Auttakaa ammattilaiset!!!Yritin päivittää omaa route 66 mutta jotain meni pahasti vikaan....Ensin ilmoitti pitkään että asenna muistikortti ja ku lopulta lähti siitä eteenpäin niin vähän ajan päästä tuli jokin virhe ilmoitus ja nyt ei toimi mikään...Luulen että kortti viottui jotenkin...navigaattori näyttää päälle laitettaessa nuolta ja muistikorttia vaikka kortti on jo sisässä...ja vaikka kuinka yrittää uudestaan asentaa tai jotain niin mikään ei onnistu...Mitähän ihmettä tässä pitäis tehä???Heittää koko Route 66 suohon???Vai saakohan sen jotenki vielä toimimaan....Kiitän jo etukäteen!!!!
Route 66
cat666
3222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Route 66 ei ole ihan navigaattorien parhaimmistoa, vaikka onkin tunnettu alan toimija.
Veljeni oli ostanut noin 2-vuotta sitten ko. navigaattorin mainoksen huumassa, kun siinä oli tolppakamerat asennettuna. Joo olihan siinä muutama, mutta päivitys ei siihen onnistunut waypoints.netistä kuten omaani TOM TOM:iin. Sieltä ei löytynyt sitä hakemistoa missä kameratolppatiedot olisivat.
Nyt en netistä vuoteen seuraillut onko joku keksinyt päivityskeinon eli löytänyt tiedoston paikan, tiedoston nimen ja tallennus formaatin yms. ko. mallille.
Muutoinkin tuo laite (Route 66) menee jumiin aika useasti. Resetoimallahan se lähtee taas pelaamaan.
Nyt sitten se neuvo:
Kääntele laitetta, sieltä joltakin sivulta löytyy pieni reikä kuoresta, jonka alla on reset-nappi. Paina vaikka paperiklipsin eli paperiliittimen päällä sitä piilossa olevaa reset-nappia jonkin aikaa. Piakkoin alkaa näytössä tapahtumaan, navigaattori käynnistyy jälleen tosi aika hitaasti, joten kannattaa odottaa.
Ei auta resetointikaan...Näyttää vahvasti siltä että kortti meni paskaksi...Tai ainaki ihan tyhjäksi eikä kortinlukijakaan enää tunnista sitä....Mitähän sen kans pitäs tehä???Saakohan sitä kuntoon tai saako siihen jostain uuden nkortin jossa on ko. tiedot???Hermot menee!!!!!
No mihin se mun viestini katosi...
Katso tuolta kortin alustus ja uudellenasennus
http://keskustelu.suomi24.fi/node/5423762#comment-28967933