Penkit puhtaaksi?

Millä helvatalla saa keinonahkapenkit puhtaaksi? Lika on vuosien varrella pinttynyttä ja kiinni palanutta... Mäntysuopaliuoksella olen yrittänyt, mutta työ on järkyttävän raskasta hinkaamista karkealla harjalla. Pelkään että keinonahka hajoaa rajulla harjaamisella.

Mitä ainetta moisiin uskaltaa koittaa?
31136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

käytä keinonahan puhdistukseen Vim:iä tai uudelta nimeltään Chiff:iä. Lika lähtee eikä tarvitse kummemmin hinkata. Rättiin vähän ainetta ja kevyttä hinkkaamista.

Äänestä

Keinonahasta en tiedä mitään, mutta yleisesti puhdistushommiin kannattaa hankkia mikrokuituliina. Puhdistusteho on aivan uskomaton verrattuna mihin tahansa rättiin. Moneen likaan ei tarvitse edes pesuainetta.

Äänestä

Osta Taikasieni! Muuta ei tarvi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keimo Nahka kirjoitti:

Millä helvatalla saa keinonahkapenkit puhtaaksi? Lika on vuosien varrella pinttynyttä ja kiinni palanutta... Mäntysuopaliuoksella olen yrittänyt, mutta työ on järkyttävän raskasta hinkaamista karkealla harjalla. Pelkään että keinonahka hajoaa rajulla harjaamisella.

Mitä ainetta moisiin uskaltaa koittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu