oikein riemukasta ja nopeaa

aamua "savon rallikansa".
Sanon savon koska sieltähän olette.
Sitä niinkun autolla ajettiin ja kovaa ja kylän läpi.
Ihan kysyn vaan mihin jäi järki?
3308
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sinne jäi järki, lensi auton ikkunasta pihalle vauhdin kasvaessa, eikä olla savossa

Äänestä

Kohta varmaan pelti rytisee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uuno utelias jr. kirjoitti:

aamua "savon rallikansa".
Sanon savon koska sieltähän olette.
Sitä niinkun autolla ajettiin ja kovaa ja kylän läpi.
Ihan kysyn vaan mihin jäi järki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu