HÄÄBÄNDI

Musikantti

Olemme Vantaalais- Järvenpääläinen tanssiorkesteri-trio, jonka perustamisvuosi on 1989. Nykyinen kokoonpanomme on vuodelta 1996.

Tarjoamme laadukasta musiikki- ja ohjelmapalvelua tilaisuuksiinne. Soitamme perinteistä tanssi- ja viihdemusiikkia laidasta laitaan, unohtamatta nykypäivän muotivirtauksia. Häihin ja syntymäpäiville teemme yksilöllisesti räätälöityjä ohjelmia. Serenadit kirkossa, taustamusiikit ruokailun ja kahvin lomassa ja vierailevien solistien säestykset, vaativat orkesterilta laajaa musiikin osaamista ja ohjelmistoa. Soitamme myös häämenot eli kirkkomarssit, virret jne, jos vihkiminen tapahtuu esimerkiksi hääpaikalla.

Coctail tilaisuuksien taustamusiikit koostuvat tunnettujen säveltäjien evergreen-kappaleista. Swing ja bossanova musiikin laaja tuntemus tekee tilaisuudesta unohtumattoman. Tämän kaiken orkesterimme hoitaa ammattitaidolla ja satojen tilaisuuksien kokemuksella.

Meidät voit bongata myös tunnettujen tanssiravintoloiden estraadeilta. Soitamme pääkaupunkiseudun ja lähikuntien nimekkäimmissä ravintoloissa, esimerkkinä mainittakoon Tulisuudelma, Kalastajatorppa, Katajanokan Casino, Hotelli Hesperia, Hotelli Sommelo, Kauppahotelli Grand, jne. Tanssiravintoloissa vaaditaan orkesterilta vankkaa osaamista ja ammattitaitoa.

Onnistuneen tilaisuuden takana on Swing Brothers.

Tavataan tansseissa !

www.swingbrothers.fi

Ari Uronen
040-530 6971

1

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kesä2012

      Uudemmat nettisivut:

      WWW.SWINGBROTHERS.WEBS.COM

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      76
      6634
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6493
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      378
      6266
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      357
      4064
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2472
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2389
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      37
      2100
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      134
      1482
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1424
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      196
      1202
    Aihe