Osaakohan nämä raasut edes kieltä

http://www.ek.fi/prima/9_2005_marraskuu/venaja_kouvolassa_ei_kuvia_kumarreta.php

tässä linkki, kouvolassa on taitavia Suomalaisia,Venäjän kielen osaajia, onkohan tässä järkeä? kuka johtaa minkäkinlaista yritystä?
1105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tässä kaupungissa ja yleensäkin valitaan aivan vääriä ihmisiä vääriin tehtäviin,täällä on ihmisiä jotka pystyvät hoitamaan liikesuhteita ulkomaille ihan eri tavalla. Toiseksi ihmettelen miten työnantajilla on varaa pitää rasisteja töissä,varsinkin nyt kun ajat ovat tiukat. Kyllä nykyajan henkeen työyhteisöissä kuuluu se että rasistit saavat tehdä jotain aivan muuta. Heti voisin kertoa tällä palstalla näitä liikkeitä joissa on oikeasti rasisteja duunissa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyn vaan kirjoitti:

http://www.ek.fi/prima/9_2005_marraskuu/venaja_kouvolassa_ei_kuvia_kumarreta.php

tässä linkki, kouvolassa on taitavia Suomalaisia,Venäjän kielen osaajia, onkohan tässä järkeä? kuka johtaa minkäkinlaista yritystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu