hemmetti tästä mitään tuu. oon ollut yli 2 v. lätkässä poikaan jota en nyt ole nähnyt melkeen vuoteen. miten sekin on mahdollista? en tunne koko tyyppiä muuta kun muiden ihmisten kautta. ärsyttävää!!! mä haluan unohtaa sen mutta en vaan voi. mä tiedän maailma on täynnä kivoja poikia ja eräs on kiinnostunut minusta mutta mua ei kiinnosta kukaan muu kun tämä poika joka on kaukana saavuttamattomissa. :( en edes tiedä mitä se poika minusta ajattelee koska ei ole mahdollisuutta nähdä häntä. noin vuosi sitten yritin tutustua poikaan mutta hän on tosi ujo enkä edes tiedä olisiko hän halunnut tutustua muhun. no okei mä haluaisin vaan unohtaa sen mutta miten? hyväksi koettuja ideoita? elämä on aika helvettiä toisinaan. usein.
kuinka unohtaa?
nasta
51168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
missähän päin suomea tämä jannu mahdollisesti asustaa?
etelä-pohjanmaalla, kuinka niin?
Niin, ja minkä ikäinen olet? Tämä nyt on aika epätoivoista, mutta minä en ole nähnyt yhtä tyttöä vuoteen, johon olin (olen vieläkin) ihastunut lukio-aikoina. En uskaltanut pahemmin jutella hänelle, koska olin niin ujo.
Keski-Suomesta.
eipä ole lukiolainen tämä poika.. enkä minäkään :/
Minä olen ollut samassa tilanteessa joitakin kertoja."Pakko unohtaa,ei vaihtoehtoja". Ei se aina helppoa ole.Nytkin ihan vähän aikaa sitten pistin välit poikki ihastukseeni.Kaikki oli aivan liian vaikeaa ja mahdotonta. Sanoin hyvästit ja kävelin pois, vaikka tuntui,että en pysty hengittämään enää. Nyt taistelen vastaan etten sortuisi soittamaan hänelle.Enhän minä koskaan soittele hänen peräänsä. Miksi nytkään? Keksin syitä itselleni,etten sortuisi.Silti salaisissa toiveissa toivon hänen olevan se joka ottaa muhun yhteyttä,aivan kuten aina ennenkin.Hän soitti minun perääni ja suuttui,kun en koskaan soitellut hänen peräänsä.
Helppoa se unohtaminen ei ole,kuten ei sekään.. katkaista ne välit,kun olet tottunut näkemään toista joka viikko. Itkuhan siitä tuli.
On vain tehtävä päätös...unohtaa ja antaa muille mahdollisuus.Muille? Kenelle heistä,kun kukaan ei tunnu kiinnostavalta ja sellaiselta johon voisi ihastua? Niin kai tapaan senkin vielä,johon ihastun ja kenties rakastunkin.
Niin käy sinullekin.Päästät irti haaveista ja kundista joka vei sydämesi.Annat muille mahdollisuuden ja alat tavata uusia tuttavuuksia.
Voimia.Sitä näissä asioissa tarvitaan!