Tämän vuoden BB:stä voidaan tehdä yksi johtopäätös: KYLLÄ SUOMALAISET NAISET ON NIIN HALPOJA HUORIA ETTÄ VOI SAATANA.
Mitenkä on mahdollista, että kaikki talon suomalaiset naiset on sellaisia kaljan pöhöttämiä huoria, samalla kun talon ulkkisnaiset on järjestään naisellisempia ja kunnollisempia? Eikö teitä hävetä, suomalaiset naiset?
Mitenkä on mahdollista, että kaikki talon suomalaiset naiset on sellaisia kaljan pöhöttämiä huoria, samalla kun talon ulkkisnaiset on järjestään naisellisempia ja kunnollisempia? Eikö teitä hävetä, suomalaiset naiset?
Vastaukset 85
Vanhimmat
onneksi ovat halpoja= helppoja.kyllä mulle kelpaa suomalainen nainen. ainakin saa pesää eikä ole pihtareita. ja kyllä sullekin kelpaa varmaan jos et ihan tuhkamuna ole. naisilla on ihan samat tarpeet kuin miehillä jos et sattunu tietää!
Tottakai suomalaiset on halpoja ku ne antaa ilmaseks seksiä. Ulkomaisista joutuu yleensä maksamaan, ni tottakai ne on kalliita. Jos näitä mopo vertailukohteista joku pitäis valita. Ehdottomasti ilmainen, mähän ku en maksa penniäkään seksistä!
Ei oo fiksua seksia Tv-ssä. Ja haukkua sitten ulkomaalaisia naisia. Nyt näkee sen tosiasian, että ulkomaalaiset naiset ei oo sellaisia tyrkkyjä, ja helppoja nakkeja.
Väärin.
kyllä suomalaisetkin maksaa, ja todella paljon sellaisia on. Mutta nyt puhutaan moraalista, ja siitä mikä on oikein, ja mikä väärin:)
ei kyllä suomalaiset maksa tai sitten sulla joku vamma niin ymmärrän. peruskolli ei kyllä maksa seksistä suomessa.
Saahan miestäkin ostamalla jos ei muuten saa. Monet haluaa erikoista juttua sillä alueella niin silloin on maksullinen mies siihen tarkoitukseen. Niitä opiskelijapoikia pörrää kummasti saatavilla pikkuhintaan.Lisäksi on alastomia miessiivojia meidän naisten iloksi.
Ilotyttöjä. Käypäs katsomassa iltalehden sivuilta, tai kysyy vanhemiltä.
Ja oltiin mieheni kanssa viimme jouluna Marokkossa, ja yökerhossa oli maksullisia suomalaisia tyttöjä.
samoilla linjoilla.turha halventaa naisia kun miehet tekee samaa. ja mitäs sitten jos molemmat osapuolet ovat tyytyväisiä.sehän on seksiä eikä mikään suunniteltu murha. Seksi on tärkeä asia elämässä!
On Virolaista, Venäläistä ja jopa olen kuullut thaimaalaisia naisia. Maailma muuttuu katsos ja valinta on vapaa. Kuten Waf totesi " molemmat harrastaa" ja monessa maassa vielä.
Joten pysytään aihessa:)
Oppi kirjoittamaan.
Vaikka en oo itse suomalainen, niin hävettä miten joku suomalainen ei osaa kirjoitaa.
itse edes puolet sanoista oikein niin sulla olisi silloin valitusoikeus!
Luuletteko että nainen haluaa olla ilman seksiä? Täällä on yksi ainut kunnon mies joka tietää mitä nainen tahtoo. Ne kunnon miehet on vaan hitsin harvassa ja siksi on turvauduttava jonkun ulkomaalaisiin. Niin mies kuin nainenkin tahtoo koklata toisenmaalaista välillä. Minä ainakin olen terve nainen ja haluan seksiä RAKKAANI kanssa jokatoinen päivä.
kirjoittaan oikein ja tule sit vasta tänne huutelemaan. Ei tuosta muuten ota mitään tolkkua. Ihme siansaksaa!!
Viilaatko vai höyläätkö??? Kun siis puhutaan naisen seksistä.
Mutta kai nyt suomalaiset osaa kirjoitaa äitin kielessä. Teillä jo koulussa niin huippu koulutus:) Hehhheeee
koulutusta sen verran että tiedät suomessa olevan eri murteita. Esimerkiksi sana "minä" (mä, mie, myö, mää jne) eli ne on oikein kirjoitettu. Ainoastaan vain se et jos noistakin sanoista jää kirjaimia välistä tai liikaa, niin silloin on kirjoitettu päin persettä ja ei muutakuin takas ala-asteel.
Ja btw.. En miekään kirjoittanu kaikkia oikein...
Sun kaltaiset just haukku toisia. Itse on tyhmiä kun saapaat. Eikö koulunkäynti maistu? No ei todella kun täytyy 24h haukkua muita. Itse kun on niin "täydellinen" suomalainen.
itseäsi. mene kouluun ja opettele alkuun suomenkieli. ehkä sitten ymmärrät mitä sanoin!! En haukkunu edellisessä viestissäni ketään muutakuin itseäni, eli meneppäs kuule pikkupoika koulunpenkille! Tämä on haukkumista jos et sitä tienny
Naisilla on täydet oikeudet harrastaa seksiä siinä missä miehilläkin. Me emme elä keskiaikaa.
Mutta onko seksiin harrastaminen tv-ssä oikea. Sitä varmasti aloittaja haluaisi tiedä.:)
seksi ei ole enää niin tabu kuin aikaisemmin oli.mitenköhän olemme saaneet alkumme.tuskin neitseellisesti. ihan sama kuin syöminen. ilman noita meitä ei olisi. Ps. käymme myös vessassa välillä =(
Tämän vuoden bb:stä minun päätelmäni on, jota on erityisesti korostanut Cathy-vieraan aikana tapahtunut käytös, on siis se että suomalaiset ovat huonotapaista metsäläiskansaa. nuorilla vaikuttaa arvot olevan ihan hukassa ja seksistä on tullut ajanvietettä, mikä ei ole rakkautta nähnytkään. Miehet eritoten ovat täysin vailla tapoja: Röyhtäillään, piereskellään, heitetään sovinistiläppää ja röhönaurut päälle.
Olemme näemmä taantuneet jonkinlaiseen seitsemän veljeksen ajankuvaan, jossa meillä ei ole mitään arvoja tai periaatteita. Huudetaan ja kirotaan ja katsotaan kun muut nussivat vieressä. Kaiken huippu on kyllä, että Saranna ja Sami nussivat, kun muut katselevat, vieras mukaanlukien. Viikko löhötään ja kohokohtia on aina se kun saa kuningas alkoholia. Sitten on tärkeää että saa nupin sekaisin ja pääsee nuolemaan toisia.
Minä en ala pelkästään naisia nimittelemään huoriksi, kyllä seksiin kaksi tarvitaan. Sami tuntuu, ettei ajattele muutakuin alapäällään. Rakkautta on se kun alkaa kivasti kihelmöimään alakerrassa.
En jaksa välittää mitä suomalaisista ajatellaan, mutta kyllä hävettää noiden käytös. Cathy vaikuttaa hyvätapaiselta nuorelta naiselta, joka haluaa elää periaatteidensa mukaan. Ilmeisesti suomessa on tultu aikaan, jolloin sivistyksen taso on korkeimmillaan ikinä, mutta nuoret eivät välitä muutakuin rellestämisestä. Tulee mieleen white trash.
Ja en ole mikään tiukkapipo, päinvastoin. Enkä ole edes uskovainen.
BB:n tarkoitus onkin hakea erilaisia persoonia.
Jos kaikki ois tyylin Esa A. ois aika tylsää.
Tarkoitus on saada kansankiinnostus, mielipiteitä, lööppejä
ja rahaa äänestyksissä.
Persoona ei ole sama kuin idiootti. Näkisin että joku Andy Mc Coy tai Miina Äkkijyrkkä on persoonia. Uskoisin että kaduntallaajistakin voisi löytyä muutama helmi jos oikein valittaisiin. Ikävä kyllä näitä asukkaita on alettu valita saman kaavan mukaan. Vedätkö lärvit aiotko heiluttaa peittoa. Joo seksi on luonnolista mutta yleensä yläpää on se mitä käytetään ajattelemiseen.
