Yli viisi vuotta olen yrittänyt saada Kotkan kaupungilta itselleni kuuvia asiakirjoja, mutta vasta sitten asia lähti rullaamaan eteenpäin, kun perusuomalaiset Juho Eerolan johdolla tarttuivat Jari Taipaleen alulle laittamaan asiaan.
Oli ja on edelleen ihailtavaa seurata kuinka Eerola ja perussuomalaisten valtuustoryhmä pysyi rikosepäilyjen uhallakin asialinjalla puolustaessaan yksilönoikeuksia suurta sortokoneisteoa vastaan.
Nyt kun kaikki Kotkan kaupunginhallituksen persusuomalaisista tekemät keinotekoiset rikosilmoitukset ovat todettu aiheettomaksi, on Eerolan ryhmästä tullut sankareita, koska pitivät päänsä oikeaksi katsomassaan asiassa poliittisesta painostuksesta huolimatta.
Edellä mainitusta olisi tullut vääryydentekijöille riemuvoitto ilman Juho Eerolan oikeudentuntoa ja lujaa johtajuutta. Tässä mielessä perussuomalaisilla on Kaakkois-Suomessa hyvin pullat uunissa eduskuntavaaleja ajatellen. Tietotaitoa on ja periaatteet kunnossa.
Perussuomalaisissa on dynaamisuutta ja oikeaa aatetta ja siksi he ansaitsevat hyvän johtajan. Juho Eerola on osoittautunut kyvykkääksi johtajaksi ja hänellä on myös hyvät mahdollisuudet nousta kansanedustajaksi.
Asko Kervinen
Persut anaitsevat hyvän johtajan
Asko Kervinen
1
196
Vastaukset
- Juho Eerola
Onhan tämmöistä paljon mukavampi lukea, kuin alituista haukkumista. Kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15811059
- 545278
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452493- 312169
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131741Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421604Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311280Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351216Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s6976Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo98952