Possutautia vastaan,sehän on turvallisuusriski pidätettävälle jos pidättäjä onkin taudin kantaja..joskushan ollaan aika lähikontaktissa kun kiinniotto tapahtuu.
Onko poliisit rokotettu
Röhhöh..köhöö
6126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Valitettavasti nykyinen rokote on vain ihmisille, ei sioille.
Mitenhän päin tuo mahtaa olla, kumpihan sitä tautia kantaa? Siisti ja käsidesiä monta kertaa vuorossa käyttävä kyttä vs. haiseva pirinarkki, joka just on ryöstänyt sun mummos?
12 17=0 on tänään ärhäkällä päällä!!!
Ja hitut käsidesistä,ne käyttää erään tunnetun kortsumerkin värisiä lateksi räpylöitä.
nimittäin suoleen. Liekö sikainfluenssaa vastaan? Vaan ne on edelläkävijöitä ja ne on useempaan kertaan rokotettu rektaalin kautta.
jo totesikin, todennäköisemmin sillä inisijällä tai venkulalla on tauti kuin poliisilla.
Ja toisekseen, mitä sitten vaikka joku virusta kantava poliisi tartuttaisikin jonkun venkulan tai inisijän.
Saattaisi taas saada aiheen kuplivan korkkaamiseen, kun joku inisijä kuolisi vaikka keuhkokuumeeseen saatuaan sikainfluenssan kiinnioton yhteydessä.