aamuteevee

tyttö naapurikylältä

Kari, olit aamuteeveessä 4.11.09. Et pitänyt siitä, että verotulosi on julkaistu, koska se näin nuorisotyöttömyyden aikana saattaa aiheuttaa pahaa verta. Ja pelkäät varmaan omasta puolestasi. No sitten kerroit aloittavasi joulukiertueen 22.11. kirkoissa ja osan niistä tuloista lahjoitat Indoneesian lasten kouluihin. Hienoa, mutta miksi et tee jotain tälle niin mielestäsi pahalle nuorisotyöttömyydellemme tässä maassa?

3

675

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niinpä juu

      Todellakin, tässäkin maassa riittäisi autettavia.

    • rajansa kaikella

      Olipa naismainen mies tämä Tapio ja vielä joku on keksinyt verrata häntä Rautavaaraan.Kyllä Suomesta on miehet loppuneet.

      • bas,,uuno

        Ohnan niillä sama ongelma,tai oli Tapsan kohdalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      316
      1472
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1189
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      462
      957
    4. 62
      936
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      922
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      48
      691
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      74
      663
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      97
      654
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      465
      622
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      602
    Aihe