Sikainfluenssan neljäs aalto?

mahdollista, että taudista tulisi ensi syksyllä kolmas aalto, ja koska silloin ollaan vielä menossa talvea kohti ja talvellahan tuppaa influenssat leviämään, niin voiko tässä pahimmillaan käydä niin että tulisi mahdollisesti jopa neljäskin aalto?
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja viides ja kuudes aalto ja aina ennen aaltoa piikitys. Tai sitten tämä sika voi loppua ja tilalle tulee joku karvaisempi versio esim. marsuinfluenssa.

Äänestä

Eihän tässä ole ensimmäinenkään vielä alkanut muuta kuin normi kausi-influenssan tasolla.

Mikä helkatin hörhö sinä olet!!!????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jos on kerran kirjoitti:

mahdollista, että taudista tulisi ensi syksyllä kolmas aalto, ja koska silloin ollaan vielä menossa talvea kohti ja talvellahan tuppaa influenssat leviämään, niin voiko tässä pahimmillaan käydä niin että tulisi mahdollisesti jopa neljäskin aalto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu