eli millä nimellä kutsutte/olette kutsuneet vatsassa elävää pientä ihmettä?Meillä se tais olla taavetti :)
nimi
avantasia
13354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
meidän pieni on kupla:D
Meillä se oli aluksi vain vauva mutta kun aloin tuntea liikkeet nimeksi vakiintui Möykkä-Petteri, kun riehui vatsassa niin paljon... :)
ensimmäistä vauvaa kutsuttiin babyksi, toista toukaksi ja tätä kolmatta kutsuttaan vintiöksi. lapset keksivät tämän kutsumanimen=)
Np-ultrasta asti ollut Pampula :)
Meillä on Elmeri ja eka oli Justiina.
kutsutaan vauvaa ihan sillä nimellä, mikä ollaan päätetty hänelle syntymän jälkeen kasteessa antaa, kun sukupuolikin selvisi ultrissa niin selvästi. Ja niille, jotka meinaavat alkaa vinoilla siitä, että aina voi veikkaus mennä pieleen vaikka kuinka sanottaisiin että 100% tyttö tai poika, niin on nimi sille toisellekin sukupuolelle valmiina, ja jos niin kävisi syntymässä ilmi että ultrassa on näkynyt väärin niin sitten vaan aletaan kutsua sillä toisella.
Ennen sukupuolen selviämistä puhuttiin vauvasta, ja vieläkin usein vauvaksi vaan kutsutaan.
Minua äiti ja isä odotusaikana sanoivat Tiina-Taavetiksi, kun eivät sukupuolta tienneet
Junioriksi tai prinsessa. Kyllähän se taitaa jo nyt olla tulevan isukin pikku prinsessa. =)
kutsuttiin Leidibeibiksi kaksosia vimpulaksi ja vampulaksi eikä tälle uudelle tulokkalle viellä keksitty,enkä uksalla viellä kutsumanimea miettiä koska eka ultra ois 23.2 AAARHG hirveetä tää odotus!
(siis että pääsis ultraan:))
Meidän asukki on Elvis. Tämä jo ennen kuin tiedettiin, että poika on :)
Meillä kutsuttiin ihan sen oikealla nimellä. Sikiöhän se oli. Joskus nyös vauva.
Taavetit yms. olisivat olleet turhan imeliä.
mies on enkkulainen.
Nappula - tuleva jalkapalloilija :)