Filtteri+Jointti

Ruohonenn

Heikentääkö filtterin käyttö jointissa kannabiksen vaikutusta, vai miksi se ei ole niin yleinen?
Filtterin ja tipin hyvät puolet?

13

26623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maria...

      saat paremmat kaasut ku poltat ihan tipillä... tai no en mä tiiä ei sitä filltteriä ruukata joonaksessa käyttää.. ja miksi ees poltat jointissa? kyllä suosittelen bongin hankintaa saa parhaat kaasut sillä :)

      • Ärrärrr

        ärrältä saa myös halvalla ihan hyviä maissipiippuja, jotka toimii ihan hyvin ko hommaa screenin siihen, tai sitte heittää vaan kiven sinne. niistäki kyllä pitää muistaa ottaa se filtteri pois sieltä. Ja hintaki on vaan 7,60€.


    • eihajuakaan

      Filtteri tietenkin suodattaa myös aktiivisia ainesosia pois. Jos olet tottunut filtteriin, etkä halua tippiä käyttää, niin joko revi filtteristä puolet pois, että se on ohuempi ja pöyhyttele se "kuohkeaksi".

      Tai sitten ota käärintätupakkaa, ja leikkaa filtteri mahdollisimman lyhkäseksi. Kääri filtterin pitunen sätkä lyhyellä filtterillä ja käytä sitä minisätkää filtterinä.

      Tai sitten ne Silk Cutin röökit, joissa on snadi filtteri, aktiivihiili keskellä, filtteri lopussa. Ottaa sen loppupään filtterin ja aktiivihiilet huitsinnevadaan ja täyttää röökillä. Siinäkin on filtterin näkönen filtteri, mutta huomattavasti lyhkäsempi. Kandee käärii paperi niihin Silk Cutin hengitysreikien päälle.

      Parempi olisi kumminkin joko puhtaasti filtterin pitusella sätkällä tai sitten pahvisella "tipillä" tehdä se osa mistä pitää kiinni ja minkä tökkää suuhun.

      Tai sitten polta vielä 10-vuotta ja sit oot oppinu sen verran filtterimahdollisuuksia, että semmosen tekee ihan mistä vaan. Tai bongin. Tai minkä vaan väsäyksen, että saa poltettua. Ei ne mahdollisuudet koskaan lopu kesken.

      McGyver Friend: Hey, man, we're out of papers.
      McGyver Smoker: All right. Then get me a toilet paper roll, a corkscrew and some tin foil.
      McGyver Friend: We don't have a corkscrew.
      McGyver Smoker: All right. Then get me an avocado, an ice pick and my snorkel.
      McGyver Smoker: [Friend looks at him funny] Trust me, bro. I've made bongs with less. Hurry up!

      • Ruohonneeenn

        Siis leikkaan pahvin palan, esim pahvilaatikosta ja teen siitä ympyrän muotoisen?


      • jokurandompoika
        Ruohonneeenn kirjoitti:

        Siis leikkaan pahvin palan, esim pahvilaatikosta ja teen siitä ympyrän muotoisen?

        Toi pahvilaatikko voi olla paksua, mut ite ainaki oon irrotellu kortti pakan niitä leveitä "läppiä". Sellase rullaa kasaa ja dadaa!


    • 420hemp

      Heikentää se kun siihen jää niitä aineita.. Yksinkertaisesti starkapaperipaketin kansi on hyvä, siitä saa tehtyä n. 4 pahviflitteriä siten kun leikkaa "ei pituus suunnassa" vaan neljään osaan ja sitten käärii niistä pahvin paloista.. Ei tuossa ostikossa kyllä kysytty että miten pahvifilsu tehdään mutta iii can flyy..

      • 420all

        Sätkäpaperipaketin*


      • 420all

        Sätkäpaperipaketin*


      • 420nou

        Ja aktiifihiilifilsut on hyviä kans..


      • Anonyymi
        420nou kirjoitti:

        Ja aktiifihiilifilsut on hyviä kans..

        RIPULI

        KYRPÄ

        SUIHKUTA PASKAA MUN SUUHUN AAH


    • Käärinkaikenkoneella

      3,5€ maksaa rasia(50kpl aktiivihiilifilttereitä. Suosittelen niitä. Toimii samalla tavalla kuin itse pahvista väsätty tipsi, mutta on vaa helpompi ja on melkee ilmainen:) Itse olen huono käärimään tupakkaa tai mitään muutakaan sätkäksi, mutta onneksi noita apuvälineitä löytyy. Åbong on hyvä sivu jos kotikaupungista ei myymälää löydy.

    • Anonyymi

      Miten tehdä tippi

      • Anonyymi

        Tee pientä haitaria paperi-liuskan toiseen päähän ja rullaa muutaman kerran paperi sen ympärille. Joku kopiopaperia paksumpi on hyvä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7121
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6205
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5118
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3485
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe