Tässä kuntia joissa on tilaa sijoittaa pakolaisia

ei enää koskaan sinne

On kuntia, jossa on vielä tilaa sijoittaa pakolaisia.

Ingå
Kimitoön
Kristinestad
Kronoby
Liljendal
Väståboland
Malax
Korsholm
Oravais
Pernå
Jakobstad
Pedersöre
Raseborg
Nykarleby
Vörå-Maxmo

Brändö
Eckerö
Finström
Föglö
Geta
Hammarland
Jomala
Korsnäs
Kumlinge
Kökar
Lemland
Lumparland
Larsmo
Mariehamn
Närpes
Saltvik
Sottunga
Sund
Vårdö

3

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • esimerkkejäää

      Näissä on myös lääniä:
      Sodankylä, Salla, Kemijärvi, Kittilä, Kolari......

      • ihan pihalla

        Hallituksen täytyy perustaa suuri pakolaisten vastaanottokeskus Ahvenanmaalle ja myös Astrid Thorsin asuinpaikan lähellä Kauniaisiin, jotta hän saisi nauttia monikulttuurisuuden ihanuuksista, joista hän on niin paljon saarnannut suomalaisille.


      • Syvästi huvittunut
        ihan pihalla kirjoitti:

        Hallituksen täytyy perustaa suuri pakolaisten vastaanottokeskus Ahvenanmaalle ja myös Astrid Thorsin asuinpaikan lähellä Kauniaisiin, jotta hän saisi nauttia monikulttuurisuuden ihanuuksista, joista hän on niin paljon saarnannut suomalaisille.

        Ei nyt Ahvenanmaalle sentään. Sehän on demilitarisoitua vyöhykettä ja uudet asukit eivät välttämättä ole demiltarisoimisen kannattajia. Fy! Ja totta puhuen ei kai se nyt ole minkään Ahvenanmaalaisten vika, että tuo A.T on olemassa , vai onko sieltä kotoisin? En sitäpaitsi tiedä vaikka olisivat kuinka avosylin ottamassa vastaan ihan mitä kansoja vaan, niin tietysti, kunhan eivät vain ole suomalaisa. Mutta ongelmansa kullakin, ketäs sitten ahdasmieliset katsoisivat nenänvartta pitkin jos suomea puhuvia ei olisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4340
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4089
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3746
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      108
      3635
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3547
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3357
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      87
      2932
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2646
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2354
    Aihe