Kyllä siinä Gathyllä kertomista minkälaista porukkaa täällä asustelee eikä varmati paljon saa kehuja kun kotia pääsee vaikka talossa on pakko olla kohtelias koska se kuuluu heidän kulttuuriinsa.
Sitten kun tästä Suomen BB:stä näyteen siellä pähkiä niin huhu kyllä kattovat et ei jumankauta mitä puliämmiä se maa on täynnä naamat siideristä turvoksissa ja römppämahat roikkuen nussitaan kaikkien jannujen kanssa jotka ei ole kerenneet sammua?
Siinä sitä on Suomi kuvaa maailmalle kerraksee kännisiä pöhättyneitä ämmiä perseet pystyssä siellä täällä?
Kuulehan naisvihaaja. Samaa voisi sanoa miehistä, että äläpä tuota naisten harteille laita suomen maineen pilaamista.
Nykyajan tosi-tv aiheuttaakin aika suuren kuplan siinä että monet luulee että näin se menee siviilissäkin. Voi olla ettei tuolla neljän seinän sisässä kukaan kovin kauaa selvinpäin ja siveänä jaksaisi olla ja kun ympärillä kokoajan muita häseltäjiä.
Ei tarvitse olla naisvihaaja. Kaikki sen näkee, ja jokainen täysijärkinen, moraalinen, käytöstapainen ihminen sano, että totta se on.
Halpoja ovat suomalaiset naiset BB talossa. Kun nainen on tyrkyllä, ja roikku kiinni kun takiainen, niin mies ottaa. tyhmää olisi jos ei tekisi näin.
Suomalaisten naisten käytös talossa on todella alhaista.
Ootko kännissä? Tsiisus.
Minttuliina. kiteytit mukavasti talon toiminnan. aika paha näin miehenä kommentoida mutta olemme kyllä aika alkuasukkaita.. siis suomi-ihmiset. miksi pitäisi hävetä? olemme erilaisia johtuen jo ilmastosta ja geeneistä!
Asia on niin, että Suomalaisten kantaväestön lukumäärä on kääntynyt laskuun ja kuollaan sukupuuttoon mikäli peitot ei ala heilua aikaisempien sukupolvien tahtiin.
Minä en naisia vihaa vaan se nyt on vaan niin että kännisiä puliukkoja on maailman laidat täynnä ja niille ääliöille ei nyt sen kummosempaa sääliä voi antaa idiootteja mitä idiootteja ei niitä missän sen kummemmin noteerata,mutta kun yhteisän tai kansan enemmistö naisista alkaa käyttäytyä niin silloin mennään todella metsään ja sitä ei voi olla huomaamatta ei missään päin maailmaa.
Tulee todella mieleen jotkut alkuasukkaat tai eläimet noista talon asukkaista. Eletään impulssien mukaan ja naidaan kuin kanit. Tyydytetään kokoajan tarpeita. Keskustelutkin pyörii tarpeiden tyydyttämisen mukana. Luulisi että kun ihmisiä ollaan niin erottaisiin jollain tavalla eläimistä, koska meillä on myös kulttuuri ja tavat yms mitkä erottavat meidät elukoista, mutta ehkä kaiken sivistyksen keskellä on alkanut taantuminen.
tämä lama laskee kyllä syntyvyyttä mutta tuskin peiton heilutuksen määrää!!
Mitäs teet kun ei oo käytöstapoja. Hmmmmmmm
"Ei tarvitse olla naisvihaaja. Kaikki sen näkee, ja jokainen täysijärkinen, moraalinen, käytöstapainen ihminen sano, että totta se on.
Halpoja ovat suomalaiset naiset BB talossa. Kun nainen on tyrkyllä, ja roikku kiinni kun takiainen, niin mies ottaa. tyhmää olisi jos ei tekisi näin.
Suomalaisten naisten käytös talossa on todella alhaista. "
Erityisesti pitää lainata tätä: " Kun nainen on tyrkyllä, ja roikku kiinni kun takiainen, niin mies ottaa. tyhmää olisi jos ei tekisi näin."
ja tätä "Tämän vuoden BB:stä voidaan tehdä yksi johtopäätös: KYLLÄ SUOMALAISET NAISET ON NIIN HALPOJA HUORIA ETTÄ VOI SAATANA."
En jaksa edes kommentoida tuota. Niin typerää yleistystä kuin olla ja voi. Eiköhän jokikinen järkevä vedä noista johtopäätöksensä. Mut kiitos erityisesti tuosta kun nainen on tyrkyllä kommentista (niin mies ottaa jne ja olisi tyhmä jos ei tekisi niin.. ) Mikä luolamies siellä kirjoittelee? Ainakin äo:stasi päätellen vaikutat siltä. Tosin tuo kommentti oli niin tyhmä että jostain syystä naureskelin sille.
Elikkä Kaikki nussimaan TV-ssä. Sitäkö olit sanomassa.:)
Miksi ei? Ennen oli tuli lauantaitanssit, nyt vois olla vastaavanlainen ohjelma, jossa sinkut jakaisivat lämpöä toisilleen ja saataisin uusia ihmisiä maailmaan.
Kun seuraa talon apinakolmikkoa ei voi myöskään todeta jos otetaan sama argumentointitapa kuin aloittajalla : Eikö teitä hävetä, suomalaiset miehet? Kyllä nuo filippiiniläismiehetkin kätlinin mukaan käyttäytyvät paremmin ja kohteliaammin kuin suomalaiset eli eipäs yleistetä naisten kohdalla. turhaan yrität liata suomalaisten naisten mainetta muutaman naisen perusteella. näyttää että taloon on oikein valitsemalla valittu näitä bilettäjähelpponakkeja. Ei tieteellisessä tutkimuksessakaan voida kolmen ihmisen perusteella yleistää että kaikki ihmiset on samanlaisia. Haloo.
aikuinen saa tehdä mitä haluaa kunhan sitä ei näytetä lasten ohjelmissa.
...oikein tulee? Saunalahdeltako?
Ommelkaa ne pillunne vaikka umpeen, jos se helpottais.
juu eiköhän ruveta naimaan kuin puput tai koirat. heti kun näkee että joku muija vaikuttaa kiimaiselta niin eikun vaan humputtamaan kuin koira.
Seksi on upea, mutta ei täysjärkinen menee sitä harrastamaan Tv-ssä. Eikä kaikkien katsottavana. Mutta Suomi on taas se kelle kaikki nauraa.
miksieijoskumppanillasamamielessä?
no ei tuolla ole täysjärkisiä. silti ovat aikuisia ja päättävät itse omasta elämästään. ei sun tai mun asia!
..kattoo, jos joku pieni peiton lepatus tekee niin pahaa. Tämä on täysin vapaaehtoista. Menkää vaikka Martta-kerhon virsi-iltoihin. Siellä tuskin seksiä tarvitsee kauhistella. Eihän tuolla edes aktia näytetä. Uskomatonta tekopyhää taivastelua. Aivan kuin oltaisiin 1800-luvulla.
Ei toki ole meidän asiamme mutta mielipiteensä heidän toiminnastaan, mitä he julkisesti harrastavat, saamme sanoa. mikäs siinä jos omissa piireissään elävät miten haluavat mutta mielestäni huolestuttavaa olisi jos kukaan ei sanoisi mitään tuosta käytöstavattomuudesta sillä silloin olisimme virallisesti rappiokansa.
Kaikki suomalaiset naiset BB talossa on ollut kun kiimaisia eläimiä. Oksettaa. Jakorasia todella, ja mainee on nollassa.
Seksin harrastaminen TV-ssa ei oo normaali.Kansa sai ilmasta sirkusta. Hyvää Suomi. Samaa mallia vaan jatkossa.
mutta kun sä oot homo. Pöööööö
ehkä se sitten on niin että ilman uskontoa kansa muuttuu rappiolliseksi. tarvitaan ikäänkuin säännöt minkä pohjalta elää ettei ala sellainen sodomajagomorameininki.
itse en kuulu kirkkoon mutta kai sitä on kasvatuksessa saanut jonkinlaisen arvopohjan jonka mukaan ateistina elää. mielestäni tiettyjen periaatteiden mukaan eläminen tuo onnea. mut ehkä nuorena pitää käydä tietyt vaiheet että oppii, näinhän se on.
