espacen katsastus!

paapel

kait se on sitten maailman kirjat sekaisin kun espace-04 meni eka kerralla katsastuksesta läpi.
ei mitään moitteen sijaa vaik kilometrejä takana jo ruhtinaalliset 94tkm.
kehui jopa pohjan ruosteensuojausta kun kyselin oisko tarvetta käyttää suojauksessa. sanoi jotta turhaan rahojani hukkaan suojaukseen, on lähes uuden veroinen suojaus tehtaanjäljiltä...
joten ei muuta kuin huolettomia kilometrejä eteenkinpäin!!!

2

613

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • GrandEspace03

      ...kun pitää huolen, että etupäässä alapallonivelet ja raidetangonpäät ovat kunnossa. Mutta nehän ovat edullista kulutustavaraa! No toki jarrupalatkin kuluvat suht nopeasti, mutta onhan se joku hinta maksettava ajamisen laadusta. Ruosteen suhteen ei tarvitse olla huolissaan, koska Espace IV on siis ruotsalaisessa www.vibilagare.com nettisivuston tutkimuksessa saanut täydet 5/5 tähteä ko. asiassa.

      Oletko muuten tietoinen, että Espace/Grand Espave IV:n ovet ja konepelti ovat alumiinia? Otapa magneetti käteen ja kokeile:-)
      Sitä ei ole mielestäni missään suomenkielisessä esitteessä tai koeajoraportissa tuotu esiin. ja tietysti etulokarit ovat muovia (kuten Scenic/Citroenit jne..) joten kaiken kaikkiaan ruostealttiit kohdat ovat vähissä.

      Minulla kilometrejä on nyt 207.000 ja 2.2 dCi:n öljynkulutus, on noin 0,6-0,7 litraa / 30.000 km, eli öljynvaihtoväli menee sitä lisäämättä! Jotkut Toyotan D-4D dieselit vievät samalla matkalla 20 litraa öljyä ja se on vielä sallituissa rajoissa.

    • tompelo

      Itsellä on 99 Escape ajettu noin 160000km.kolmesti oon katsastanut ja ei ole viel ollu suurempii vikoja?
      Viat jotka ovat olleet,bensapumppu/takaiskarit/pakoputki vuoto;

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      129
      1354
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      458
      1063
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      159
      637
    4. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      187
      564
    5. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      43
      559
    6. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      548
    7. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      71
      533
    8. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      39
      529
    9. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      517
    10. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      20
      506
    Aihe