Nyt lopettakaa,että ruotsista saa edullisesti veneitä.Valta osa 70- luvulta ja esimerkiksi Lady Helsman 70-luvun puolivälistä maksoi 34000 €.Veneet oli muutenkin suomen hinnoissa,lukuunottamatta suomalaista Bavaria 36 josta pyydettiin vain 90 000 kruunua.Siis 9000 euroa.Myyjän kannattais nyt tutkii valuuttakurssit.
Ruotsin hinnat
Kirikuu
5672
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
pitämätön väite ainakin. Kyllä hinnat ovat selvästi halvemmat Ruotsissa ja valikoima laajempi. Olet tainnut katsella kimppaveneen osuushintaa.
Tutkis tarkemmin myyntilistoja toope.
Sen Bavarian hinta tarkoitti varmastikin euroja, ei kruunuja. Yachtworldinkin hinnoissa menevät dollarit, eurot ja punnat välillä sekaisin.
Voi se hinta vaikuttaa netissä edulliselta,mutta mikä sitten on ko. tuotteen todellinen kunto...ja onko se enää sen jälkeen edullinen tai edes haluttava?
Kunto yleensä heikko ja varustus yleensä huonompaa ja vanhempaa kuin ruotsalaisissa.