pitäisikö ylilääkitä ja ottaa molemmat? Tai sitten ensin lääke ja ryypyt aamukahviin ikäänkuin virkistyskäyttömielessä? Ei sittenkään jos vaan tyytyisi tasaiseen holisteluun aamusta iltaan ja päivästä päivää = takaa mukavan vakaan olotilan. Röyhh... jos ei sittenkään vaan malttaa mielensä ja tyytyy tökkäämään liimapurkin nenään tai niitä houkuttaville tuoksuvia tusseja teippaa nenään. Tarkoitan niitä tussia kaupanhyllyllä jotka oikein kutsuvat luokseen ja tulpat pois jokaisesta. Kyl se siitä.. vielä hauskaksi päivä muuttuu.
pitääkin kokeilla. kiitos vinkeistä.
Jos noin ole hyvä ja on hyvä kun maistuu halvat huvit
miks se sitä tarkoittaisi
täällä kun näitä kirjuutteluita seuraa,,, nii ei täällä löyvy muita kun häirikköjä purnaamassa,, johoki se piikittely näköjää kohistuu,,,,, tiiä näistä... jos onkii traumapotilaita... lapsuus vietetty 7 vuotiaas asti 1 vuotiaan vaipoissa.