Asko Kerviselle

Kysymys Asko Kerviselle.
Käsi sydämellä.
Ilman loukkaavaa tarkoitusta olisin tiedustellut onko näissä huhuissa mitään perää, että olisit ollut jollain lailla hankala työtoveri?
Älä vetoa siihen etten kirjoita omalla nimellä, kiitos.
Katsoisin, että olet velvollinen vastaamaan täällä, koska itse niin paljon hyödynnät tätä foorumia kertomalla sinulle sopivia asioita, mutta näihin "kiperiin" kysymyksiin et jostain syystä vastaa.
11170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

mitä kuuluu? soita?

Äänestä
  • Nåin vastaa Kervisen asianajaja Jari.

    Äänestä

  • mussuttajat: OLETTEKO KERVISIÄ JOKAINEN? En kysynyt teiltä.

    Äänestä

Kauneus on katsojien silmissä, toiset ihmiset havahtuu ja pelkää persoonaa joka on vakuuttava ja määrätietoinen toiminnassaan sekä rehti.

Toiset ihmiset karttaa näitä persoonia omaavia ihmisiä, ja hakeutuvat pintaliitäjien seuraan. Valitettavasti näitä pintaliitäjien seurassa viihtyviä on enimmistö, vaikka moni ei sitä halua tunnustaakaan.

Ja pystyykö Asko tuohon edes vastaamaan oikeesti, josolet monimuotoisen laatikon sisällä pystytkö kuvailemaan sen muodon sisältäpän?

Ja lopuksi mihin lajiin sinä kuulut, oletko joojoo, pintaliitäjä, vai päämäränttietoinen totuuden torvi ja rehti?

Äänestä

Pitäisi sinunkin sen verran edes tietää, että et mene kyselemään itse asianosaiselta tuollaisia kysymyksiä! Oman henkilön arviointi kuuluu muille. Minun erittäin luotettavalta taholta saamani tiedon mukaan Asko Kervinen ei ole ollut ainakaan siinä määrin hankala kaveri, että asiasta olisi ollut tarvetta tällainen sotku kehittää!

SITÄPAITSI HUHUPUHEET ON JÄTETTÄVÄ OMAAN ARVOONSA! VAIN KYLMILLÄ FAKTOILLA ON NÄISSÄ ASIOISSA MERKITYSTÄ!

Äänestä
  • AaKoon henk.kohtaiset asiat ei taatusti ole tarkoitettu muille urkittavaksi ja reposteltavaksi. Miestä on kuusivuotta poliittisen Byrokratian sätkynuket jo tarpeeksi päähän potkineet joten juorupuheisiin ym. henkilöön kohdistuviin ylilyönteihin ei palstalla tule sallia.

    Äänestä

  • Jätä sinäkin sitten kirjoittamatta! Jos ei saa kritiikkiä ko henkilöä vastaan esittää tai edes kysyä, niin jätä sinä myös puolustelu! Hankala mikä hankala! Sitä saa, mitä tilaa!

    Äänestä

  • tässä kysytäänkin! Ei vaan ole miehestä vastaajaksi!

    Äänestä

jäitä poltellen :) Kyllähän tämän jo tiesi, vai tiesikö? Saas nährä. Vetoa voisin melkein lyödä vastaamattomuuden puolesta.
Avustajat älkööt vaivautuko!

Äänestä
  • sitä vastaustas oottelet!!! Ei ole miehessä mittaa.

    Äänestä

  • Asko puolustanut meitä pätkäläisiä, ei siinä ole mitään pahaa, päinvastoin hyvää!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OMATUNTONI kirjoitti:

Kysymys Asko Kerviselle.
Käsi sydämellä.
Ilman loukkaavaa tarkoitusta olisin tiedustellut onko näissä huhuissa mitään perää, että olisit ollut jollain lailla hankala työtoveri?
Älä vetoa siihen etten kirjoita omalla nimellä, kiitos.
Katsoisin, että olet velvollinen vastaamaan täällä, koska itse niin paljon hyödynnät tätä foorumia kertomalla sinulle sopivia asioita, mutta näihin "kiperiin" kysymyksiin et jostain syystä vastaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu