Onkohan kellään kokemusta ym. hotellista ? Millaiset huoneet, henkilökunta yms.
The Best House, Karon beach
lähdössä pian
51130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Huoneissa on vaaleat tapetit.
Henkilökunta tummatukkaista ja hymyilevää.
Onko reissu jo tehty? Mitä pidit hotellista? Sijainnista? Ym. Kertoisitko kuulumiset, kiitän ja suunnittelen myös sinne matkaa.
Vastaan viestiketjun aloittajan puolesta, uskon, että hän on samaa mieltä, samalla matkalla olimme.
The Best House hotelli on ihan siisti hotelli. Melko pieni moniin muihin verrattuna, mutta siellä on kuitenkin pieni uima-allas ja ravintola. Uima-altaalla oli n. 12 aurinkotuolia, joiden käytöstä ei tarvinnut maksaa. Myös sauna oli ilmeisesti hotellissa, uima-altaan lähellä oli ainakin ovi, jossa luki sauna, sitä ilmeisesti lämmittävät lisämaksusta. Hotelli on perheen ylläpitämä ja ilmeisesti he asuvat hotellissa itsekin. Rauhallisella paikalla mäen päällä, rantaan matkaa n. 700 metriä. Lähellä on paljon ravintoita, baareja ja useampikin pieni putiikki, mm. 7-11 kauppa, josta saa elintarvikkeita, shamppoita jne. perustavaraa. Aamupala, joka kuului Finnmatkoilla hintaan, oli yksinkertainen: teetä/kahvia, kaksi paahtoleipää voilla ja hillolla, jogurtti ja jälkiruoaksi hedelmiä. Henkilökunta oli ystävällistä, ja kaikki puhuivat ainakin muutaman sanan englantia, yksi nainen ja mies hieman enemmänkin. Huoneet olivat siistejä, ihan hyvänkokoisia ja pesutilat olivat myös siistit. Huoneissa oli puhelimet ja jääkaappi, joihin laittoivat joka päivä pari pientä pulloa vettä, se kuului hintaa. Ns. baarikaappia ei ollut, mutta omia juomia, hedelmiä jne sinne sopi laittamaan. Hotellin ravintolasta toimittivat ruokaa myös huoneisiin pyydettäessä. Monetkaan taksi- ja tuktuk-kuskit eivät tienneet, missä hotelli sijaitsee (ja thaimaalaisethan eivät voi kokemukseni mukaan myöntää, jos eivät jotain ymmärrä, tai tiedä, joten joskus ajeltiin ympäriinsä, kun kuskilla ei ollut aavistustakaan, minne mennä, eivätkä kysyneet neuvoa), mutta hotelliin on helppo itsekin neuvoa tie. Hyvä ja halpa hotelli, voimme suositella.
Onko uudempia kokemuksia hotellista? Millaisessa kunnossa huoneet? Onko aurinkotuoleja vapaana?
Aurinkotuolit kaikki vapaana tällä hetkellä koska aurinko jo laskenut. Valitettavasti se pyyheliinalla tuolien varaus useiksi tunneiksi on tässäkin valmismatkaajille suunnatussa hotellissa jokapäiväistä. Kaikissa hotelleissa ei näin ole vaan jopa henkilökunta kieltää sen.