Miksi Yle tukee ns. "taide"-elokuvien tekoa? Paljonko TV-maksu alenisi ilman tällaisten huuhaa juttujen rahoittamista? Ei niistä matti meikäläiselle mitään iloa ole, vaikka lupamaksuja maksaakin. Onko Ylellä paljon muitakin vastaavia juttuja?
Yle tukee "taide"-elokuvia
HuhuuHaa
2
228
Vastaukset
- rahaa on vaikka kuin
Kulttuuri urpo ukko vois pistää rahaa jakoon leffoihin, kun se TYÖLLISTÄÄ. Ei herahda rahaa, kun missi T ja sen mies ei oo mukana. YLEN ei tarvis tukee senttiäkään, JOS tää valtio hoita ELVYTYSTÄ myös leffojen kanssa. Surkeita päättäjiä aito töynnä, eikä taso parane edes ala-katsomossa paljoakaan.
- pippleiboi68
YLe on lyhyesti sanottuna;
-YLEisurheilua.
-60-luvun ranskalaisia taide-elokuvia.
-ikivanhoja suomileffoja.
-umpipaskoja keskusteluohjelmia
-OMA kanava RUOTSALAISILLE, josta me SUOMALAISET MAKSAMME.
-uusinnan uusintaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 765245
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai674668Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1264606Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3391946- 891609
- 921524
- 2571476
- 3361154
- 200991
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.55967