Ukrainan tilanne

Tuoreimman tiedon mukaan n. 500 000 on sairastunut, 24 000 sairaalassa, 60 hengityskoneissa ja 96 kuollut.

Vain 12 uutta diagnosoitua A(h1n1) sikainfluenssatapausta, yksi vahvistettu A(h1n1) kuolema. Kaikki muut tapaukset edelleen epäselviä.

http://www.theflucase.com/
2259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

WHO on ottanut näytteet ja lähettänyt Englantiin analysoitaviksi huippulaboratorioon, mutta tulosta ei vain kuulu. Viimeisimmän tiedon mukaan joistakin näytteistä on kylläkin kyetty tunnistamaan sikainfluenssaviruksia, mutta lopuista ei sanota mitään. Eikö uskalleta julkaista tietoa, että kyse on keuhkorutosta, kuten Ukrainan kaikki henkiinjääneet lääkärit sanovat?

Äänestä
  • Siis tämä:

    >Eikö uskalleta julkaista tietoa, että kyse on keuhkorutosta, kuten Ukrainan kaikki henkiinjääneet lääkärit sanovat?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näseme kirjoitti:

Tuoreimman tiedon mukaan n. 500 000 on sairastunut, 24 000 sairaalassa, 60 hengityskoneissa ja 96 kuollut.

Vain 12 uutta diagnosoitua A(h1n1) sikainfluenssatapausta, yksi vahvistettu A(h1n1) kuolema. Kaikki muut tapaukset edelleen epäselviä.

http://www.theflucase.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu