olen vanha niin
että kasvaa mulla karvoja
nenässä ja korvissa
sain vempaimen
jotta voin poistaa
inhottavia ihokarvoja
en tiedä laitteen nimeä
mutta isänpäivälahjan
päällä luki
rakkaudella
Rakkaudella
8
218
Vastaukset
- aiga
osoitus runoudestasi ja ennenkaikkea ettei sen rakkauden tarvitse olla aina niin kuoleman vakavaa :)
Oikein hyvä ja sopiva palstan tilanteen huomioonottaen :DD- tomppa2006
...sekä itselle, että muille...
Surusävytteisiä ja melankolisia rakkausrunot monasti ovat, mutta en usko siihen, että tarkoituksena on kuka kirjoittaa surullisimman. Hyvältä tuntuu kannustava palautteesi ja ennenkaikkea, että löysit runoni letkeän irroittelun.
*hymyilee*
- *laudi*
"Laitteet"..:) ..ovat tarpeellisia.
Luulenpa vain saavani itekki äitienpäivänä
Ainot :D)..koska niitähän mummit pitävät :/
*hymyin*- tomppa2006
...viimeksi tavatessamme sinulla ollut paha flunssa on jo taakse jäänyttä elämää...
Ainakin kommenttisi raikkaus ilahdutti kovasti minua. On näköjään muitakin, joita ikääntyminen ei sureta. Ei pätkääkään! Mukava että tavoitit runoni kevyen sävyn.
*hymyilee* - kumminkin
tomppa2006 kirjoitti:
...viimeksi tavatessamme sinulla ollut paha flunssa on jo taakse jäänyttä elämää...
Ainakin kommenttisi raikkaus ilahdutti kovasti minua. On näköjään muitakin, joita ikääntyminen ei sureta. Ei pätkääkään! Mukava että tavoitit runoni kevyen sävyn.
*hymyilee*Hellyttävä runo perhepiirissä saadusta lahjasta.
Lahjat saadaan rakkaudesta.
Rakkausrunona en tätä kuitenkaan pidä.
ps. Tomppa! Miksi chattaat heti "ääneen" päästyäsi. Et oikein anna aikuista kuvaa itsestäsi:(. Surullista. - tomppa2006
kumminkin kirjoitti:
Hellyttävä runo perhepiirissä saadusta lahjasta.
Lahjat saadaan rakkaudesta.
Rakkausrunona en tätä kuitenkaan pidä.
ps. Tomppa! Miksi chattaat heti "ääneen" päästyäsi. Et oikein anna aikuista kuvaa itsestäsi:(. Surullista....kommentoinnista runoani kohtaan, erittäin vaikeata määrittää mikä on rakkausruno...
Loppuosaa en voi kommentoida, koska sehän menisi jo ihan sättäilemiseksi.
*hymyilee*
Lahja - esine kuin tunne - yhdistettynä
siihen tärkeimpään
Rakkauteen,tuo Elämän ikuinen
eliksiiri !
Huumoriakin mutta syvällä
se tärkein ... Sinä tiedät.
Hyvää yötä kuin
aamua toivotan.- tomppa2006
...mittakaavaltaan pienempää tuo isien juhliminen, mitä se on äideillä...
Ja se on ihan oikein niin, ajatus molemmissa on tärkeintä.
Huumorilla tämä on rakkausruno on kirjoitettu, kyllä vaan. Kiitos sinulle.
*hymyilee*
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082535
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo401664Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1431305Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2971121Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3151085Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe561032Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen221030- 55946
Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H12845Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21843