Milloin niillä on tapana pistää se kuuluisa 100€ sakko (eikä siinä vielä kaikki...)
Tarkastaja kävi syyskuussa ja ei ole tullut kuin kuukauden (n. 19.90€) lasku...että milloinkas yleensä tulee se jättipotti kun niin uhkailivat että enemmän sieltä tulee....
tv-tarkastaja kävi
4
547
Vastaukset
- asdfsadfasdfasdf
koetetaan kestää. Perestroikka on käynnissä, kovan verotuksen takia suomessa ei kannata työllistää ja tehdä työtä. verotulot kommunisteilta romahtaa ja siihen koko systeemi.
- reiluu meininkii
Kun kohta mediootti maksu koluttaa tilipussissa, ei tv-tarkistajia ole!! Jos eivät saa uutta kivaa duunia, pääsevät kortistoon... näin voivat olla vihdoin ihmisiä ja uskovat heidän tarinatkin. Jos itte olisin tuollanen tv-tarkistaja, niin saattasin jopa sanoa jollekkin rokkarille, joka ovan avaa ja itkee, et telkku on juur ostettu (muka viime viikolla). Älähän sie hätäile kaveri, mä merkkaan tähän lappuun "ei telkkaria". Niin, ei tuu laskua ja uutta tv-tarkastajaa enään. Hyvät joulut vaan!! Mitään hävittävää ei oikeesti olis ja pääsis jopa helpomma, kun rupee tekee paprui laskuja varten.
- T**
Tuskin tuota duunia kukaan ihan päivätöikseen tekee. Suurin osa taitaa olla eläkkeellä olevia poliiseja, ulosottomiehiä jne. tienaamassa sivutuloja.
- tuoppiZ
T** kirjoitti:
Tuskin tuota duunia kukaan ihan päivätöikseen tekee. Suurin osa taitaa olla eläkkeellä olevia poliiseja, ulosottomiehiä jne. tienaamassa sivutuloja.
Varmaan paiskivat hommia ihan talkoo hengessä ja liikunnan vuoksi... ei tuolla nimittäin rahoiksi voi lyödä.
Kuka on niin tyhmä, että avaisi oven tuntemattomalle, varsinkin jos TV-luvat on hoitamatta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 765245
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai674668Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1264606Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3391946- 891609
- 921524
- 2571476
- 3361154
- 200991
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.55967