Tiedonsiirto

On se niin kone hidastuu ruuhka-aikana vaikka
signaali on hyvä?
Entä jos tiedonsiirto ylittyy voiko silloin yhteys
kokonaan katketa?
2399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos ruuhkaisuus aiheuttaa kiusallista hidastumista tee vikailmoitus ja kysy koska korjaavat. Jos et ole tyytyväinen viranomaiset auttaa asian hoitamisessa http://www.kuluttajavirasto.fi/Page/0832bbdf-7a9a-4409-a42c-26293520bbd7.aspx
Auttoi kun lukitsin 3G verkkoon mokkulan. Aiemmin välillä meni 2G verkkoon ja katkoi vaikka neljä palkkia viidestä. Hitaus ei minnekään häviä. Jos saavat myytyä alueellesi lisää mokkuloita hidastuu yhteytesi entisestään ja se näyttää suuntaus olevan. Varmaan erittäin kannattavaa Soneralle ja osakkaille. Huonoa meille kuluttajille. Eiköhän lopeteta valittaminen ja vaihdetaan toimivampaan järjestelmään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysyjä ei tieltä.... kirjoitti:

On se niin kone hidastuu ruuhka-aikana vaikka
signaali on hyvä?
Entä jos tiedonsiirto ylittyy voiko silloin yhteys
kokonaan katketa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu