Hyvä kirjanpito-ohjelma

Nyt olisi haussa joku hyvä kirjanpito-ohjelmisto aloittelevalle kaivinkoneyrittäjälle. Osaatteko suositella jotakin tiettyä ohjelmaa?
4655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ohjelmia varmasti löytyy.Mutta parastulos syntyy kun annat kirjanpitosi vastuullisen tilitoimiston hoitoon.

Äänestä

Mutta jos haluat ettet ole jatkuvien vero tarkastusten kohteena niin anna tilitoimiston hommaksi...

Äänestä

Suosittelen laskutus ohjelmaksi Bookmaster ohjelmaa. Siitä on saatavilla ilmainen versio mikä on todella toimiva ja monipuolinen ohjelma. Ja kaiken lisäksi Suomalainen.

Äänestä

Paras ilmainen kirjanpito-ohjelma (nimestänsä huolimatta).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haussa kirjoitti:

Nyt olisi haussa joku hyvä kirjanpito-ohjelmisto aloittelevalle kaivinkoneyrittäjälle. Osaatteko suositella jotakin tiettyä ohjelmaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu