Keskenmeno viikolla 13+??

kääk.

Mulla on ollut aiemminkin tiputtelua, silloin todettiin, ettei mitään hätää ole. Pari viikkoa meni ilman mitään. Sitten toissailtana olin jumpassa ja harrastettiin illalle seksiä (en tiedä, vaikuttaako, lääkäri kyllä sanoi edellisellä tutkimuskerralla, että itse ei voi normaalilla toiminnalla asiaan vaikuttaa). Sen jälkeen yöllä/aamulla ihan pientä tiputtelua. Se meni ohi, olo normaali, ajattelin, että seksissä vaan tuli joku limakalvohaavauma.

No seuraavana iltana (=eilen torstaina) taas jumppaan, kun olo ihan normaali (en tosiaan ole mikää superliikkuja, että kävisin joka päivä, tuohon vaan sattui kaksi päivää peräkkäin). Ei sielläkään mitään hätää, olo hyvä. Yöllä sitten runsasta, kirkasta verenvuotoa, ihan kuin kuukautiset. Myöhemmin muuttunut rusehtavaksi, tuli vähän hyytymiä, mutta ei isoja.

Nyt odottelen, että terveyskeskus aukeaa (päivystykseen soitin, mutta sanoivat, että oman aseman kautta) ja panikoin, Kipuja ei oikeastaan ole ja verenvuoto on vähenemään päin (toistaiseksi). Voiko näillä viikoilla keskenmeno alkaa näin vähäisillä oireilla? Onko tuollaisen kirkkaan vuodon jälkeen enää kauheasti toivoa, että siellä olisi joku hengissä? Viikko sitten ultrassa oli kaikki ok.

2

682

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niiiiiiiiiiooooooooo

      kaikki on mahdollista....miten kävi?

      • kysyn vaan

        Itselläni pientä vuotoa kaksi viikkoa ja yksi yö tuli kamalasti verta vessaan tyhjeni kokonaan kohtu ja tunti sen jälkeen tuli sikiö ulos, silloin poltot oli kovat.
        Oletko ottanut muuten rokotteen? Jos olet niin missä vaiheessa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      796
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      528
      737
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      67
      661
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe