THL lopettaa kuolemista tiedottamisen...
http://www.iltalehti.fi/sikainfluenssa/2009111510597320_si.shtml
..onkohan syynä se, että sen jälkeen kun pitkäaikaissairas ottaa rokotteen
niin hän saattaa kuolla juuri tuon annetun rokotteen vuoksi...
..eikö rokotteessa yleensä olekin pieni määrä sitä virusta,jota vastaan rokotetaan..
..ja sen vuoksi kuolleessa ihmisessä tietysti onkin ko. sikainfluenssa virusta kun
otetaan näyte tutkittaessa kuolemaa..
http://www.iltalehti.fi/sikainfluenssa/2009111510597320_si.shtml
..onkohan syynä se, että sen jälkeen kun pitkäaikaissairas ottaa rokotteen
niin hän saattaa kuolla juuri tuon annetun rokotteen vuoksi...
..eikö rokotteessa yleensä olekin pieni määrä sitä virusta,jota vastaan rokotetaan..
..ja sen vuoksi kuolleessa ihmisessä tietysti onkin ko. sikainfluenssa virusta kun
otetaan näyte tutkittaessa kuolemaa..
Vastaukset 13
Vanhimmat
Nyt kaikki tapaukset ovat vain kuolemia ja tilastoissa sitten tarvittaessa sikainfluenssakuolemia, vaikkapa autokolarissa menehtyminen voidaan luoda tilastoissa sikainfluenssan aiheuttamaksi kuolemaksi. Järjestelykysymys aina sen mukaan mitä käyttöä varten "tieto" palvelee. Jep.
Tottakai kuolleilla oli possunuha kun ne oli rokotettu ja rokote juuri tekee vastustuskyvyn laittamalla elinmistöön possunuhan joskin ehkä lievempänä. Aivan varmaan kun näyte otetaan rokotetulta tulee positiivinen vastaus.
Hmm, no miksei rokotetta ole kielletty pitkäaikaissairailta yms. jos se tappaa..
Oliskohan syynä se, että sillä säästetään kun ei ole ihmisiä vaatimassa kalliita hoitoja :(
Kyllä siellä nyt alkaa olla paniikki päällä. Jos rokote osoittautuu tappavaksi niin moni heistä saattaa menettää yhteiskunnallisen asemansa... ei välttämättä rokotteen vuoksi vaan tuon haitoista vaikenemisen
alkaa tosiaan olla paniikki päällä. Rauhoittukaa piikitetyt ja piikitettömät, teille on annettu vielä yksi MAHDOLLISUUS- viikatemies. Tämä on THL:n viimeisin tiedotus.
ROKOTUKSESSA ON KUOLLEITA VIRUKSIA!! EIVÄT SIIS NÄY ELIMSITÖSSÄ. HERRANEN AIKA KUN IHMISET EI USKO. MENKÄÄ BIOLOGIAN TUNNEILLE UUDESTAAN...
Rokotteessa on kuolleen viruksen osia. Kun elimistö on oppinut tunnistamaan ja tuottamaan vasta-ainetta noita viruksen osia vastaan, se pystyy torjumaan tartunnan elävään possuvirukseenkin tai jos tartunta kuitenkin tulisi rokotteesta huolimatta, olisi vasta-ainetta kuitenkin ja possunuha tulisi lievempänä. Poikkeus on se, jos tauti on ollut tulossa jo ennen rokotusta, saatu rokotuksen aikaan kutakuinkin samaan aikaan tai rokotuksen jälkeen ennen kuin riittävä suoja on muodostunut. Täyden suojan saamiseen rokotuksen jälkeen kestää noin kaksi viikkoa, mutta jo 3 päivän kuluttua on jonkinlainen suoja.
Laitappa tieteellinen linkki mikä todistaa rokotteen antavan täyden suojan. Puhuit taas bullshittiä.
Yksikään rokote ei anna täyttä suojaa.
Siinä on just sitä mitä siinä on. ...Ja se voi olla aivan eri asia kuin mitä siinä väitetään olevan. Ei tarvita kuin yksi rikas hullu, joka lahjoo lääketehtaalta yhden työntekijän, niin rokotetut huonokuntoiset suomessa siirtyvät ajasta iäisyyteen... Ja 100 % varmuudella tekijöitä ei ikinä voida saada kiinni.
Miksi muka tänä päivänä ei voisi olla yhtä hulluja kuin koko ihmiskunnan historian aikana on tähänkin asti ollut? Eihän siitä nyt niin kauan ole kun Hitler yritti tappaa kaikki Juutalaiset... Tällaisten massarokotusten kautta on tosi helppoa vähentää yhteiskunnalle tuottamattomia kalliita hoidettavia, jos sellainen pakkomielle on päähän iskenyt. ...Joku monimiljonäärihän voi aivan hyvin ajatella, että "saatanan loiset ette kyllä minun maksamilla veroilla makaa sairaaloissa." Ja onhan täälläkin jo vaikka kuinka sairaita kirjoituksia joissa kirjoittaja on aivan tosissaan.
otti TESTAAMATONTA rokotetta, jossa elävää virusta, kun saivat isot rahat, ilmankos perheet sairastuu jos 1 on rokotettu, huijausta sairaat koekaniineina, hesarissa luki yks päivä, että nuoria EI ROKOTETA koska niiden täytyy pysyä työssä, miksi ei, siksi koska rokotus aiheuttaa sikaflunssaa ja moni ei sitä kestä, THL ON tarkoituksella pistänyt sairaat etusialle, koska ne vie liikaa yhteiskunnan varoja niin kuolema paras päättäjien mukaan.17
taudin. Rokottamalla saatu suoja on parhaimmillaankin vain 90%.
Täällä muutama ja Ruotsissa jo 12. Ei sairaita sovi rokottaa.