MOI! Mä haluisin tietää siitä että kun MJ oli HIStory kiertueella Suomessa nii käväsikö se vaan tääl vai viettikö se täällä yön tai pari??? Jos se oli täällä kauemmin nii kävikö se missään erityisissä paikoissa??
HIStory kiertue Suomessa
9
418
Vastaukset
- dadgtd
Kun tietäisin kyl se muakin kiinnostaa =)
- doddo
mäki oon miettiny tota. haluisin tietää myös =)
- King of Pop
Ranskasta missä piti majapaikkaa jossain hotellissa, missä Prince oli myös.
- HIS...
Ensimmäinen konsertti oli 24.8.1997 ja toinen 26.8.1997
Kyllä tossa ainakin on yks päivä välissä. - King of Pop
HIS... kirjoitti:
Ensimmäinen konsertti oli 24.8.1997 ja toinen 26.8.1997
Kyllä tossa ainakin on yks päivä välissä.heti konserttien jälkeen takas Ranskaa kummallakin kertaa siis. Jos Michael olis yöpyny Kämpissä niinkuin Madonna niin veikkaampa, että Helsingin liikenne vasta sekasin olis ollu.
- jatkuu...
King of Pop kirjoitti:
heti konserttien jälkeen takas Ranskaa kummallakin kertaa siis. Jos Michael olis yöpyny Kämpissä niinkuin Madonna niin veikkaampa, että Helsingin liikenne vasta sekasin olis ollu.
et silleen
- *****
jatkuu... kirjoitti:
et silleen
Michael suosi tuohon aikaan Intercontinental-hotelleja, mutta kuten mainittu Michael ei yöpynyt Suomessa lainkaan vaan piti majapaikkaa tuon ajan Pariisissa.
- mjjjjj
kiitti tiedosta =)
- ....................
MJ:n kiertue henkilökunta, tanssijat ym yöpyi Strand intercontinental hotellissa Helsingin hakaniemen rannassa. Silloin se oli ainoa ns. luxus tason hotelli stadissa (5 tähden), kaikki muutkin megastarat jotka tänne tuli yöpyi aina siellä ennen kuin Kämp hotelli tuli
joo MJ vietti täällä vaan muutamia tunteja, suoraan lentokentältä stadionille ja takasin kun show oli ohi, molemmilla kerroilla. mun yks kaveri juoksi MJ:n auton perässä kun se kaahasi stadikalta pois päin, se oli ollut kuuntelemassa keikkaa stadikan ulkopuolella, ite olin molemmilla keikoilla, elämäni ikimuistoisimpia päiviä.. :)
muistan kun olin ihan murheen murtama kun olin innoissaan odottanut että nään sen hotellilla Helsingissä ja sitten matkalla kouluun luin lehdestä että ei se jääkään tänne, kyllä siinä itku tuli :( mun mielestä se toimi samalla tavalla kaikkien pohjoismaiden suhteen History kiertueella. mutta esim budapestissa ja monessa muussa itäeuroopan maassa ja jopa venäjällä (!) saksasta, ranskasta ja englannista puhumattakaan se kyllä majoittui hotelleissa hyvinkin pitkään, ja vietti paljon aikaa fanien kanssa..todella ärsyttävää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3462059IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk471649Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1541321Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.841171- 1431168
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021161Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.851072Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701057Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten91008Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan48972