Monessa yhteydessä Comodo kysyy sallitaanko jonkun ohjelman ottaa yhteyttä nettiin. Ja kun painaa että salli vaan, niin mitään ei tapahdu, sama kysymys ilmaantuu uudelleen ja uudelleen. Missä silloin vika??
Comodokysymys
16+10
3
648
Vastaukset
- Palomuuripaavo
Täällä ei kai ole sellaisia, jotka ymmärtäisivät palomuureista? Pitää mennä aloitelijoiden sivulle.
Ainoa ohje, minkä voin antaa.- asdasdasdasdasdasdas
Kannattaa valita että Comodo muistaa vastauksesi, yleensä tämä auttaa.
Jos kyselyjä tulee enemmän, voit valita, että kyseinen ohjelma joka koittaa muodostaa yhteyttä nettiin, on luotettu ohjelma, jolloin Comodo sallii tämän ohjelman pyynnöt.
- HHH..kkk
Samanlainen ongelma on kai aika yleinen. Ainakin oma palomuurini tekee tuota usein joittenkin ohjelmien kohdalla. Onko kukaan saanut mitään auttavaa vastausta??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait943553Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51869Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani71640- 311401
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es54958Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36910Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70882Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47830Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4797Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60784