Tarvitsemme kiireellisesti neuvoja tilanteeseen jossa henkilö jota vastaan on poliisi on neuvonut hakemaan lähestymiskiellon laittoi facebookin kirjeboxiin tällaisen väittämän:
Hän väittää siinä kirjeessään näkevänsä etusivullaan kaikki tyttäreni viestit ja tapahtumat.
Hän kyselee "viattomasti" onko tyttäreni tehnyt jotakin muutoksia asetuksissaan koska kaikki näkyy.
Tämä mies on ollut pari vuotta sitten tyttäreni kaverilistalla mutta on painavista syistä sieltä poistettu ja laitettu kaikki mahdolliset estot.
Yritän kysyä tästä myös laki ja rikospalstalla, koska juuri nyt olemme peloissamme koska lähestymiskieltoa ei siis vielä ole haettu.
Onko miehen väittämä mahdollisesti totta, vai yrittääkö vain kiusata jonkun kolmannen osapuolen sivuilta?
Kiireellistä apua, lähestymiskielto ja facebook
Pelko iski taas
1
661
Vastaukset
- seveus
että ei facebook mikään tietoturvallinen ole, asettamisatanne estoista en sano mitään, kun ette niistä kerro, itse menisin poliisin juttusille. Ei MISSÄÄN tuollaisessa kuin facebook pitäisi esiintyä omalla nimellään, saati antaa muita tietoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433017Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721684- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 381252
- 791080