http://columbonblogi.blogspot.com/2009/11/hannu-kailajarven-aidin-kirje-16112009.html
>>>>>>>>>>>>>>>>><
Haluan lopussa vielä kertoa Totuuden, mitä poikani ei ole saanut tuoda julki missään, että poikani Hannu Kailajärvi ei ole vienyt mitään miljoonia, miljoonaa, ei edes puoltakaan miljoonaa klubilta tai jäseniltä itselleen (tai lähiomaisilleen). Tämä on ajojahti ja mustamaalauskampanja em. tahoilta, jonka taustalla on vielä korkeampia tahoja. Hyvä jos on nostanut edes jotakin palkkaa itselleen siihen nähden, että hän on tehnyt erittäin vaativia ja monipuolisia töitä kuuden vuoden ajan päivät ja yöt klubilaisten eteen.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
>>>>>>>>>>>>>>>>><
Haluan lopussa vielä kertoa Totuuden, mitä poikani ei ole saanut tuoda julki missään, että poikani Hannu Kailajärvi ei ole vienyt mitään miljoonia, miljoonaa, ei edes puoltakaan miljoonaa klubilta tai jäseniltä itselleen (tai lähiomaisilleen). Tämä on ajojahti ja mustamaalauskampanja em. tahoilta, jonka taustalla on vielä korkeampia tahoja. Hyvä jos on nostanut edes jotakin palkkaa itselleen siihen nähden, että hän on tehnyt erittäin vaativia ja monipuolisia töitä kuuden vuoden ajan päivät ja yöt klubilaisten eteen.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Vastaukset 134
Vanhimmat
nyt pitää todella itkeä mistä vitusta hannun äiti tietää poikansa tekemiset?Pitäskö KRP ottaa tää äippä vähän kuulusteluihin mielestäni kyllä hän on levittänyt väärää tietoa ja johtaa kiihkoa kansanryhmää vastaan!
Sinä olet kirjoitellut pari kertaa ennenkin ?
Mistä hankit tietosi ?
Älä sano että näiltä palstoilta !
Onko sulla muuta elämää ?
Jos minä olisin noin kovasti mieltä yhtään
mistään, vaimo olis jo lähteny....
mitä muuta -
... LST Juntunen mahto olla toista mieltä.
Käytetäänkö tuossa iäkästä ihmistä välikätenä omien tavoitteiden saavuttamiseksi? Enkä tällä tarkoita mitään kettuilua. Äidin hätä on varmasti suuri, mutta saako hän pojaltaan oikeaa tietoa, vai onko tieto kuinkakin paljon väritettyä?
Ja mitaan ette voi...
väritettyä. Jokainen äiti haluaa puolustaa poikaansa. Äiti ei ole jäänyt kiinni valehtelusta.
KRP:n ja Oulun vankilanjohtajan tiedotteet ovat 400 %:lla varmuudella väritettyjä. KRP ja Köngäs ovat jääneet toiminnassaan kiinni valehtelusta ja epämoraalisiin moldavialaisiin keinoihin turvautumisesta.
Tällä hetkellä äiti + Hannu ovat luotettavampi lähde.
odotan seuraavaksi Riston äidin esiintuloa, jotta saadaan faktoja selvitettyä. Hän varmasti tulee kertomaan että Risto teki viidakossa paljon hyvää jäsenten eteeen, palkatta ja hyvästä sydämestään.
... että Hannun äitikin puhuu Hannulta kuultua ja Hannu nyt ei ole niitä luotettavampia "tietolähteitä".
Ja mitaan ette voi...
luota Hannuun? Ok.
Vastaa rehellisesti: ovatko KRP:n ja Oulun vankilanjohtajan tiedotteet koko totuus, värittämättömiä ja erityisesti KRP:n tutkinnanjohtajan osalta ns. moldavialaiset ohjauskeinot moraalisesti oikein? Ota kantaa siltä osin, kun näet sen tarpeelliseksi. Pääsemme sitten muutamien kuukausien päästä vertailemaan tietoja.
..., että Hannua on höykyytetty siellä vankilassa. Kaikki ei voi olla ihan Hannun omasta päästä keksimää. Ja edelleenkin tähdennän, että se höykyyttäminen ei ole oikein ja on ihmisarvoa alentavaa (etenkään, jos on vaadittu riisuuntumaan yleisön edessä). Samoin tähdennän, että jos noin on toimittu, niin on täysin oikein, että asiasta nostetaan kohu ja noin toimivat viranomaiset joutuvat vastaamaan ja lopulta toivottavasti myös vastuuseen.
Mitä Hannu sitten on tehnyt, että sitä on höykyytetty? Onko se alkanu olemaan siellä kunkku ja vaatimaan kuninkaalle sopivaa kohtelua, vai mistä moinen kohtelu johtuu? Ei se vankila mikään kuninkaan"linna" ole. Ei ole satiinilakanoita yms. yms.... kotkotuksia. Kuten olen tuolla sanonut, niin siellä oloon on vaan sopeuduttava ja yritettävä tehdä se siellä oleminen siedettäväksi. Aikansa kutakin ja tuskin siellä eletään loppuelämä.
Tosta jääväämispäätöksestä olen kyllä sitä mieltä, että se oli oikein, vaikka hovi sen sitten kumosikin.
Ja mitaan ette voi...
Tuosta kirjeestä käy selvästi ilmi, että se ei ole äidin itsensä kirjoittama. Kirjeen joitakin kohtia oli tälläkin palstalla esitetty sanasta sanaan ennen kuin kirjettä edes lähetettiin. Jollei Hannun äiti ole itse käynyt palstallamme kirjoittelemassa, niin jollakulla on ollut ennalta aika hyvä tieto siitä mitä Hannun äidin nimissä aiotaan sanoa...
väärällä identiteetillä internetissä. Jos Hannun äiti on samaa mieltä ja häntä on autettu, asia on ok. Muussa tapauksessa on moraalinen dilemma.
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Tietosuojavaltuutettu vaatii identiteettivarkaudesta rikosta/1135238209060
Eihän se ole edes allekirjoitettu.
"Hannu Kailajärven äiti"... eikö ne edes ole kysyneet kyseisen ihmisen nimeä?
Myönnetään, avustajaa voi kirjelmöidessä tietysti käyttää.
En identiteettivarkaudesta sinänsä tiedä, mutta katsoisin että Hannun äidin nimeä (varmaan ihan hänen suostumuksellaankin) käyttää tuossa tummelipyllyinen sponssinpökäle. Mitä Hannun äiti itse haluaisi sanoa tai tilanteessa kertoa, sitä emme tiedä koska häntä käytetään nyt bulvaanina. Tuossa kirjeessä ei kuulu sinänsä Hannun äidin ääni vaan kirje on osa mediakampanjaa, jolla yritetään harhauttaa keissi itse asiasta.
Tässähän pitäisi olla kyse siitä miten rangaistaan ponziin osallistumisesta ja minkälaisia korvauksia petetyt saavat. Nyt tästä yritetään vimmalla tehdä ihmisoikeusjuttua, jossa Hannu ei olisikaan rikkoja vaan uhri. Ikänsä verkostomarkinnoinnissa ryvettyneet kusettajahenkiset pökäleet yrittävät nyt päästä pinteestä. Minusta kertoo noista tyypeistä paljon, että nimittävät Suomea suoleksi ja yrittävät parhaansa mukaan levittää valheellista käsitystään tilanteesta ulkomaille. Yhteydenottonsa ovat niin amatöörimäisiä, että uskon että ulkomaillakin tajutaan mikä on jutun juoni, mutta liiasta isänmaanrakkaudesta ei noita pökäleitä voi kiittää. Tuollaiseksi ilmeisesti tulee, kun tärkeintä elämässä on raha ja ei ole niin väliä mitä sen eteen tekee.
Meni 20 kuukautta siitä kun Hannu veti töpselin seinästä ja häipyi. Edes vanha Äiti ei tiennyt missä poika on.
Yli puoleentoista vuoteen ei Hannu ole kertonut itsestään mitään.
Nyt saamme yllättäen tietoa Hannun kautta vankilaoloista ja muista jäsenistön rahojen kohtalon kannalta täysin merkityksettömistä asioista.
Nyt myös vanha Äiti on ryhtynyt WinCapiota asiantuntijaksi ja kertoo signaalijärjestelmän toimivuudesta ja sillä jäsenistön tekemistä huippuvoitoista. Mihinkä FAKTAAN Äidin tiedot perustuvat?
Pitkänen jo kertoi lehdistötilaisuudessa omat Faktansa.
Minulle on KERROTTU asioista ja KERROTUT asiat on minulle myös VAHVISTETTU. Itse en ole pystynyt asiaa VERIFIOPIMAAN (todentamaan) koska tätä rahaliikenettä ei ole selvitetty mutta näin minulle on VAKUUTETTU.
Pitkänen siis kertoilee eteenpäin muiden, lähinnä törkeiden rikosepäilyden alla olevien henkilöiden kertomuksia. Itse hän ei ole pystynyt varmistamaan kertomusten todenperäisyyttä koska rahaliikenettä ei ole selvitetty.
Kenenkähän muiden kuin oman KULTAPOJAN KERTOMUKSI Äiti nyt VAHVISTAA. Äiti tuskin on nähnyt todisteita WinCapitan rahaliikenteestä. Ehkä hänellekkin on asiat VAKUUTETTU, lähinnä törkeiden rikosepäilyden alla olevien henkilöiden toimesta.
Voi Äiti raukkaa mihin on vielä joutunut mukaan.....
Etenkin kun Hannun äiti ei ole kirjettä edes kirjoittanut...
titenkin tollot...
joita matkalaukullinen ruotsinmökistä löytyi...ne oli varmaan menossa hyväntekeväisyyteen tai jotain...heh. plus vielä ne mitä on jäädytetty...
Vankilan tilanne oli täysin järjestetty juttu. Voit ymmärtää, että jos ihmistä repii 7 miestä käsistä eteen ja taaksepäin, yritetään laittaa käsi sijoiltaan selän takana, tuupitaan rappusia alas, niin siitä on sitten hyvä vääntää mitä vaan.
Niinhän se vankilan esimieskin oli sanonut Hannulle, että tiedät lopputuloksen poliisitutkinnasta, kun on virkamies toisella puolella. Aika hyvin sanottu!
Vastaavat sitten Euroopan Ihmisoikeustuomioistuimessa tekosistaan. Ja valituksiahan tässä jutussa tulee kuin sieniä sateella. Sinänsä kauhistuttaa, että Suomi saa nyt jo viikoittan pari tuomiota ihmisoikeusloukkauksista. Mitä on sitten kun suuri klubilaisten joukko laittaa valitukset menemään. Onhan ihan yleisessä tiedossa, miten heitä muitakin on kurmutettu ja elämä tuhottu.
Ada, linnassa riisuunnutaan alasti saavuttaessa ( saatettaessa ) ja vielä vartijoiden nähden. Jopa yksi vartija työntää sormensa tulokkaan anukseen ja kiertää sitä siellä. Tämä ruumiintarkastus on välttämätön toimenpide näissä olosuhteissa. Se uusitaan tarpeen vaatiessa. Näitä tarkastuksia ei tehdä ilman painavaa syytä.
""
Lindén sanoi tässä yhteydessä, että yritys voi vaatia työntekijänsä vaikka riisuuntumaan alasti, kun tämä lähtee työpaikalta.
""
M U T T A Adalta saa 500 % luotettavampaa tietoa!! Kyllä Adalla ja Clusolla tietolähteitä riittää!!!!!!!!!
Ei vittu näitä voi nauramatta lukea!
"Valuuttakauppaohjelmisto, jota poikani Hannu Kailajärvi kehittää, on mittaamattoman arvokas, koska se antaa ennusteet voitolliseen valuuttakaupankäyntiin EUR/USD-valuuttaparin välillä ja WinCapitan jäsenistöllä on todisteita, että he ovat tuplanneet pääomansa kahdessa viikossa ohjelmistoa apuna käyttäen. Nämä todisteet on toimitettu myös viranomaisille."
Voi mummo-parka, kyllä sinua on kusetettu niin täysin! Mahtaa olla todella rankka tiputus kun asian todellinen laita selviää sinulle.
Se Hannu nyt mahtokaan olla, kun taytyy oman aitimuorin hanen puolestaan kanteluita tehda... No, toiset itsenaistyy vahan nuorempina ja toiset vanhempina. Itse en kehtaisi omaa aitiani kusetuksiini sotkea, mutta tama yksi valehtelija/huijari/kusettaja nakojaan kehtaa ihan mita vain mista luulee olevan itselleen etua.. Kukaan Suomalainen tuskin surisi jos tama kusettaja vaikka jaisikin auton alle ja kuolisi, harmi ettei laki anna vieda naita saunan taakse...
"Kukaan Suomalainen tuskin surisi jos tama kusettaja vaikka jaisikin auton alle ja kuolisi, harmi ettei laki anna vieda naita saunan taakse..."
Suomalainen kirjoitetaan pienellä s:llä - suomalainen.
Muilta osin tekstisi oli tyypillistä rasistista blaa blaata.
Kiitos palautteesta!
Viestinne on lähtenyt oikeusasiamiehen kansliaan.
Voitte tulostaa tai tallentaa palautteenne selaimen toiminnoilla.
http://columbonblogi.blogspot.com/ Miten tämä on mahdollista Suomessa!!!!?? Asun Ruotsissa...aikoinaan lähtenyt työttömyyttä pakoon Suomesta. Olen WinCapitan jäsen ja sijoittanut hyvän summan omaisuuttani hyvään ja rehelliseen sijoituskohteeseen. Täysin käsittämätöntä että Suomi kohtelee kansalaisiaan näin törkeästi. Olen valmis laittamaan tämän ylläolevan tekstin kaikkiin Ruotsin meedian edustamiin lehtiin ja muihin tiedonlähteisiin ellei asiaoissa tapahdu hyvin pikainen muutos ja jos oikeus ei saa tapahtua tässä asiassa. Olen niin järkyttynyt lukemastani että kaikki halu muuttaa koskaan Suomeen on tyystin hävinnyt. Kertokaa minulle miten tällainen vääryys viranomaisten taholta on mahdollista? Jos ei Suomen kansalainen saa oikeutta omassa maassaan niin kuinka sellaisessa maassa voi yleensäkkään asua? Käyn itse valuuttakauppaa WinCapitan ulkopuolella (lisäksi) ja tiedän mistä puhun...tämä on tuottoisaa ja laillista hommaa kun osaa. Tunnen WinCapitan konsepin ja niinkuin EOK:sta Pikänenkin on todennut: "Yhtiökonseptissa ei ole mitään laitonta." Kuinka voidaan tehdä ihmisoikeusrikkomuksia koko ajan tässä asiassa ja tutkinnassa? Täysin käsittämätöntä ja järkyttävää. Olen myös syvästi uskovainen ja rehellinen ihminen ja kunnioitan niitä oikeusperiaatteita joka Raamatusta nousevat. Mutta jos laittomuus, valehtelu ja köyhien sortaminen pesityy oikeusjärjestelmään niin sen kansakunnan hyvinvointi on mennyttä ja loppu on lähellä. Tehkää asialle jotakin ja hyvi pian! On pantava kaikki resurssit likoon oikeuden ja rehellisyyden palauttamiseksi yhteikuntaan ja oikeusjärjestelmään! Uskallan seisoa sanojeni takana omalla nimelläni ja häpeän sitä että oman kotimaani asiat ovat noin huonosti!!! Ps. Tämä ei ole kantelu vaan kysely eduskunnan oikeusasiamiehelle: Miten hoidat tehtävääsi kun sallit tällaista tapahtuvan alaisuudessasi?
... hyväkäs.
Meille on useesti tälläkin forumilla kerrottu, jotta kuinka clubin jäseninä on korkeesti oppineita, joilla on mm. hienoja titteleitä vaikka muillekin jakaa. Missä he ovat nyt? Miksi ne korkeesti oppineet eivät voi jelppiä clubilaisia sitten edes niin yksinkertaisessa asiassa, kuin viestintä.
Jos mä "mistään mitään tietämätön, tyhmä ja hölmö" saisin tuollaisen kirjeen, niin en kyllä ymmärtäis, jotta mitä siinä perätään.
Ja mitaan ette voi...
No sinun oikeustajusi on sumentunut jo ajat sitten! Sokeat eivät näe yhtään mitään, mutta ymmärrys kyllä pitäisi siitä huolimatta olla tallella! ...Ei voi mitään...
http://columbonblogi.blogspot.com/
Laittakaa tietoa eteenpäin ja kaikille tahoille maailmassa.
Onko tämä Suomi todella Euroopan ihmisoikeustuomioistuimen (EIT) ykköskohde;
kyseenalainen arvo, jokohan Turkki on ohitettu?
Tämä on tällähetkellä jokaisen TOTUUDESSA pysyvän ihmisen velvollisuus.
TOTUUS EI PALA TULESSAKAAN.
... kirjoituksessa ei ole "päätä ei häntää".
Ja mitaan ette voi...
"Uskallan seisoa sanojeni takana omalla nimelläni ja häpeän sitä että oman kotimaani asiat ovat noin huonosti!!! "
NIIN, ETTÄ MISSÄS SE NIMI ON?
KERROHAN NYT NIMESI, KUN KERRAN LUPASIT!
EI TREIDAAJA OLE KENENKÄÄN NIMI.
WinCapitan jäsenistöllä on todisteita, että he ovat tuplanneet pääomansa kahdessa viikossa ohjelmistoa apuna käyttäen. Nämä todisteet on toimitettu myös viranomaisille."
Enään ei voitoksi riitä perinteinen WinCapitan 400% vuodessa tai Paulin 728% puolessa vuodessa.
Nyt Hannun Äiti armoitettuna WinCapitan asioiden tietäjänä ja asiantuntijana lyö pöytään vielä kovemmmät lukemat.
Rahat tuplaantuivat kahdessa viikossa. Sellaista tuottoa olisi lehdistötilaisuudessa esiintyneen käsipuolen kannattanut jatkaa pitenpäänkin. Ei tarvitsisi enään Pitkäsen mukana miljonäärin roikkua. Olisi vaan jatkanut rahojen tuplaamista parin viikon välein.
Kiva vuosituotto tulisi vaikka vaaan vaatimattomalla 100 euron alkusijoituksella. Käsipuoli olisi yhteunä vuotena tehnyt Hannun ohjelmalla messevän tuoton. Vaivaiset 1700 miljoonaa euroa.
Miksi käsipuoli ei jatkanut treidaamistaan?
Miksi hän harjoitti treidamista vaan kaksi viikkoa, vaikka tulokset olivat enemmän kuin lupaavia?
Miksi MILJOONA PAULI EI TEHNYT YHTÄKÄÄN VALUUTTAKAUPPAA? MIKSI HÄN EI PEESANNUT HANNUN OHJELMAA LAINKAAN?
Taas tuli kovaa FAKTAA Columbon ja Äidin kautta.
Jos valtion kassaa yritetään paikata vääryyden konstein niin en yhtään ihmettele seuraavaa juttua!
Onko alamaäki alkanut??
http://www.taloussanomat.fi/ihmiset/2009/11/17/katainen-ei-enaa-olekaan-paras-valtiovarainministeri/200923916/12
"Uskallan seisoa sanojeni takana omalla nimelläni "
Mietin vaan että mikäs tämän henkilön nimi nyt sitten on, että pystymme arvioimaan pätevyyttä vähän paremmin?
Että jos teille joltakin ajanjaksolta näytetään tuottoprosentit, niin te alatte laskemaan samalla prosentilla ties minne asti? Jokainen joka ymmärtää valuuttakaupasta edes hiuksenverran enemmän kuin pässi pohjantähdestä, niin tajuaa heti, ettei tietenkään niin voi tehdä, koska tulevaisuus on aina arvaamaton valuuttakaupassa ja voi mennä jopa tappion puolelle välillä, vaikka olisi minkalaiset signaali-indikaattorit tahansa, sillä kysymys on markkinoiden poukkoilusta globaalisti. Vi..u kun ei viitsisi millään näistä, kun taasen heti tulee joku urpo laskeskelemaan, kuinka maailmasta loppuisivat rahat jne. Helvetti, että pitikin taasen alentua!
Jos 2005-2008 on pystytty säännönmukaisesti 200-700% puolivuotistuottoihin (siis ainakin kuusi kertaa onnistuttu toistamaan tuollainen huipputulos), niin onko se mielestäsi uskottavaa? Onko se niin uskottavaa että uskoisit jonkun pystyvän siihen kuusi kertaa peräkkäin jatkossakin?
Murroffi teki ponzillaan viimeisten tietojen mukaan jopa 65 milijartin USD kuprun, mutta hän lupasi vain 10 - 20 % vuosituottoja. Kulta-Hande jäi vaivaiseen 38 milj e, jota 2300 ilmon tehnyttä pyytää. Luultavasti potissa on 15 milj niitä, jotka eivät ilmoa ole tehneet. Ahneella on paskainen loppu, mitäs lupasi 4 .. 9 % viikkotuottoja sioitetulle pääomalle. Tällä ponzilla ei pääse edes ennätysten kirjaan.
ALLEKIRJOITUKSET?????????????????????????????????????
EI OLE, KUKA TAHANSA, VOI KIRJOITTAA, MITÄ TAHANSA.
SIIS PUHUT TÄYTTÄ PASKAA, SINÄ WC-PLONTSOORI.
Tai sitten Äiti on mukana tässä huijauksessa. Kysynkin H. Kailajärven Äidiltä, missä on nii yli 2500 r-ilmoituksen tehneen rahat ,tällä hetkellä. Pitääkö laittaa Äidit asialle? Ei nyt sentään. Kysyn vielä lopuksi joltakin joka tietää, onko koko Kailajärven suku samanlaista rikollisporukkaa. Tulee mieleen Daltonit.
KUKAAN EI OLE SYYLLINEN ENNEKUIN OIKEUS NÄIN TOTEAA.
Mitä tapahtui noin 15 vuotta sitten, kuka vei rahat pienyrittäjiltä ja vähän isommiltakin?
Jos joku vei pienyrittäjien rahat 15 vuotta sitten, niin miten se osoittaa että Wincapita oli rehellistä toimintaa? En oikein ymmärrä kysymystäsi.
"KUKAAN EI OLE SYYLLINEN ENNEKUIN OIKEUS NÄIN TOTEAA."
Jos minä raiskaan pimeällä kujalla sinun tyttäresi, olenko minä syyllinen siitä hetkestä lukien kun minä tekoni tein vai siitä hetkestä kun olen tuomioni saanut? Noin äkkiseltään ajatellen olen raiskaaja siitä riippumatta tuleeko tekoni koskaan yleisemmin ilmi tai olenko ikinä tuomiolla oikeudessa.
...........me sen tiedämme, oletko raiskannut ketään, ennenkuin se tutkitaan ja tuomitaan.ÄÄLIÖ
Minä tiedän sen ja sinun tyttäresi sen tietää. Eli olenko raiskaaja siitä lähtien, kun olen tekoni suorittanut, vai siitä lähtien kun minut on tuomittu?
Kuriositeettina vielä, että Wincapitan tapauksessa 2300 henkilöä kertoo olleensa rikoksen uhri...
"Kuriositeettina vielä, että Wincapitan tapauksessa 2300 henkilöä kertoo olleensa rikoksen uhri..."
Vai onko tämäkin väännetty KRP:n omanlaisesta tilastomatematiikasta?
Jos on tullut jo ilmoituksien perumisia, miksi luku ei vähene?
Jos on kuulusteltu yhtä montaa kuin on ilmojen tekijääkin, voiko tästäkin päätellä jotain??
Jos kuulustelussa on ilmaissut jääneen häviölle niin tämä on väännetty heti, että sinullahan on vaateita, joten olet ilmiselvästi rikosilmoituksen tekijä -
Hyvää päivää kirvesvartta !
Kesällähän sponssinpökäleet väittivät, että ilmoituksia on peruttu mutta ilmoitusten määrä vain nousi. Suhtaudun sen vuoksi skeptisyydellä sponssien taholta tuleviin väitteisiin ilmoitusten perumisesta. Kun eivät aiemminkaan totuudessa pysyneet, en usko heitä nytkään.
...........poju,yli puolet tuosta porukasta eivät edes tiedä tehneensä mitään ilmoitusta mistään,kuitenkin ovat tehneet ja siitä kunnia kuuluu krp:n kusettajille,eivät myöskään"muistaneet" sanoa että, teiltä tullaan vaatimaan selvitystä sijoitetun rahan alkuperästä,muussa tapauksessa syyttäjä ei voi ajaa teidän asiaa,eikä syyttäjä voi muutenkaan ajaa yksittäisen sijoittajan asiaa.Voi vittu ja te uskotte tätä meidän poliisisetää.ÄÄLIÖT
"yli puolet tuosta porukasta eivät edes tiedä tehneensä mitään ilmoitusta mistään,"
Mistä sinä tuon voit tietää? Eikö jokaisen rikosilmoituksen joudu allekirjoittamaan? Mahdotontahan on tehdä tietämättään rikosilmoitusta.
"eikä syyttäjä voi muutenkaan ajaa yksittäisen sijoittajan asiaa."
Tuo on tasan päinvastoin kuin mitä loppukeväästä ilmoitettiin. Mistä olet saanut tietosi?
.....kuinka ÄÄLIÖITÄ te olette,tutkintapyyntö,korvausvaade ja rikosilmoitus,nämä kaiki on eri asioita.Ainoastaan rikosilmoitus allekirjoitetaan,kaikki muut voi tehdä puhelimessa tai vaikka pullopostilla.Mutta poliisisetä ilmoittaa, että kaikki ovat rikosilmoituksia ja te ÄÄLIÖT uskotte.Jopa minulta kysyttiin 3 kertaa että teenkö edes jonkun näistä.ÄÄLIÖT
........saanut tietoni,siitä kun poliisisetä soitti yhdelle ressukalle, että kun sinä olet tehnyt tutkintapyynnön,nyt sinun/teidän tarttee alkaa hankkimaan pankista sijoitetun rahan alkuperän todistukset....lopun sinä jo tiedätkin. Voi VOI VOI
Ovat varmaan eri asioita. Mutta väitätkö, että tutkintapyynnön voi tehdä tietämättään? Sinultakin oli kysytty sentään kolme kertaa minkä niistä teet. Vaikuttaa epätodennäköiseltä, että joku tuollaisen tenttaamisen jälkeen tekisi jotain huomaamattaan.
"poliisisetä soitti yhdelle ressukalle,"
Siis tuoltako pohjalta sinä väität, että yli puolet rikosilmoituksista on tehty tekijän tietämättä? Eihän tuo osoita mitään, jos poliisi soittaa yhdelle ressukalle. Ilmoituksiahan on tehty yli 2300. Aika pienellä otannalla sinä vedät johtopäätöksiä...
.......näyttää olevan sinullekin ylivoimaista,ymmärsitkö, että puhelinkuulusteluja on tehty ja paljon,mistä sinä jumalauta tiedät mitä nämä kirjoittelee sinne,saatat olla toisella puolen suomea ja pöytäkirjoja ei luovuteta,sinun on vain luotettava mitä nämä kirjoitta sinne.
......kuinka tyhmää sakkia täällä,se että soitti yhdelle,mitä luulet oliko se ainoa soitto,tämän saat itse päätellä ÄÄLIÖ
Idiootti??? Mikä tässä on mielestäsi pielessä?
" teiltä tullaan vaatimaan selvitystä sijoitetun rahan alkuperästä,muussa tapauksessa syyttäjä ei voi ajaa teidän asiaa,eikä syyttäjä voi muutenkaan ajaa yksittäisen sijoittajan asiaa"
Totta vitussa se menee noin. Ei kai yleinen syyttäjä rupea puolustamaan ja ajamaan sinun asiaasi jos olet sijoittanut "pimeää rahaa". Vittu että ole ääliö jos et tuon vertaa ymmärrä.
........olet todella ÄÄÄÄÄLIÖ,lue tarkkaan tuo mitä minä kirjoitin ja mitä sinä kirjoitit. Jahas nytkö se pimeää rahaa niilläkin, jotka ovat tehneet tietämättään ilmon.Vittu mikä ÄÄLIÖ
......muuten muistamaan, millä verukkeella ne sai puhuttua näitä ilmoja,ettei se vaan ollut tämä "Totta vitussa se menee noin. Ei kai yleinen syyttäjä rupea puolustamaan ja ajamaan sinun asiaasi"ÄÄlIÖ
kirjoitit:
" teiltä tullaan vaatimaan selvitystä sijoitetun rahan alkuperästä,muussa tapauksessa syyttäjä ei voi ajaa teidän asiaa,eikä syyttäjä voi muutenkaan ajaa yksittäisen sijoittajan asiaa"
Minä kysyin että mikä tuossa on väärin?? Etkö sinä retard ymmärrä että syyttäjän on tarkistettava sijoitetun rahan alkuperä että se voi puolustaa sitä?? Jos alkuperä ei ole "puhdas" sitä ei valtion toimesta puolusteta --> Ei puolusteta rikollista rahaa.
Mitä kohtaa sinä et ymmärrä vai ymmärrätkö mitään???
Aijaijai. Ettei vain olisi tullut sijoitettua niin paljon rahaa, että sitä ei ole verotustiedoissa näkynyt.
Et sinä kertonut kuin yhdestä soitosta. Kunka moni siis soiton sai niistä 2300 rikosilmoituksen tehneestä?
kirkkain silmin että tiedät hyvinkin tarkkaan paljonko on rikosilmoitusten peruuntumisia tehty. Nyt väität ettet tiedä edes sitä mitä poliisit on kirjanneet ylös. Onko sinulla vähän legot pakissa sekaisin??? Kynä ainakin näyttää olevan kovin tylsä.
Kuulusteluja on tehty paljon, mutta mitä todisteita sinulla on väitteellesi, että yli puolet rikosilmoituksen/tutkintapyynnön tehneistä ei edes tiedä sellaista tehneensä? Et sinä ole vielä osoittanut mitään todisteita kertomallesi.
Käytkö vähän ylikierroksilla, kun et malta pitää ilmaisujasi korrekteina:
"ÄÄLIÖ"
"Voi vittu ja te uskotte tätä meidän poliisisetää.ÄÄLIÖT"
"ÄÄLIÖT uskotte.Jopa minulta kysyttiin 3 kertaa että teenkö edes jonkun näistä.ÄÄLIÖT"
"Jumalauta..............kuinka tyhmää sakkia täällä..........olet todella ÄÄÄÄÄLIÖ"
".....Vittu mikä ÄÄLIÖ ÄÄLIÖ"
"Totta vitussa se menee noin...ÄÄlIÖ"
Vai tuleeko sivistymättömyytesi esille argumenttien loppuessa?
Se vaan allekirjoittaa viestiensä loppuun.
Ei Jäsen 4003 peruskoulu- ja amispohjalla noita sivistyssanoja ymmärrä. Tässä hieman ensiapua vaikeimpiin sanoihin:
korrekti = asiallinen, moitteeton, oikea, täysin asianmukainen
argumentti = peruste, (järkeen vetoava) perustelu, todistelu
Ole hyvä, ei kestä kiittää. Jos osaat formuloida kohteliaan ja oikein kirjoitetun pyynnön, voin kertoa mistä sivistyssanojen suomennoksia kannattaa etsiä.
Mitä v*tun formulakisoja sä ajat?
Tein ensin ilmon wc:stä. EOK:n todistelujen jälkeen kävin muuttamassa sen koskemaan ponzoria, koska ponzori markkinoi wc:tä valuuttakauppana. EOK on todistanut, että valuuttakauppaa ei käyty eikä edes meinattu. Ilmoitin tämän ponzorille ja uskon, että hän pani asian eteenpäin. Poliisi ei kysellyt minulta mistä olin hankkinut 6 tonnia. Käykää muutkin n 2000 kammarilla.
Imbesiilille amispelllelle vähän tietoa, jos osaat lukea ja ymmärrät lukemasi:
formuloida = muotoilla (ajatus, ehdotus tms. sanalliseen asuun)
Menit trollin halpaan.
Miksi uskoisin kaikenmaailman uhoojien juttuja.
Voihan täällä kirjoitella mitä syljen välistä roikkuu.
Wincapitasta on hiiiiirvittävä huoli ja kiroillaan ja
tuomitaan jokainen joka on omaa rahaansa sijoittanut.
Enhän mäkään teidän rahojen käyttöä arvostele !
Jos on ollu huono mäsis, mitä sitten ?
Nostakaa housunne ja olokaa ihimisiksi. Jos ei muu auta
kirjottakaa selkäänne " kaikki vituttaa " ja "helevettiin menossa "
Mutta äläkää täällä sylykekö !
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8627676
ÄITI kirjeesään:
"poikani Hannu Kailajärvi ei ole vienyt mitään miljoonia, miljoonaa, ei edes puoltakaan miljoonaa klubilta...."
EOK ja JUNTUNEN radiossa:
"Hannullahan on kymmeniä miljoonia euroja rahaa........"
Molemmat eivät voi olla oikeassa.
Itse veikkaan, että molemmat puhuvat pelkkää paskaa.....
on on se kumma kun "aikuista"mietä"pitää hellenlettas sentään äipän hyssytellä
ahahahah eipä ylittänyt uutiskynnystäkään
Kyllä on sekaisin Hannun ja EOK:n tiedotus. Äiti ja Columbo, vielä välissä häärää, puhumattakaan Pökäleistä!
paljonko teille maksetaan? kertokaa nyt ihmeessä, että paljonko teille maksetaan paskanheitosta ja KANSAN KIIHOTTAMISESTA WINCAPITA-VAINOON?
Et kai sinä tosissasi usko, että kukaan maksaa palstakirjoittelijoille mitään? Eilen lueskelin häpykarvasponssin tekstejä ja ajattelin, että siinäpä sympaattinen kaveri, joka antaa winkkarilaisista kerrassaan mainion kuvan. Kun teillä on tuollaisia kavereita puolellanne, niin mihin mitään kiihottajia vielä tarvitaan?
Vastaan heti aluksi kysymykseesi. Minulle ei makseta näistä kirjhoituksistani ja niissä esittämistäni kysymyksistä euroakaan. En odota niistä korvausta myöskään myöhemmin miltään taholta.
Mutta takaisin kysymykseeni.
Eikö sinunkin mielestäsi ole varsin erikoista, että samasta asiasta annetaan noin erilainen tieto?
Luulisi, että EOK:n toiminnanjohtaja Juntunen on jostakin tarkistanut julkisessa mediassa antamansa tiedon Hannun KYMMENISTÄ MILJOONISTA.
Luulisi, että Hannun Äiti on saanut tiedon poikansa WinCapitan ja sen jäsenten eteen tekemästä palkattomasta ja muutenkin vastikeettomasta työstä pojaltaan.
Luulisi, että Hannu olisi kertonut asiamiehelleen ja EOK:n liittohallituksen jäsenelle varatuomari Kavoniukselle, hänen WinCapitan ja sen jäsenten eteen tekemästä palkattomasta ja muutenkin vastikeettomasta työstään.
Luulisi, että tämä tieto olisi kulkeutunut EOK:n sisällä myös EOK:n toiminnanjohtajan Juntusen tietoon.
Ps.
Edelleen on vailla vastausta kumpi valehtelee?
Voisiko asianlaita ollakin niin, että kumpikin puhuu TOTTA.
Hannu ei ole varastanut mitään, mutta hän on siirtänyt suojaan Suomalaisilta "haaskalinnuilta" clubin varoja, joita hän tarvittaessa voi hallita.
Luulen, että JJ tarkoitti tällä laskennallista määrää, joka ehkä taas perustuu "haaskalintujen" korkeatason matematiikkaan eli 1 1=noin 3.
HANNU JULKISUUTEEN JA ÄÄNEEN!
se sanamuoto, jota Juntunen käyttää? En ole nähnyt.
Ihan villinä arvauksena voisin heittää kommentin tilinhallinta- ja -käyttöoikeudesta. Tiesithän, että yrityksissä firman tilinkäyttöoikeus on vain ja ainoastaan tietyillä henkilöillä. He käyttävät tiliään valtuutettuna käyttämään tiliä firman parhaaksi annettujen ohjeiden mukaan. He eivät tietenkään voi käyttää tiliä omaksi edukseen.
Välillä tapahtuu kavalluksia eli tilin valtuutettu käyttää vierasta tiliä lainvastaisesti omaksi edukseen ja hyväkseen. Kavaltaja saattaa ottaa rahat valuutetulta tililtä ja karkaa niiden kanssa.
Olisiko Juntunen voinut käyttää sanontaansa tuossa muodossa? Siis Hannulla olisi ollut klubin tilinkäyttöoikeus, ja hänen tulisi käyttää sitä yrityksen/klubin parhaaksi. Kavallus tarkoittaisi sitä, että Hannu olisi napannut klubin kassan itselleen, silloin kun se oli suurimmillaan - ehkä 50 tai 100 miljoonaa?
Tilinkäyttöoikeus, kavallus, omat rahat, valtuutettu tilinkäyttö.
Mutta kuten sanottua, en ole nähnyt Juntusen käyttämiä sanamuotoja. Oliko rahat Hannulla itsellään omalla tilillä vai tilillä, jota Hannu sai valtuutuksella käyttää kuten omaansa annettujen ohjeiden mukaan?
varastaminenkaan ei ole enää varastamista, vaan "suojaan siirtämistä", täytyykin olla tarkkana.
Juntunen esitti tiedot Hannun kymmenistä miljoonista siinä yhteydessä kun häneltä kysyttiin miksi Hannu lähti Ruotsiin mummonmökkiin piiloon. Siihen Juntunen vastasi, ettei Hannun tarvitse piiloitella mummonmökissä koska hänellä on kymmeniä miljoonia rahaa ja tämäkin kuvaa Hannun rehellisyyttä WinCapita asiassa.
Se missä nuo Juntusen kertomat kymmenet miljoonat eurot ovat, tai missä muodossa ne ovat, tai millä perusteella ja oikeudella Hannu niitä hallitsee ja käyttää ei tullut haastattelussa millään tavoin esiin.
Kaikki selviää...
kun
PÄÄSTETÄÄN HANNU ÄÄNEEN!
miksi Hannu voisi kertoa asiasta jotakin valaisevaa kun hän on itse syytettynä vakavista rikoksista? Syytetyn asemassa häön saa lain mukaan valehdella ja jättää vastaamatta niin poliisin kuin oikeusistuimenkin edessä.
Miksi hän kertoisi mitään sellaista joka mahdollisesti johtaisi hänen kohdallaan tuomioon?
Hannu on ollut käräjäoikeuden edessä kertomassa todisteitaan. Vankeutta on jatkettu.
Hannu on lähettänyt tiedotteensa yksityisellä kirjeellä sekä asiamiehensä välityksellä julkisuuteen.
Ps.
Miksi Hannu valehteli Nöttösen kyläläisille nimensä ja oleskelunsa tarkoituksen Ruotsissa?
Miksi Hannu valehteli Ruotsalaisille poliiseille nimensä?
Miksi Hannu ylipäätään lähti Ruotsiin ja katosi 12.000 jäseneltä 8 kuukauden ajaksi rahat mukanaan?
Sä olet nyt valehtelematta postannut Juntusen miljoonia-arviointia koskevan viestin kymmeniä, jopa viisikymmentä, kertaa. Sitä seuraa aina Nöttönen-viesti.
Asia ilmiselvästi vaivaa sinua, eikä vain !!!!??? Miksi et soittaisi asiasta Juntuselle?
Kysy häneltä, tarkoittiko hän sitä, että rahat olivat Hannulla itsellään omalla tilillä vaiko tilillä, jota Hannu sai valtuutuksella käyttää kuten omaansa, ja jolta tililtä hän olisi voinut tehdä kavalluksen.
Näin jäsenenä haluan hannun suusta yhden lauseen.
"Jäsenet. sijoituksenne ja rahat/tuotot ovat tallella".
Ei mitään muuta.
Vaikka asianhoitajansa tai äitinsä suulla.
Nyt olevat irralliset heitot: Omaisuus tallessa ja äitin kertoma "totuus".
Eivät kyllä kerro mitään siitä onko jäsenien varat tallella.
Turha sanoa että krp estää kertomasta, onhan sieltä Hannulta alkanut
tulemaan juttua tuubin täydeltä. Vastineita Columbon blogissa ja salakuljetettuja
viestejä.
Juu ja ei tarvita tilien nimiä, ettei viranomaisrikolliset vie varoja.
(Tämähän on siis normivastaus kysymykseen).
Mitä tuolla kysymykselläsi ja sen sisältämällä mihinkään asiassa esiintulleeseen perustumattomalla olettamuksellasi on itse asian kanssa tekemistä?
Kysy Juntuselta, tarkoittiko hän sitä, että rahat olivat Hannulla itsellään omalla tilillä vaiko tilillä, jota Hannu sai valtuutuksella käyttää kuten omaansa, ja jolta tililtä hän olisi voinut tehdä kavalluksen.
Jos Juntunen jää kiinni valehtelusta, niin hän on valehtelija.
Ja sitten soitat äidille ja kysyt onko hän valehtelija. Jos hän jää kiinni valehtelusta, niin hän on valehtelija.
So simple.
Kamoon....Sä et ole mikään jäsen...
Kuka nyt olisi niin hullu että omista raha-asioistaan puhuisi
yleisellä
keskustelupalstalla. Kyllä kaveri nyt raavit väärän puun
kylykeä.Täällä voidaan jauhaa p..... mailman tappiin ja
se ei koske mitenkään todellista elämää, puhumattakaan
kenenkään raha-asioista. Jos menet pankkikorttikoneelle ja
sullei oo mitään, heilutatko lappua ja huudat, mullei oo
yhtään rahaa ? Ajattele jotain ennen kun kirjottelet...
TOTUUS ESIIN JA
HANNU ÄÄNEEN!
Eikö tuossa ole kaksi ristiriitaista vaatimusta??
vai onko totuus vaatimus - kyllä ehkä viranomaisille
ja jos sananvapaus on vaatimus, niin mikä on meidän rooli Suomessa - vai ollaanko sittenkin Kiinassa.
Tätä mieltä se Äiti on kultapojan omasta hyödystä WinCapitassa:
"Haluan lopussa vielä kertoa Totuuden, mitä poikani ei ole saanut tuoda julki missään, että poikani Hannu Kailajärvi ei ole vienyt mitään miljoonia, miljoonaa, ei edes puoltakaan miljoonaa klubilta tai jäseniltä itselleen (tai lähiomaisilleen). Hyvä jos on nostanut edes jotakin palkkaa itselleen siihen nähden, että hän on tehnyt erittäin vaativia ja monipuolisia töitä kuuden vuoden ajan päivät ja yöt klubilaisten eteen."
Hannu se vaan yötä päivää tekee töitä ilman palkkaa WinCapitan jäsenten eteen.
On sen miehen SYDÄN täyttä KULTAA, varsinkin kun muistaa ettei Hannu varmaankaan tunne entuudestaan edes 5% jäsenistöstään.
Itselleen täysin tuntemattomille ihmisille HANNU treidaa miljoonia, mutta itse hän painaa töitä yötä päivää ilman palkkaa.
Harmillinen yhteensattuma tietysti oli, että kaikki ne jäsenille ilman palkkaa treidatut sadat miljoonat katosivat juuri samalla hetkellä kun katosi Hannu itsekkin, eli 7.3.2008.
Rahoista ei sen jälkeen ole kuultu. Eikä olisi kuultu Hannustakaan, jos ei INTERPOLIN kansainvälinen etsintäkuulutus olisi kaivanut häntä NÖTTÖSEN röttelöstä esiin.
Kaikenlaista ihmeellistä sitä KULTASYDÄMMEN maailmasa tapahtuu vaikka kuinka painaa töitä pyyteettömästi muiden ihmisten eteen ihan vaan hyvää hyvyyttään........ensin ajautuu valuuttanero Nöttösen röttelöön väärällä nimellä ja nyt joutuu istumaan mestari yltä päältä paskassa olevassa maakuoppaa muistuttavassa sellissään rikkinäisen ikkunan alla......
Ja muistakaa, mitä Haanukas Kaalisjärvi sanoo, se on 400% varmuudella totta joka sana, koska hän on harras ja uskovainen mies.........se meidän KULTASYDÄN!
Ainahan Äidit pojistaan parasta uskoo. Sääliksi käy äitiä kun koko totuus hänellekkin paljastuu. Ei ottanut Hannu palkkaa, Hannu otti kaiken ja teki suomen suurimman talousrikoksen.
Erilaisia on saavutukset suvussa. Yksi toi olympialaisista kultamitalin ja Hannu puolestaan teki Suomen suurimman talousrikoksen, molemmat toivat suvulle mainetta mutta varsin erilaista.
Poliisi-TV uutisoi tänään seuraavan lausunnon: "KRP:n tiedottaja Maria Vuorivirta-Heikkisen mukaan WinCapita-vyyhdessä on edelleenkin vain yksi pääepäilty."
Kestikö KRP:llä oikeasti kaksi vuotta selvittää, että WinCapitassa on vain yksi "pääepäilty" vai oliko tämä tieto heillä sittenkin jo aiemmin?
http://columbonblogi.blogspot.com/2009/11/seppo-rautavan-ja-krpn-toiminta-ei.html
Ajatellaan kokoneisuutta - Kuka sulki sivut?
Hannu ääneen!
Mitä sillä asialla on rikoksen kanssa tekemistä onko rikoksesta epäiltynä yksi PÄÄEPÄILTY ja tuhansia muita vähemmän epäiltyjä?
Hannu ja useat sponsorit ovat syyllisiä eriasteisiin petoksiin ja rahankeräysrikoksiin.
WinCapitassa on mukana myös tuhansia syyttömiä ja raskaasti kusetettuja tavallisia ihmisiä.
Tutkinta kestää, koska kaltaistesi kusettajien toiminnan johdosta, useat kusetetut eivät ole kertoneet tietojaan poliisille, minkä vuoksi poliisin työ on huomattavasti hitaampaa ja vaikeampaa.
Oletko tyytyväinen kun olet vain VÄHÄNEPÄILTY tai SIVUEPÄILTY, törkeistä petoksista ja rahankeräysrikoksista? Tuomiosi ei siitä muutu. Häkki heiluu ja rahat lähtee.
......jälleen yksi ÄÄLIÖ lisää.Sinäkö se olet suolen tuomari,älä leiki lakimiestä ÄÄLIÖ
Toivottavasti uskollesi ammatiikoulupohjalta kansainväliseen valuuttakauppaan ponnistaneen, ja jo lukuisia konkursseja aikaisempien liiketoimiensa yhteydessä tehneelle, sekä Tampereella pyörittämänsä sexibaarin konkurssin yhteydessä tekemiensä törkeiden talousrikosten vuoksi vankeuteen tuomitulle Haanukas Kaalisjärven WinCapita kusetuksen rehellisyydelle löytyy tulevaisuudessa näyttöä.
Enhän toki toivo sinun joutuvan vankilaan ja 12.000 ihmisen menettävän rahojaan.
Toivon, että toiminta osoittautuisi rehelliseksi ja että kaikki saisivat rahansa takaisin.
VALITETTAVASTI TUOLLAISELLE LAPSENUSKOLLE EI OLE OLEMASSA PIENIMPIÄKÄÄN PERUSTELUITA USKON TUEKSI.
MUTTA AINAHAN SITÄ VOI TOIVOA, RUKOILLA JA USKOA ETTÄ KAIKKI ON VAIN PAHAA UNTA.
Ps.
Muista, että USKO siirtää vaikka vuoria, sillä USKO on ison kaivinkoneen kuljettaja.
Usko Capituunonen oli ennen oikein hyvin palkatussa kaivinkoneenkuljettajan työssä rakennuksella. Sitten Usko Capituunonen lähti valuuttakauppaan ja menetti siinä kaikki säästönsä ja vähän ylikin.
Nyt USKOLLA on taas kova työmotivaattio kun perse on auki, joten kyllä USKO saattaa siirtää vaikka vuoren jos jollakin on siihen tarvetta. Valuttaakauppaa herra Capituunonen ei kuulemma enään aio kokeilla.
Se KUN ei KUULEMMA oikein ammattikoulupohjalta suju.
KU SINULLA ON NOIN KOVA HUOLI MEIDÄN SIJOITTAJIEN RAHASTA,KIITOS SINULLE SIITÄ
PS ET MUUTEN PÄÄSE IKÄNÄ MUKAAN
Hehheh ja oijoi. Ihan ääneen nauratti.
Mukaan sinne, mihin te olette menossa, ei totisesti tekisi mielikään.
Tämä on totta! Aamen.
WinCapitan sivut avautuisivat nyt mäkin tulin järkiin eihän sellainen voi olla tatta sit mitenkään
kun ei ole tiedostoja sun muutakaan
Siellä minne suurplontzot menee avataan kyllä ihan muuta kuin WinCapitan sivustoa. Poijjaat olkaa sitten tarkkana suihkussa. Ei parane paljon saipuaa suihkussa pudotella. Voi käydä ikävästi, siis jos ei itse ole sen sorttinen, että tykkää.
