Kaikki
rokotetaan
9136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Maahan tulee 200000 annosta viikossa. 4 miljoonaa rokottamatta eli 20 viikkoa. Pääsisäisenä saadaan viimeiset rokotukset. Kukahan muistaa silloin enää koko tautia.
HALUKKAAT saavat piikin. Sinne vaan jonoon kun aikasi koittaa.
miksi ihmeessä sitä rokotetta on nyt koko kansalle tilattu? jos se olisi tilattu ja saatu Suomeen jo syksyllä, niin ymmärtäisin mutta mitä niillä enää tekee???
sairastuneita on jo, en ole varma lukumäärästä mutta useampia löytyy. rokotteesta ei siis heille hyötyä.
rokotteen suoja alkaa 2 viikkoa piikin jälkeen, eli jos minä saisin rokotteen tammikuun lopussa, olisin suojattuna helmikuun puolella. siihen mennessä olen todennäköisesti jo ehtinyt sairastaa taudin anyway, tai sitten mennään jo siinä kuuluisassa toisessa aallossa tai ehkä koko tauti on jo unohdettu juttu. niin kuin ennenkin tämänkaltaiset.
harmi että Suomi on ostanut ja maksanut piikin minullekin, kun en sitä ole menossa edes ottamaan. toivottavasti saavat nyt ne riskiryhmät ja muut tarvitsevat neulansa ennen pääsiäistä.
http://www.aamulehti.fi/teema/sikainfluenssa/yritysjohtajat-yrittavat-etuilla-rokotusjonossa/161215
Aivan selvästi. Mainostetaan oikeen että yritys johtajaT
Minua ei ainakaan rokoteta vaikka olis pakko.Vaikka tulisivat poliisiatolla hakemaan,minua ei rokoteta.Vaikka joutuisin sen piikin ottamisesta kieltäytymisen vuoksi linnaan minua ei rokoteta.
En ota elimistööni hevosenpaska ruisketta.
Ihanaa, että vielä löytyy omilla aivoillaan ajattelevia, uskooko joku rokotevalmistajan kantavan huolta juuri sinusta?? Rokotteen sivuvaikutuksista kärsivät, mitäs otit!
No meidän huushollissa esim. on viisi henkeä, joita ei rokoteta.
sattunutta.
http://www.akupunktio.net/ajankohtaista.php?uid=48