Krabin kentän palvelut

Paplaripää

Moro,
Eka reissu Krabille ja lento tältä "uudelta" kentältä ja tiedustelen että millaset ostosmahdollisuudet kentällä on? Vai kannattaako kosmetiikkaostokset tehdä jo lähtiessä suomen kentältä ja tuliaiset muualta kuin Krabin kentältä?? Onko siellä enää mistään ostettavaa? Tax Free?

Entäs monenkohan aikaan se välilasku on siellä Ahlamabadissa? Siis jos lento lähtee täältä 22:15.

5

1180

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aonangfani

      löytyy ostettavaa krabin kentällä. Ennen passintarkastusta löytyy pari krääsäkauppa ravintola ja kirjakauppa.
      Passintarkastuksen jälkeen löytyy vain yksi kahvila.

      • hyvä paikka

        Eipä siellä todellakaan mitään ostettavaa ole. Eli älä laske tuon kentän varaan...
        Välilasku oli muistaakseni noin kahdeksan tunnin lennon jälkeen ja siitähän on sitten vielä noin neljä tuntia matkaa jäljellä. Kotiinpäin oli tietysti puuduttavampaa varsinkin se loppu 8 tuntia.


      • fhghdjg
        hyvä paikka kirjoitti:

        Eipä siellä todellakaan mitään ostettavaa ole. Eli älä laske tuon kentän varaan...
        Välilasku oli muistaakseni noin kahdeksan tunnin lennon jälkeen ja siitähän on sitten vielä noin neljä tuntia matkaa jäljellä. Kotiinpäin oli tietysti puuduttavampaa varsinkin se loppu 8 tuntia.

        Onko Krabin kentällä lähtöä odotteleville tupakointipaikkaa ?


      • 22
        fhghdjg kirjoitti:

        Onko Krabin kentällä lähtöä odotteleville tupakointipaikkaa ?

        Kenttä on savuton, eli ulkona tupruttelua ja sinnehän ei tietty pääse enää tarkastuksen jälkeen.


    • lentokenttä1

      Hei!

      Krabin kenttä on todella pieni. Ennen turvatarkastusta kannattaa tehdä mahdolliset ostokset/ syödä. Tosin kauppoja ei kyllä ole, pari pientä. Porttien jälkeen ainoastaan kioskeja joista saa nuudeleita, sipsejä ja karkkia yms. Eli huonot ruokailumahdollisuudet. Tax free myymälä on mutta kooltaan ehkä r-kioskin kokoinen. Eli tax free ostokset kannattaa tehdä helsingissä ja muut tuliaiset krabilta (ei kentältä).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      125
      1815
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      877
    3. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      150
      844
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      800
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      772
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      712
    7. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      261
      658
    8. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      42
      657
    9. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      71
      654
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      34
      592
    Aihe