Käppärässä, kielokadulla. yksi ihminen menehtynyt! osan otot. http://www.satakunnankansa.fi/cs/Satellite/Satakunta/1194629283330/artikkeli/yksi ihminen kuoli kielokadun palossa.html
paha tulipalo
jenny-
121016
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
elämä tuo, elämä vie.
.http://mtv3.mobi/uutiset/uutiset/kotimaa/2009/11/991135.xml
Aina jotain ikävää. Jos ei autoilla, niin sitten tulen kanssa.
http://mtv3.mobi/uutiset/uutiset/kotimaa/2009/11/991135.xml
asuiko talossa pyöräkorjaamo yrittäjä?
oli kyseisessä talossa. Osanotot omaisille ja jaksamisia vaikeina hetkinä. Olen pyörämme kyseisessä liikkeessä huollattanut ja täytyy sanoa, että yrittäjä itse on(oli?) todella asiallinen ja mukava kaveri. Palvelu pelasi viimeisen päälle.
Meni manan majoille elämässä eteenpäin yrittäviä kunnollisia ihmisiä.
Olis mieluummin palanu muutama kortteli koilliseen päin, olis muutama
riehuva sekakäyttäjä vähemmän.
Ehtiköhän se korjata sen? Ja miten sen nyt saa sieltä pois?
Joo osanotot omaisille.
Palossa kuollut mies (polkupyöräliike-yrittäjä) oli asiallinen mies jolta sai aina asiallista palvelua. Harmi vaan että näin kävi.
oliko se keppi??????
mutta suuret osaan otot,,,, vanhemmille ja sisaruksille,, minä tunsin hyvin,, ja olen todella pahoillani,että näin hänen oli hmmmm..............olen surullinen,,,,
mietin vain miten isä ja äiti jaksaa ottaa vastaan tämän raskaan suruviestin,kun ovat jo iällä......
Siis onko ihan faktatietoa että J.M tässä menehtyi?
Eihän tuollaista kohtaloa toivoisi kenellekään...
kyllä.....