..vessaan oksentamaan, jos noin yrjöttää. Koeta kasvaa aikuiseksi, jos saisit vaikka munaakin kerran, niin ei tarvis enää kauhistella tuota seksiä.
en mä kauhistele seksiä, luonnollinen asia, mutta ei mielestäni ole kovin spesiaalia tai ihanaa harrastaa seksiä jonkun jota kohtaan ei ole edes kunnolla tunteita ja panna vaan kun kanit menemään kun muut seuraa. saako siitä oikeasti jotain? arvostan seksiä ja seksi on hyvää silloinkun se on sellaisen ihmisen kanssa josta oikeasti tykkää ja jossain muualla kuin samassa sängyssä missä muutkin on. tietysti meitä on monesti, ken kiksit muusta saa niin saakoot.
Ikävä kyllä nämä sikailun puollustajat ovat harvoin enää niitä ihan kaikista nuorempia. Ulostaminen on muuten ihan luonnollista mutta ei sitäkään tehdä toisten silmien edessä. Olisi nää voineet edes viikon yrittää käyttäytyä. Jos seksi ja viina hallitsee niin ajatuksia ettei kykene olemaan edes kohtelias toisesta kulttuurista tulevaa vierasta kohtaan on jotain hullusti.
Etkö sä puupää tajua. Mutta sä et tajua mitään.
oletko ikinä katsonut luonto-ohjelmia.siellä apinat masturboi,panee viiden minuutin välein ja kaikki hyvin! miksi emme tunnusta olevamme samaa sukua niiden kanssa.kulttuuri tai muut fyysiset erot ei riitä selitykseksi. ai niin,sivistys...joo bull.
Mukavaahan se on ja tuntuu hyvälle. Ei siitä tarvitse sen kummempaa numeroa tehdä. Ja vittuako sitten vaikkei siitä mitään sen kummempaa saisikaan.
Taavi sä oot todellakin idiootti. Voi tsiisus.
Mukavaa että joku löytää elämän tarkoituksen. :)
...tosi pahoja antipatioita. Suosittelen vaikka seksuaaliterapeutille menoa.
"on sellaisia kaljan pöhöttämiä huoria"
Tuohon kuvaelmaasi talossa sopinee vain Sami, ainut asukki joka on työntänyt nakkiansa jo useampaan.
suomesta annetaan hyvä kuva. oikea porttola ja sikala ja asukkaat kuin suoraan metsästä revittyjä.olisivat edes keksineet pullonpyörityksen sijaan vaikka suomikaraoke yms... ettei tarvi alkaa nuolemaan ja vetämään sylitansseja.
Totta!
Koppavia ämmäretaleita kulkee nenät pystyssä selvinpäin kuin mitkäki hienostonaiset mutta kun vähän saa viinaa pikkuhousut lentää nurkkaa ja jakavat persettä kaikille halukkaille ja taas aamulla ollaan kuin mikäkin hienonpi nainen.
Kännisiä siidereiden ja muiden litkujen pöhöttämiä rapamahoja alkaa olee talo täynnä ja noin muutenni suomalaiset naiset,kyllä on hyvä kun tälläisiä kännisiä turvonneita rapamahoja näytetään toisella puolella maailmaa tulee todellinen kuva esille,vaikka myötähäpeä tässä joutuu.
Niin on. Aina haukkumassa muita. Itse ei osaa käyttää alkoholia. Kiroille kun äijät, tupaakka roikku suussa yötä, päivä. Kokoajan tyrkyllä kun kaytöstavat on ihan nollassa. Moraalia ei lainkaan, eikä kunnioitta toisia.
Halpaa on BB talossa suomalainen nainen.
Mun mielestä on ihan käsittämätöntä että tässä viestiketjussa puhutaan pelkästään naisista että ne ovat halpoja jaokrasioita. Seksiin tarvitaan kuitenkin 2 osapuolta eli ihan yhtä lailla ne miehetkin on messissä, ei tarvitse pelkästään naisia syyllistää.
