Mikähän mahtaa vanhaa "Puppea "vaivata, kun välillä häviää vedet ja öljyäkin kuluu paljon. Alla ei näy tippaakaan, elikkä mihin ihmeessä kaikki katoaa, öljyt ei lisäänny. Auto lähtee käyntiin 25 asteen pakkasessakin ja moottorikin vetää hyvin. ajettu n. 310tkm
309 1,6 GLS öljyn ja veden kulutus
Puppe
2559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Öljyt häviää venttiilivarren kumien ohi ja vesi menee siitä syyläristä lähtevän letkun metallijatkoksen alapuolella olevasta reiästä. Metallijatkos löytyy konehuoneesta oikeasta lokasuojasta.
eli minkä väristä savua sun Talbotista tulee, onko se sinistä tai harmaata, mille se savu haisee jos savu on harmaata tai valkosta ja se haisee makealle on kysessä kannentiiviste vika tai jopa kansihalki, jos savu taas on sinistä ja haisee palaneelle öljylle polttaa kone öljyä. käynnistyykö kone huonosti ja käynnistymisen jälkeen kone käy huonosti ja savuaa tämä viittaa taas kannentiiviste vikaan.