Kertokaapas iskät miten olette saaneeet tapaamiset toimimaan eron jälkeen lastenne kanssa .Kiinnostais myös kuulla miten suhteet isovanhempiin ja muihin sukulaisiisi on toiminut.Mulla ne ei ole toiminut ollenkaan ja kiva ois kuulla neuvojakin näin oikeudenkäyntiä odotellessa sillä nämä hommat taitaa olla ihan perseestä ja pikku vinkit voi auttaa meitä yksinhuoltajien nöyryytetyiksi joutuneita.Yhäitien haukkukommentteja ei kaivata sillä niitä kuulee muutenkin ja on kuullukkin ihan tarpeeksi ja marttyreiltäkään en kaipaile viestejä..
etäisät hoi
paha,juoppo isi
4262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei niitä saa jos ei toinen osapuoli halua,ollaan vaan ja odotellaan oikeudenkäyntejä,,lapsiparka
kuulemma on lapsen tapaaminen eli käy niinku mulle että piti työt lopettaa että saa kaksituntia nähdä viikossa pikkulastaan3v..no tuleekohan tämä nyt halvemmaksi kun säästettiin resursseissa...saaan toimeetulotukea...ilmaiset oikeudenkäynnit...jossainvaiheessa kun karenssit on ohi niin saaan liiton rahaa jqa niinedespäin ja tietysti parasta tässä on että töissä olisin verojakin maksanut valtion kassaan..no kyse oli vaan tapaamisten siirrosta maanantaiaaamusta perjantaiiltapäivään,ei kuulemma sovi äidille ja lastensuojeluresurssit ei riitä,,,säästetään vaikka kahden tunnin tapaaminen tulee maksamaan kymmeniä tuhansia euroja yhteiskunnalle nyt kun joutu työt lopettamaan,,,tämä on just sitä järenkäyttöä jota käytetään tapaamisissa...kiva olla etis
järjen hiventä. Veromarkat menevät enevässä määrin tuohon. Tapaamis- ja huoltajuuskiistat ovat vaikeutuneet moninkertaisesti, uutisoitiin äskettäin, eikä syy ole maahanmuuttajien eroperheissä vaan ihan kotimaista tekoa on.
Yhteiskunta on pahasti kieroon kasvanut kun lasten tapaamis-huoltokiistoilla pystytään pelaamaan vuosikausia ja pyörittämään käräjäoikeuksia ja lastenhuoltoviranomaisia.... täysin turhaan. Vantaalla jo otetaan käyttöön yhden tuomarin puheenjohtajuus. Hän sitten ratkoo asioita nopeampaan. Saapa nähdä.
asiat menee kun viisaat naiset lyövät päänsä yhteen,eihän hommassa ole muu kuin että unohtaisit lapsesi.Sellainen on tarkoitus mutta kannattaa elarit myöskin jättää maksamatta ja yhteiskunnanpiikkiin on meitä vielä muutama töissäkin ja onhan sillä lastensuojeluihmisellä tuloja ...nostetaaan sen verotusta kun nuin viisas ihminen on,,,liekköhän jokujuntti pitäjä kyseessä,ainaskin haiskahtaa siltä itseltään.