mulla on a zafira 1.8 koneella.Autolla tulee ajettua pitkää matkaa niin noi vakio välitykset ovat liia lyhyet matka ajoon.Onko b vectrassa pidemmät välitykset lootassa että sopisko sen vaihdelaatikko zafiraan.
zafiraan pidemmät välitykset
4
736
Vastaukset
- zaaffira
Onhan siinä jos ei ole sport loota. Tuskin se Zafiraan menee.
- eiköhän
niissä bensakoneissa ole samat laatikot. Mutta jos saat istutettua dti:n laatikon 1.8koneen jatkoksi niin eiköhän ala kierrokset tippumaan.
- Härmän Häijy
Joo CDTi Zafirassa 6 vaihteella ei kone paljoa kierrä :)
- Obelo
Härmän Häijy kirjoitti:
Joo CDTi Zafirassa 6 vaihteella ei kone paljoa kierrä :)
Joo kyllä sen kutosella lotkottelu on mukavaa hommaa. Siinä on Zraktorilla ajelu parhaimmillaan ; )
Kun olisivat vielä tehneet
- cruiseriin nopeusmuistin,
- kuskin penkkiin säätövaraa tuuman verran taaksepäin, ja tuohon
- maailman "fiksuimman" suuntavilkun LEDeihin vaikka jonkun toistinLEDin keskelle mittaritaulua, että näkisi onko se päällä vai ei... - nythän se ei ratin takaa näy.
Eli anteeksi kaikille kanssa-autoilijoille - jos näette Obelixin menevän ensin vilkku päällä suoraan ja sitten vilkku toiseen suuntaan päällä edelleen suoraan niin siinä on Adam Opel "vilkkuergonomiaharjoittelussa".. !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4688432Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195800Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2544738Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli564589Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s624089Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603920SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673722- 901688
- 921171
- 42837