Niin että onko Puerto Ricossa mitään shoppailupaikkoj? En tarkoita mitään turistitoreja, vaan ihan kunnon vaatekauppoja. Ja jos siellä ei ole, niin kuinka pitkän matkan päässä niitä sitten on? kiitos. (:
PUERTO RICO, SHOPPAILU?
vim.<3
71533
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sun om mentävä Las Palmasiin, sieltä löytyy.
Kuinka pitkä matka sieltä on suunnilleen Las Palmasiin ja millä se kannattaako mennä bussilla, taksilla ym.?
http://www.globalsu.net/es/pdf/linea91.pdf
On edullisin vaihtoehto, huomattavasti taksia halvempi ja tuo vuoro ajaa nopeinta reittiä.
Bussi 1 ajaa sitten vanhaa tietä Inglesiin ja kiertää kaikki kylät. Tosin sillä pääsee Vecindarion pääkadulle, josta 300 m alas mertapäin on tuo jo mainittu Atlantico
tai jotain sinnepäin taitaa olla lähin shoppailumesta; Rico ja Ingles on näitä eri rihkamaa myyviä mestoja tosin niistäkin joskus löytyy jotain mukaanotettavaa. Mas Palomasin yläpuolella on torstaisin isot markkinat erilaiselle krääsälle, mutta nimeä ei nyt tähän hätään tullut mieleen. (ihan näkemisen arvoinen paikka kuitenkin) Las Palmasista sitten löytyykin kaikkea eri lähtöön kuten edellinen kirjoittaja kertoikin.
Jos merkkivaatteet kiinnostaa ekat kunnon liikkeet löytyvät jo Melonerasista, mm Mango, Esprit, Lacoste, Boss jne
Toki Las Palmasissa on suurempi valikoima.
Vecindarion Atlantico on ostoskeskus, mistä löytää ihan oikeaa tavaraa. Puerto Ricon shoppailut on pian nähty ja tehty. Markkinoita löytyy mm. Arguineguinista, kannattaa piipahtaa vaikka vaan katselemassa (lasipohjaveneellä pääsee helposti).
Mango sinne Ricon alaostarille oli ilmestynyt, kun viimeksi vajaa pari vuotta sitten siellä käväistiin. Muutenhan ne molemmat ostarit on pelkkää krääsää. No, joku miesten vaateliike siellä taitaa olla ja hajuvesipuoti. Lähimät paikat on Inglesissä San Fernandon alueen Bellavista ostari, jossa on jo useita merkkiliikkeitä, mm. espanjalaisia tunnettuja vaatemerkkejä (pimkie's, stradivarius...) ja kenkiä. Sitten tuo Melonerasin aiemmin mainittu alue ja Atlantico Vecindariossa. Noista paikoista kyllä löytyy. Vecindario on vähän ennen lentokenttää, joten matka ei ole pitkä. Las Palmas on sitten se piste iin päälle, siellä on kaikki mitä olla voi.