Lääkevalmistajat "rahoittaneet" WHO:n rokotusvaliokuntaa

Miksi rokotevalmistajat ovat rahoittanneet WHO:n rokotusvaliokunnan jäseniä jotka antavat "neuvoja" jäsenmailleen? voiko fiksu ihminen kertoa että mitä eroa on rahoituksella ja lahjonnalla tässä tapauksessa? ;)
180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

rahoitus ei kuullosta rikolliselta toisin kuin lahjonta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antikorruptio kirjoitti:

Miksi rokotevalmistajat ovat rahoittanneet WHO:n rokotusvaliokunnan jäseniä jotka antavat "neuvoja" jäsenmailleen? voiko fiksu ihminen kertoa että mitä eroa on rahoituksella ja lahjonnalla tässä tapauksessa? ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu