Miksi diskanttikuppi on aina rytyssä?

Aina kun jossain käy ja on kaiuttimia niin yllätys yllätys, diskantin pölysuoja on rytyssä! Tuottaako se niin järjetöntä tyydytystä, kun saa pilata kaiuttimet kertaheitolla?
2692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juu-u se on kiva painaa niitä houkuttelevia palloja.

Äänestä

Tuota voi tosiaan ihmetellä.
Sen verran haluaisin kuitenkin oikaista, ettei kyseessä ole pölysuoja, mitä siihen diskanttielementtiin tulee, vaan se pallopinnan osa, dome, on ihan koko värähtelevä pinta. Eli koko kalvo on rutattu, ei pelkästään pölysuojaa, koska sellaista ei ole tässä tapauksessa.

Aika moneen kaiuttimeen voi kyllä vaihtaa ehjän diskanttielementin rikkinäisen tilalle, mutta eipä sekään ilmaiseksi ja ilman työtä tapahdu. Kaikki tuollainen rikkominen vain nostaa tavaroiden hintoja.
Rikkominen on rinnastettavissa varastamiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ewrewydfsg kirjoitti:

Aina kun jossain käy ja on kaiuttimia niin yllätys yllätys, diskantin pölysuoja on rytyssä! Tuottaako se niin järjetöntä tyydytystä, kun saa pilata kaiuttimet kertaheitolla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu