oinasmies ja vesimiesnainen?

aquarama

Olen tässä kesästä asti metsästänyt yhtä oinas-miestä, hänellä vielä aurinko,kuu ja venus oinas eli todellinen sarvipää on kyseessä. Itselläni kuu leijonassa ja venus vesimiehessä eli jos yhtään noihin uskoo tästä voisi tulla ihan hyvä mutta...

Metsästystä olen harrastanut sillä tavoin, ettei mies ole ollut ihan varma siitä olenko ylipäätään kiinnostunut hänestä vaikka oma sydän on lyönyt välillä ylikierroksilla tämä on osoittautunut ihan hyväksi tavaksi. Tällä oinaksella on nimittäin takana hyvin hankalia suhteita enkä ole halunnut pelästyttää häntä.
Tyypilliseen veskarinaisen tapaan haluan kyllä kaiken heti nyt! muttei mitään liian sitovaa.

Nyt meneillään on piinallinen odotusaika ja olisi kiva kuulla miten oinas-vesimies yhdistelmä on teillä toiminut?

Minä kirjoitin vihdoin eilen miehelle että olen todellakin ihastunut häneen ja hän on minusta äärimmäisen viehättävä. Olen ajatuksissani antanut miehelle viikon-pari vastausaikaa mutta jännittää ihan hurjasti tuleeko tästä mitään!

2

810

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lumisade79

      Minä olen oinas, tosin nainen, enkä ole koskaan seurustellut vesimiehen kanssa. Läheisiä on kyllä vesimiehiä ja voisi sanoa ettei oikein ymmärretä toistemme maailmaa kovinkaan hyvin.
      Jos mies on kiinnostunut niin hienoa!
      Itseni ja muita oinaita tuntien tiedän, että oinaat kyllä "ottavat" sen jonka haluavat, tarkoittaen sitä että muita vaihtoehtoja ei vaan ole :) jos törmää ihmiseen jossa kaikki on kohdallaan. Ja sen eteen tekee sitten ihan kaiken.
      Toivotan onnea! Toivottavasti kaikki menee hyvin!
      Ja vaikka oinaista sanotaan, että olemme niin hankalia, niin ehkä voisi sanoa paremminkin, että olemme haastavia ja sydämellisiä tulisieluja=)

      • ap

        Ystävänä oinaat, nimen omaan naiset ovatkin ihan mahtavia - parhaat ystäväni ovat kaikki oinaita ja musta sellainen tietty palo oikeiksi uskomiensa asioiden puolesta on todella ihailtava juttu oinaan luonteessa. Joskus jopa oinas-miehet on juosseet perässä mutta nyt sitten tämä yksi kiinnostava on tietysti haastavampi kuin ne muut. Ei oo vielä vastannut vestiin mitään ja musta selainen harkitseminen on vähän huono merkki :(


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4211
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      501
      2345
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1861
    4. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      76
      1484
    5. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      158
      1456
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      1234
    7. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      737
    8. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      724
    9. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      711
    10. Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?

      Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?
      Ikävä
      25
      681
    Aihe