Kun nainen on tyrkyllä, niin sitä sanotaan halpaa....... Niin, että ei oo itsekunnioittusta, ja on helppo nakki. Miehen näkökulmasta. Nainen on sittenkin nainen, ja naiselta odotetaan hieman sopivampa käytöstä kun miehiltä. Niin se on aina ollut, ja tule myöskin jatkossa olemaan.
voin vaan todeta olen kanssasi samaa mieltä,,ja epäsiisiä porukkaa,en ymmärrä ettei tuotanto puutu,juomiseen ,siisteytyteen ym,mitä hittoa taäytyy tuoda vaihdokki tänne kun sikolättiin typerää,,
Voi olla tietenkin tarkoituksella valittu tollaset lortto suomiämmät ja ainakin siedettävät ulkomaalaiset. Tosin itse veikkaan että ei savua ilman tulta.
On todellakin negatiivinen; hiukan naiveja tyttösiä, joilta on todella helppo puhua housut jalasta.
Varsinkin etelä-euroopassa tiedetään yleisesti kuinka helppoja täkäläiset naiset ovat.
On ollut todella säälittävää nähdä täällä Suomessa, mitä pienikin erilaisuus/ihonväri aiheuttaa suomalaisissa (metsäläis) naisissa sen, että sakset aukeavat alta aikayksikön. Yksikin etelä-eurooppalainen vaihtari kaveri kertoi, kuinka oli kaatanut yhden kesän aikana täällä Suomessa yli 70 ämmää/horoa - tyypillisellä lipevällä paskanjauhamisella, mitä nuo gigolot harrastavat. Kunnioitukseni suomalaisia naisia kohtaan on aika pitkälti mennyt, jakorasioita kaikki tyynni !
Esim Saranna ei oo mikään kaljan pöhöttämä ja on myös erittäin sievä...siinä jää Kätlinkin kauas taakse...ja jos nyt pitää siitä pöhötyksestä mainita niin Käpällähän se mahan kumpu ja kaksoisleuka on kasvanu viimeaikoina...ja maistuu se juoma sillekkin ihan yhtälailla...täällä taas joku kateellinen virolainen vinkuu...
Saranna on niin tyhmää kun vielä voi olla. Se on tosiasiaa. Yleissivistys, ja muutenkin käytöstavat on niin alhaisia, että herää kysymys. Missä neiti on kasvanut. Pullossako?
Kätlin on fiksu, ja tule aina olemaan, ja pärjää elämässä:)
on näemmä monta eri näkemystä :) En tiä Sarannan tyhmyydestä mutta ainaki hän on todellinen kaunotar...taitaa olla kautta aikain kaunen tyttö suomen BB talossa...Tuulikin ehkä jää nyt kakkos sijalle...
Harmi vaan kun Saranna lankes Samin höpötyksiin...Sami kun on possujen possu...
Saranna on kireä, hapannaama, juntti junttilasta. Ja Kätlin kokonnaisuudessa kaunis. Oiken timantti:)
Herra Jumala kai nyt aateli suvusta lapsukkaisella on opetettu käytöstavat:)
Ja yleisivistys. Holaaaa.
Täytyy myöntää, että hävettää oikein kunnolla.
Joten keskitty yleissivistyksen
mutta ei mikään timantti hänkään...Kätlin on kova laskelmoimaan ja pelaamaan...mutta sama virolainen vinkuja se vetää täällä kotiinpäin taas...ja Saranna on tietenki "juntti junttilasta"...ettet nyt vaan olis vähän kateellinen kauniimmalles :D Sehän on virolainen perusvirsikin et jos jotain negatiivista sanoo käpästä niin heti ollaan kateellisia...asia toiminnee varmaan toisinkin päin :)
joo ja Suomalaiset miehet tosi juntteja...Tulikohan vähän yleistettyä laajasti....Kyllä.
Ei oo ollu pyhäkoulumeininkiä edellisvuosinakaan, hullummaksi vain menee touhu.
Naistentapoja häpeävä - kyseessä on TV-sarja. Miehetkö pulmusia? juodaan, naidaan ja kiroillaan. Misket heitä häpeä - ja tee päätelmiäsi. Elä todellisuudessa.
Onko näiden kirjoitusten tarkoitus tosiaan kaikilla mahdollisilla tavoilla haukkua ja mollata kaikkea mahdollista.
Täältä kyllä näkee suomalaisten nykyisen sivistystason. Ystävällistä,järkevää, kiinnostavaa jne keskustelua ei osata käydä, oman mielipiteen tai suosikin takia toisten ajatukset ja toiset ihmisetkin ovat mistä milloinkin sanotaan olevan. Sivistys ei tosiaankaan ole pelkkää yleistietoutta, vaikka sitäkin on hyvä omata.
Ystävällinen,kohtelias, toiset huomioiva käytös ehkä arvostetaan kaikkialla korkealle, tiedolliset puutteet annetaan silloin varmasti anteeksi. Mikä Suomenmaassa mättää, kun toisia ihmisiä ei arvosteta ja kunnioiteta??
sen sivistyneempää tapaa keskustella...kätliniä kyllä kehutaan estoitta...mutta suomalaiset haukutaan lyttyyn samassa lauseessa...eiköhän se ole ihan joka kolkassa samanlaista tämä keskustelu et vedetään "kotiin päin"...ei vaan suomessa ja suomalaisilla...ja sekin kannattaa ottaa huomioon että osa haukkujista on keskenkasvuisia kakaroita...ne nyt ei osaa mitään positiivista sanoa mistään...
Ja jos nyt ihan rehellisiä ollaan niin aivan aiheesta noille talon asukkaille on kritiikkiä annettu...tottahan se on että siellä asuu lauma sikoja...
Suomessa tosiaan ei osata keskustella. Oma mielipide on kiveen kirjoitettu tosiasia, jota puolustetaan haukkumalla muut maan rakoon, kykenemättä lainkaan perustelemaan mielipiteitään tai ottamaan hetkeksi toista näkökulmaa. Asiat tuntuvat olevan aina äärimmäisen mustavalkoisia.
Hyvän käytöksen omaavan on helppo selviytyä tilanteista, joissa ylesisivistyksellinen tietotaso ei riitä. Ei tarvitse alkaa huutamaan, kiroilemaan, mököttämään, raivoamaan tai jauhamaan suoranaista paskaa. Kukaan ei ole täydellinen ja koko ajan oppii uutta, jos vain osaa kuunnella muita. Hyvään käytökseen kuuluu ehdottomasti toisten huomioon ottaminen varsinkin tilanteissa, joissa joudutaan viettämään pitkiä aikoja yhdessä. Sillä ei ole mitään tekemistä mielistelyn tai teeskentelyn kanssa, sen tarkoitus on vain tehdä KAIKKIEN olemisesta mahdollisimman miellyttävää, ei vain äänekkäimpien osapuolten.
Ei tarvitse ajatella että "mitä ne meistä ajattelevat" vaan ottaa vain toiset huomioon, kunnioittaa myös muiden mielipiteitä ja yrittää löytää edes hitunen empatiaa itsestään.
On tosi,että BB-talon asukkaiden käytös ei kovin usein ole kaunista katseltavaa.En osaa ajatella,että enemmistö nuorista olisi näin tapoja vailla. surullista vain,että varhaisnuoriso katselee ja luulee,että näin tuleekin olla. Kaikki kodit eivät jaksa,osaa ohjata. Täälläkin on varmaan myös lasten vanhempia esittämässä mielipiteitään. Vastuu on myös tuotannolla.Ohjelmaan on varmasti pyrkimässä monenkirjavampi joukko, kuin se,mikä on valittu (tupakointi-,alkoholikäyttö-, seksi-kriteereillä?).
Runsas alkoholin tarjonta ja suomalaiset juomatavat sekä seurauksena jatkuva krapula takaavat nykyisen tason. Tuotanto voisi myös velvoittaa siivoamaan..
Kun on käytöstapainen, moraalinen, niin ei juo sellaisen kuntoon.Eikä tee sellaisia typeryksiä kun talon jotkut asukkat Siellä on paljon välinpitämättömiä ihmisiä. Ei kunnioitta toisia lainkaan. Kun pannan yhteisessä sänkyssä, ja kaikki katsoa.
Suomalaiset naiset ja miehet parhaita! Uskonto ei paina.
Haaahaaaaahaaaaa