Tässä mahtava biisi 80-luvulta, tarkemmin sanottuna taisi olla vuosi 1983...
http://www.youtube.com/watch?v=hiaD1rZ0AUM
http://www.youtube.com/watch?v=hiaD1rZ0AUM
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Toi on tosi hyvä ja mukaansatempaava biisi. Lavaliikehdintä tossa loppupuolella videota on vähän hupaisan näköistä, mut pääasia on , että tosta tulee hyvälle mielelle.
Viime kesänäkin Tapsa lauloi ainakin yhdellä keikalla just tämän biisin. Kyllä oli yleisössäkin tunnelmaa.
Nuo kaikki sen ärsyttävät eleet ja typerä ilme. Hyi.
Vaikka Tapsan menevistä ralleista mm. R.A.K.A.S ja Äidin pikkupoika ovat tunnetumpia biisejä, kuin tämä , niin itse tykkään tästä biisistä enemmän. Ilahduttavan usein Tapsa tätä tanssilava keikoillaan nykyäänkin laulaa. On upea biisi livenäkin kuultuna.
Hieno laulu vaikka lavakoreografia onkin vähän hakusessa
Eipä ole Tapsulikaan mikään YouTuben tai suomalaistenkaan suursuosikki, kun klippi on saanut katsojia vain 87 kpl. Niin se vain hiipui Tapsulin suosio.
Jaa, että ihan yhden Youtubessa olevan videoklipin perusteella tälläisiä johtopäätöksiä teet. Voi voi kuule, kyllä siellä Youtubessakin on monia Tapsansta olevia videoklippejä, jotka on keränneet katsojia tukuttain . Jos kerran jotain Youtubea suosion mittarina pidät.
Ei kai sellaista voi menettää mitä ei ole ollutkaan. Ei Tapsukka koskaan ole mikään tähti ollut muuten kuin omasta mielestään.
Aika reipas biisi...disco Loppu Vuoteen 1979,,,,,
Mielestäni oli aika vaisu esitys Tapsalta. Kuin olisi ollut käsijarru päällä. Ei kyllä yhtään sytyttänyt.