Pikainen asia!!

Kuukautiseni alkaa, enkä osaa "käyttää" kuukautis siteitä! en oikein osaa laittaa sitä oikein. tiedän oon tyhmä mutta silti se menee jotenki oudosti ja mihin ne sivulla olevat "läpät" laitetaan?? helppiä!!
1133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Helppoa.

1. Avaat paketin.
2. Poistat siteen takana olevan paperin, jos siinä sellainen liimapinnan suojana.
3. Asetat siteen (oikeinpäin!) pikkuhousuihin ja painat kunnolla kiinni.
4. Jos siteessä on siivekkeet, otat niistä liimapinnan suojapaperin pois ja taitat ne pikkuhousujen toiselle puolelle. Ne pitävät siteen paikallaan paremmin ja näkyvät sitten pikkareiden ulkopuolelle.
5. Heität roskat roskiin ja kun vaihdat sidettä, niin myös sen käytetyn siteen roskikseen, ei missään nimessä wc-pyttyyn.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhmyrii kirjoitti:

Kuukautiseni alkaa, enkä osaa "käyttää" kuukautis siteitä! en oikein osaa laittaa sitä oikein. tiedän oon tyhmä mutta silti se menee jotenki oudosti ja mihin ne sivulla olevat "läpät" laitetaan?? helppiä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu