Filtteri+Jointti

Ruohonenn

Heikentääkö filtterin käyttö jointissa kannabiksen vaikutusta, vai miksi se ei ole niin yleinen?
Filtterin ja tipin hyvät puolet?

13

25354

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maria...

      saat paremmat kaasut ku poltat ihan tipillä... tai no en mä tiiä ei sitä filltteriä ruukata joonaksessa käyttää.. ja miksi ees poltat jointissa? kyllä suosittelen bongin hankintaa saa parhaat kaasut sillä :)

      • Ärrärrr

        ärrältä saa myös halvalla ihan hyviä maissipiippuja, jotka toimii ihan hyvin ko hommaa screenin siihen, tai sitte heittää vaan kiven sinne. niistäki kyllä pitää muistaa ottaa se filtteri pois sieltä. Ja hintaki on vaan 7,60€.


    • eihajuakaan

      Filtteri tietenkin suodattaa myös aktiivisia ainesosia pois. Jos olet tottunut filtteriin, etkä halua tippiä käyttää, niin joko revi filtteristä puolet pois, että se on ohuempi ja pöyhyttele se "kuohkeaksi".

      Tai sitten ota käärintätupakkaa, ja leikkaa filtteri mahdollisimman lyhkäseksi. Kääri filtterin pitunen sätkä lyhyellä filtterillä ja käytä sitä minisätkää filtterinä.

      Tai sitten ne Silk Cutin röökit, joissa on snadi filtteri, aktiivihiili keskellä, filtteri lopussa. Ottaa sen loppupään filtterin ja aktiivihiilet huitsinnevadaan ja täyttää röökillä. Siinäkin on filtterin näkönen filtteri, mutta huomattavasti lyhkäsempi. Kandee käärii paperi niihin Silk Cutin hengitysreikien päälle.

      Parempi olisi kumminkin joko puhtaasti filtterin pitusella sätkällä tai sitten pahvisella "tipillä" tehdä se osa mistä pitää kiinni ja minkä tökkää suuhun.

      Tai sitten polta vielä 10-vuotta ja sit oot oppinu sen verran filtterimahdollisuuksia, että semmosen tekee ihan mistä vaan. Tai bongin. Tai minkä vaan väsäyksen, että saa poltettua. Ei ne mahdollisuudet koskaan lopu kesken.

      McGyver Friend: Hey, man, we're out of papers.
      McGyver Smoker: All right. Then get me a toilet paper roll, a corkscrew and some tin foil.
      McGyver Friend: We don't have a corkscrew.
      McGyver Smoker: All right. Then get me an avocado, an ice pick and my snorkel.
      McGyver Smoker: [Friend looks at him funny] Trust me, bro. I've made bongs with less. Hurry up!

      • Ruohonneeenn

        Siis leikkaan pahvin palan, esim pahvilaatikosta ja teen siitä ympyrän muotoisen?


      • jokurandompoika
        Ruohonneeenn kirjoitti:

        Siis leikkaan pahvin palan, esim pahvilaatikosta ja teen siitä ympyrän muotoisen?

        Toi pahvilaatikko voi olla paksua, mut ite ainaki oon irrotellu kortti pakan niitä leveitä "läppiä". Sellase rullaa kasaa ja dadaa!


    • 420hemp

      Heikentää se kun siihen jää niitä aineita.. Yksinkertaisesti starkapaperipaketin kansi on hyvä, siitä saa tehtyä n. 4 pahviflitteriä siten kun leikkaa "ei pituus suunnassa" vaan neljään osaan ja sitten käärii niistä pahvin paloista.. Ei tuossa ostikossa kyllä kysytty että miten pahvifilsu tehdään mutta iii can flyy..

      • 420all

        Sätkäpaperipaketin*


      • 420all

        Sätkäpaperipaketin*


      • 420nou

        Ja aktiifihiilifilsut on hyviä kans..


      • Anonyymi
        420nou kirjoitti:

        Ja aktiifihiilifilsut on hyviä kans..

        RIPULI

        KYRPÄ

        SUIHKUTA PASKAA MUN SUUHUN AAH


    • Käärinkaikenkoneella

      3,5€ maksaa rasia(50kpl aktiivihiilifilttereitä. Suosittelen niitä. Toimii samalla tavalla kuin itse pahvista väsätty tipsi, mutta on vaa helpompi ja on melkee ilmainen:) Itse olen huono käärimään tupakkaa tai mitään muutakaan sätkäksi, mutta onneksi noita apuvälineitä löytyy. Åbong on hyvä sivu jos kotikaupungista ei myymälää löydy.

    • Anonyymi

      Miten tehdä tippi

      • Anonyymi

        Tee pientä haitaria paperi-liuskan toiseen päähän ja rullaa muutaman kerran paperi sen ympärille. Joku kopiopaperia paksumpi on hyvä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      110
      2523
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      2211
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1727
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      62
      1719
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      162
      1633
    6. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      157
      1517
    7. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1506
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      118
      1270
    9. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      27
      1207
    10. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1206
    Aihe