Siinä sitä viimeistään herää valuuttakauppias haavemaailmastaan.
Joku törkeästi käyttää hyväkseen Hannun äitä.
... äiti ryhtyy toimenpiteisiin "nimensä" ja maineensa tahrimisesta. Noissa jutuissahan Hannun äidistä ollaan tehty pelle kertomalla maailmalle Hannun äidin kertoneen mm. Hannun henkilökohtaisia asioita.
Ja mitaan ette voi...
Juttu oli myös eilisessä ilkka-lehden paperiversiossa, aivan varmasti on otettu lähteestä selvää ennen kun alettu tekeen juttua.
Ada nuolas liian aikaisin : )
... kirjoitusta ja kuten varmaankin huomasit, niin laitoin tavallaan kirjoitukseeni haasteen (piilo sellasen, jos ymmärrät).
Ai nytkö se media onkin sitten luotettava? Tähän astihan te clubilaiset olette höpöttäneet, että media on epäluotettava ja siihen ei pidä uskoa. Siis jos mä teitä uskoisin, niin sanoisin, että ei se ole välttämäti totuus, vaikka se on jossain lehdessä julkaistukin.
Ja mitaan ette voi...
Jos Ilkka on julkaissut ko. kirjeen, heidän lähdekritiikkinsä on varsin heikkoa. Kysymys on väärennöksestä.
Soita toimitukseen jos et usko!!
Ei ole väärennetty
HANNU ÄÄNEEN!
kahdenlaista,oikee&väärä juu nou räksytin......
luulisi, että Hannun äiti tietäisi paremmin onko kirje hänen vai väärennös.
Tätä mieltä se Äiti on kultapojan omasta hyödystä WinCapitassa:
"Haluan lopussa vielä kertoa Totuuden, mitä poikani ei ole saanut tuoda julki missään, että poikani Hannu Kailajärvi ei ole vienyt mitään miljoonia, miljoonaa, ei edes puoltakaan miljoonaa klubilta tai jäseniltä itselleen (tai lähiomaisilleen). Hyvä jos on nostanut edes jotakin palkkaa itselleen siihen nähden, että hän on tehnyt erittäin vaativia ja monipuolisia töitä kuuden vuoden ajan päivät ja yöt klubilaisten eteen."
Hannu se vaan yötä päivää tekee töitä ilman palkkaa WinCapitan jäsenten eteen.
On sen miehen SYDÄN täyttä KULTAA, varsinkin kun muistaa ettei Hannu varmaankaan tunne entuudestaan edes 5% jäsenistöstään.
Itselleen täysin tuntemattomille ihmisille HANNU treidaa miljoonia, mutta itse hän painaa töitä yötä päivää ilman palkkaa.
Harmillinen yhteensattuma tietysti oli, että kaikki ne jäsenille ilman palkkaa treidatut sadat miljoonat katosivat juuri samalla hetkellä kun katosi Hannu itsekkin, eli 7.3.2008.
Rahoista ei sen jälkeen ole kuultu. Eikä olisi kuultu Hannustakaan, jos ei INTERPOLIN kansainvälinen etsintäkuulutus olisi kaivanut häntä NÖTTÖSEN röttelöstä esiin.
Kaikenlaista ihmeellistä sitä KULTASYDÄMMEN maailmasa tapahtuu vaikka kuinka painaa töitä pyyteettömästi muiden ihmisten eteen ihan vaan hyvää hyvyyttään........ensin ajautuu valuuttanero Nöttösen röttelöön väärällä nimellä ja nyt joutuu istumaan mestari yltä päältä paskassa olevassa maakuoppaa muistuttavassa sellissään rikkinäisen ikkunan alla......
Ja muistakaa, mitä Haanukas Kaalisjärvi sanoo, se on 400% varmuudella totta joka sana, koska hän on harras ja uskovainen mies.........se meidän KULTASYDÄN!
KUKA SULKI SIVUT?
Ei ainakaan kukaan wincapitan jäsenistöstä Suomessa, ei liioin Hannu, KUKA?
Hannu äkkiä ääneen!
...............näin puhutaan ja se siitä eikä SATU yhtään vaikka rahaa meni helvetisti
...oikeudessa tai sitten ei koskaan. Palveluntarjoajan lokitiedostoista näkyy, mistä IP-osoitteesta käytettiin klubin salasanoja tiedostojen poistamiseen serveriltä ennen sivujen sulkemista. Jos jälkiä ei ole osattu häivyttää todella ammattitaitoisesti, loppu on poliisin rutiinityötä.
Eikös olekkin ihmeellinen yhteensattuma, että Hannu katosi juuri samalla hetkellä kun WinCapitan sivusto sulkeutui.
Eikös olekkin ihmeellinen yhteensattuma, että WinCapitan jäsenten rahat katosivat samalla hetkellä kun WinCapitan sivusto sulkeutui ja Hannu katosi.
Kaikkea kummalista sitä valuuttaneron maailmassa tapahtuu.
Ensin joku toistaiseksi tuntematon henkilö tai taho sulki sivuston ilman lupaa KULTASYDÄMMEN nenän edestä.
Sitten joku pölli rahat ilman lupaa VALUUTTANERON nenän edestä, koska hän ei enään sivuston kaappamisen ja sulkemisen jälkeen voinut antaa ohjeita rahojen liikuttelemiseksi.
Sitten meni MUISTIHIRMU niin sekaisin, ettei muistanut edes oikeaa nimeään kun oli ajautunut jollakin kummallisella tavalla Ruotsalaiseen tuppukylään remonttimieheksi.
Nyt joutuu MESTARI istumaan yltä päältä paskassa olevassa maakuoppaa muistuttavassa sellissä Oulun vankilassa rikkinäisen ikkunan alla.
Ei ole ilman palkkaa tuntemattomien ihmisten eteen yötäpäivää työtä tehneellä hyväntekijällä helppoa.
Ps.
Joteski kuitenkin tuntuu silti semmoselta melko vahvasti, että Hannu vaan puhuu paskaa ja sulki ihan itse ne sivut ja pölli rahat.
Taitaa valehdella niistä vankila oloistakin. Ei kai vankilassa nyt ole paskaa seinillä ja lattioilla.
Jos olisikin, ei normaali siisti ihminen istuisi puoltavuotta paskan keskellä.
Kyllä sitä itse ensitöikseen siivoaisi oman sellinsä, oli sitten kenen paskaa tahansa.
Aikamoinen porsas sen Hannun täytyy olla kun paskan keskellä asustaa.
Ei tuo kirje ole Hannun äidin kirjoittama. Osia siitä oli sanasta sanaan tällä palstalla, ennen kirjeen lähettämistä.
Hannu.
laiteta nimi alle?Eikä vaan terv.Hannun äiti sehän voi olla kenen tahansa Hannun äiti?Oleellista on kun hän ei ole laittanut nimeään julkisuuteen miksi?
Oliko clubin nimimerkki oula tämä hannu?
Oulahan häipyi tunturiin samaan aikaan kun klubi hävisi virtuaalimaailmastakin.
Eikö se hannukin hävinnyt tunturiin, tai Leville sulun aikaan.
Tartte niin paljon heittää kirjoituksia tänne......
Ja EOK.fi samaten, on täyttä asiaa.
Kuulin muuten varmalta taholta , että syy hitauteen on
se kun tutkinta tutkii välillä itseään. Niillä on kokoajan
hienonen epäily, vaikka näyttelevät varmaa poikaa.
Sikälihän on nopee ja halapa kun ei tartte kaukaa tilata
työn arvioijaa, niin kuin monessa firmassa ja sehän maksaa.
Ykskin kunta oli varannut kymppitonnin tutkimukseen jossa
selvitetään kannattaako vetää sähköjohto mökille.
"LUKEKAA COLUMBON BLOGIA NIIN Tartte niin paljon heittää kirjoituksia tänne......"
Ei kai niitä _tarvitse_ heittää tänne lainkaan. Siellä ne ovat hänen blogissaan, jos joskus haluan vääristelyä ja epäloogisuuksiä käydä naureskelemassa. Muistamme tällä palstalla hyvim, miten Columbo nilkutti uikuttuan bloginsa suojiin kun ei osannut vastata hänelle esitettyihin kysymyksiin. Varsinainen capitasoturi kerrassaan. Viimeisin veto Columbolla on tuo Hannun äidin kirjoittamaksi väitetty kirje, joka ei kuitenkaan ole HAnnun äidin käsialaa...
"Ja EOK.fi samaten, on täyttä asiaa."
EOK on tuommoinen "minulle on kerrottu", "kuulemma", "oletettavasti" -tyyppinen lausunnon antaja. Kun katsoo tarkemmin mitä he oikein sanovatkaan, niin huomaa etteivät sano oikein mitään. Jotain hauskoja yksityiskohtia heiltäkin paljastuu, esim. että vain 10. milj. on siirtynyt ulkomaille valuuttakauppaan pantavaksi ja että Hannulla on takanaan kymmeniä miljoonia. Hassu yhteensattuma... Palkaksi tuota Hannun omaisuutta ei kuitenkaan saa nimittää.
http://columbonblogi.blogspot.com/2009/11/seppo-rautavan-ja-krpn-toiminta-ei.html?showComment=1258662938755#c7467171410466086492
HANNU ÄÄNEEN!
täältä: http://wincapita.110mb.com/
p.s. Muistatte kai mistä sivuilta sai vapaasti imuroida FxTrader:in viimeiseksi jääneen version (...110mb.net).
Ilmais sivustolta siis. Kovin ammattimaista!!
Siis kovin ammattimaista... Hmnmm? ?
Eiköhän se nimenomaan ollut tarkoituskin, että jaetaan ilmaiseksi, mutta niitä
VALUUTTAKAUPPA EHDOTUKSIAPA ei saanutkaan ilmaiseksi, viisari värähteli,
mutta ehdotuksethan tulivat ainoastaan lisenssien haltijoille!
punainen ja vihreä . . .
HANNU ÄÄNEEN JA JULKISUUTEEN!
huomenna 21.11. synttärit!
Hannulle KAKKUA!!!!!!
Oliko ihan itte keksitty?
Lukekaa KALEVA
http://www.kaleva.fi/uutiset/Oulu/Wincapita-tutkinta-jo-loppusuoralla/825470
ja KOMMENTIT MYÖS
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8632766#comment-41055870
- Mitäs teet
- Keksin ruutia
- Sehän on jo keksitty
- Niinniin, mutta lisää.
Capita jäsenistöllä on materiaalia tosi paljon. Olen kuullut että yhdellä
voi olla jopa satoja sivuja todisteita jotka todistaa toiminnan olleen
ihan OK. Ja näitä on satoja jotka on antaneet Pitkäselle materiaalia.
Jos ja kun Krp ottaa yhteyttä Pitkäseen se voi nopeuttaa valtavasti
tutkintaa. Nyt krp on kuin mettään juossu vasikka ja Pitkänen yrittää
hännässä pysyen kertoa tietoja, mutta vasikka ryykäsee aina irti.
Miksei tietoa haluta ottaa, eihän se voi vahingoittaa tutkintaa ?
Vai onko OIKEUS ja TOTUUS hakusesssa ollenkaan ?
Koska tutkinta päästää HK:n sanomaan jotain ? Kansaa ne on jäsenetkin
ja nyt pitäisi tieto kulkea, miksi salaista ,miksi ihmeessä ?Turha syyttää jäseniä jos
tahallaan saadaan näyttämään tältä mitä nyt on ollut.
Oletko ollut paikalla kun asioista on KERROTTU? Onko kaverisi ollut paikalla kun asioista on KERROTTU?
Ovatko kertojina olleet sinulta rahasi houkutelleet valuuttanerot?
Ovatko he vahvistaneet sinulle että kaikki kerrottu pitää paikkansa. (rahasuvut ja pankkimaailma ahdistaa LUBIIIAAAA)!
Ovatko kilpaa keskenään Plontzo Pluntzurit VAHVISTANEET sinulle ja Pitkäselle, että kaikki KUSETUKSESTA kerrottu pitä paikkansa ja sen voimme myös VAKUUTTAA.
400% varma on että valuuttakauppa ei tehty! Asia on EOK:n ja varatuomari Pitkäsen toimesta SELVITETTY, VAHVISTETTU ja hänen itsensä toimesta myös VSAKUUTETTU, vaikka hän ei asiaa olekaan henkilökohtaiseti pystynytkään VERIFIOIMAAN koska WinCapitan rahaliikenettä ei ole selvitetty, mutta näin hänelle on VAKUUTETTU.
Eipä ihme ettei ole Pitkänen enään Suomen asianajajaliiton jäsen. Monoa perseeseen tollaselle huijarille!
Siitä syystä ei viralliseen rikostutkintaan oteta kummankaan toisen käden KERTOMUKSIA. Edes sen jälkeen kun TAKATUKKA on omat KERTOMUKSENSA Pitkäselle aivan henkilökohtaisesti VAHVISTANUT.
KRP ei ota Pitkäsen ja TAKATUKAN kertomuksia senkään jälkeen virallisen rikostutkinta-aineistoon mukaan vaikka törkeistä petoksista ja rahankeräysrikoksista epäillyt Pitkäsen päämiehet ovat jopa VAKUUTTANEET, että kaikki KERROTTU ja jo aikaisemmin VAHVISTETTU pittä 4++% varmasti paikkansa, kunhan vain saataisiin HANNU ÄÄNEEN!
ÄITI kirjeesään:
"poikani Hannu Kailajärvi ei ole vienyt mitään miljoonia, miljoonaa, ei edes puoltakaan miljoonaa klubilta...."
EOK ja JUNTUNEN radiossa:
"Hannullahan on kymmeniä miljoonia euroja rahaa........"
Molemmat eivät voi olla oikeassa.
Itse veikkaan, että molemmat puhuvat pelkkää paskaa.....
Nyt kun vielä CAPITUUNOT ja muutkinj WinCapita LAHKOON seonneet ovat olleet hiljaa monta päivää, on selvä, että molemat puhuvat paskaa.
Tai ainakin se CAPITUULO UUNO joka on Äidin kirjeen kirjoittanut.
Voisiko asianlaita ollakin niin, että kumpikin puhuu TOTTA.
Hannu ei ole varastanut mitään, mutta hän on turvannut clubin omaisuutta Suomalaisilta
"haaskalinnuilta" (tarkoittaa krp kump.), jota hän tarvittaessa voi hallita.
Eiköhän JJ tarkoittanut tällä laskennallista määrää, joka ehkä taas perustunee
krp:n erittäin korkeatason matematiikkaan eli 1 1=noin 3.
HANNU JULKISUUTEEN JA ÄÄNEEN!
Kuka sulki sivut?
että on tiedossa että on rikosta......Missä Faktat, Missä todettu syyte ?
Miksi krp ei puutu, miksi se antaa lehden vihjailla ja muokata lukijoiden mielikuvaa ? Miksi ?
Kaiken mailma haukkujat räksyttää keskustelupalstoilla, ja uhkaa.....
Kuitenkin lähes yhtä paljon kun Luterilaisessa kirkossa on % Suomalaisista täytyy olla syyttömiä.
Mitä rikosta tuhannet ihmiset olis voinu tehdä. Tyhmyys ei ole rangaistava, ainakaan aiemmin.
Oman rahan menettäminen, eikö se riitä ilman rangaistusta ? Miksi krp haali ja lypsi niin
paljon tutkintapyyntöjä ? Miksi tarjottu apu ei kelpaa, eikä yhteistyö ? Ketä tässä on
jymäytetty tai ollaan jymäyttämässä. Jos olis kourallinen, mutta tuhansien hätä vain
näyttää olevan suorastaan nautinnollinen joillekin. Onko Outoa ?
Miksi on palkattu lisää syyttäjiä, jos esitutkinnassa ei olisi tullut ilmi mitään rikokseen viittaavaa? Miksi 2400 capitaan "sijoittanutta" on tehnyt poliisille tutkimuspyynnön tai rikosilmoituksen? Miksi Hannu ei vedä todisteita tiskiin ja hae vapauteen?
Missä ovat loput rahat?
PS. tyhmyys ei ole rikos, mutta ahneus yhdistettynä rikolliseen toimintaa osallistumiseen on.
HALOSELTA............Miks HÄN ei ota mitään kantaa?????No siksi kun VALTIO on mukana kaatamassa capitaa.................eihän tavallinen kadun tallaaja saa rikastua??????
Kysypä vaan itse, kun kiinnostaa.