Onko kellään sellaisella (ollut) tuota Zyxelin prestige 600-sarjan päätettä, joka tekee koneellaan töitä aamusta iltaan? Toimiiko se hyvin vai onko ongelmia, katkoksia? Onko se jouduttu vaihtamaan?
Onko sulla Zyxel adsl-pääte
Kysyvä ei eksy
7479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mulla on 645, mutta se on vasta kuukauden ikäinen.
On se katkaissutkin jonkun kerran, mutta en tiedä onko ollut siitä, vai wlan-tukiasema vai linja, joka pätkii vai kaikki vuorollaan.
Minulla oli Zykel 600 modemi käytössä vuoden verran. Se toimi hyvin aina, ei mitään vikaa. Nyt se on kellarissa, kun on kaapeli käytössä. Voin sen myydäkin, jos joku haluaa ostaa.
Mulla on ollut kohta vuoden käytössä
Zyxel Prestige 600 Series ADSL-pääte
eikä ole ollut mitään ongelmia.
Kiitos kommenteista. Yksimielisesti myönteisiä. Vian jäljitys siis jatkuu.
Ei näistä vastauksista voi päätellä, ettei Zykel modemiin voisi tulla vikaa. Sinä et maininnut mitään viasta kysymyksessäsi.
Ksymyksessä vähän vihjailin että katkoksista on kyse. Vikaa yritetään jäljittää, ja parhaillaan pohditaan olisiko syytä vaihtaa ihan eri merkkiin. Siksi teen kartoitusta, ja odotin vastauksia sellaisilta joilla kone on tosiaan auki enemmän kuin iltapuhteina, sillä lyhyillä käytöillä ongelma ei tule välttämättä esiin.
On kotona ja duunissa 650R-R31 kytkimet perässä. Kummassakaan ei ole ollut mitään ongelmia. Duunissa on ollut pari kuukautta yhtä mittaa linja auki eikä katkoksia ole vielä tullut. Oliko siihen teidän ZyXELiin konffattu valmiiksi asetukset palveluntarjoajaa varten? Mulla piti olla kotipurkissa, muttei ollutkaan vaan piti konffata käsin. Oli parin minuutin homma. Siellä on sisäänrakennettu diagnostiikka oletko koittanut etsiä sieltä?